Bun venit pe Forum animale - Animale.ro.

Prin navigarea pe acest site, iti exprimi acordul cu privire la politica de folosire cookies. Detalii

Pagina 60 din 105 PrimulPrimul ... 50585960616270 ... UltimulUltimul
Rezultate 886 la 900 din 1570
    Clasa "Baby"
    Data inscrierii
    28 dec, 06
    Locație
    rm valcea
    Posturi
    83

Implicit canari rosu mozaic

Citat Postat de adryiano75 Vezi post
    sant interesat sa cumpar canari rosu mozaic intens
    Buna ziua si tie !Daca ti-ai completa locatia in profil,am sti si noi ce legaturi sa-ti dam pt. ca nu cred ca ti-ar conveni daca esti sa zicem din constanta sa te trimitem la timisoara...In rest bafta la pui!
    cosmacatalyn

Clasa "Baby"
    Data inscrierii
    02 feb, 09
    Locație
    bacau
    Varsta
    39
    Posturi
    10

Implicit canarii sau viata

sant din bacau,si sa ouoat amindoua perechi,dar o pereche trebuie sa scoata azi sau maine

Clasa "Baby"
    Data inscrierii
    09 feb, 09
    Locație
    amara,ialomita
    Varsta
    32
    Posturi
    5

Unhappy canari

salut as dorii sa scimb o pereche de canari deoarece sunt frati si numai am altii decat pe parintii lor si nu doresc sa ii imperechez intre ei dk e cineva interesat astept un rsp de preferat sa fie din ialomita,calarasi sau bucuresti canari sunt din vara anului 2008 ptr detalii id meu este : canari82

Clasa "Junior"
    Data inscrierii
    14 nov, 08
    Locație
    Ro-CRAIOVA
    Varsta
    67
    Posturi
    280

Implicit canarii sunt pasiunea mea

Salut
    Ma adresez lui Adrian si lui Tomas
    Tu Adrian ,nu spui decat ca esti din Bacau ,despre canari -nimic. La fel si Tomita.
    Noi cativa ,de pe aici, mai suntem si crescatori , si ne intereseaza amanuntele,iar pt voi cuvantul canari ,inseamna totul.Noi am depasit de multi ani acest stadiu si nu mai crestem doar canari ,deci am trecut la canarii de rasa. De aceea eu scriu mereu pe aici ,ca sa va ajut si pe voi sa faceti acest pas in lumea adevaratilor crescatori de canari. Tie Adrian ,ti-a raspuns un crescator care are canari de culoare -discuta cu el.In privinta ta ,Toma .trebuie sa vezi ,ca doar cei care sunt la nivelul tau mai fac schimburi. Crescatorii ,doar vand si cumpara. Si stii de ce ? Noi avem o vorba mai veche care zice ca <schimbul nu traieste >
    In rest va doresc bafta la pui.
    As dori sa aud vesti scrise ,de la Simeria .
    Deasemenea ,noutati din Gorj.
    Sa auzim de bine.
    Danut Niculcea.

Clasa "Baby"
    Data inscrierii
    09 feb, 09
    Locație
    amara,ialomita
    Varsta
    32
    Posturi
    5

Thumbs up pentru domnul danutniculcea

Va salut cu tot respectul domnule Danut de cand m-am inscris pe acest forum am urmarit cu mare atentie ceea ce dumneavoastra sfatuiti pe crescatori si acum pe mine special ,aveti foarte mare dreptate in ceea ce spuneti <schimbul nu traieste > dar si cumparatul nu prea e avantajos mai ales cand unii din asa zisi crescatori nu sunt altceva decat samsari sa nu se inteleaga gresit unii din ei si aici ma refer la unii din bucuresti pentru ca de acestia m-am lovit fiind mai aprope de mine, pe langa faptul k practica niste preturi exagerate ptr niste canari comuni mai vand si pasari care nu pot fii reproduse si atunci incepi sa te cam indoiesti de comertul cu aceste pasari mi s-a intamplat ca 2007 prin septembrie sa cumpar 6 femele si 3 masculi de la un crescator si din acestea 6 femele nici una sa nu fie buna de reprodus toate sa aiba probleme si erau la si erau din primavara lui 2006, si plus altele care s-au mai intamplat altor cunostinte cu acesti asa zisi mari crescatori.
    ptr mine canarii nu sunt o afacere ci o placere descoperita asa din senin puii pe care ii obtin obisnuiescsa ii fac cadou cunoscutilor care stiu k sunt pasionati si ca ar avea grija lor asa cum se cuvine.In concluzie asa o sa fac si cu cei 2 pui care mi-au ramas de anul trecut pentru ca acum nu sunt dispus sa fac niste cheltuieli in plus si oricum acum ceea ce se vinde nu sunt canari care sunt da-ti de buni si aici ma refer la femele in special .
    Oricum multumesc inca o data pentru sfatul pe mi l-am primit de la dumneavoastra domnule Danut si ca totusi mai sunt oameni care ajuta si nu doar fac misto de ceilalti .
    am vazut k va plac porumbeii felicitari si dk aveti tinp sa va uitati putin pe pagina mea pe sunfoto http://thomas82.sunphoto.ro toate cele bune

Clasa "Baby"
    Data inscrierii
    02 feb, 09
    Locație
    bacau
    Varsta
    39
    Posturi
    10

Implicit canari sau viata

pentru domnul niculcea,aveti dreptate in ceia ce spuneti, pentru mine cuvintul canar inseamna tot,nu ma prea pricem la rase,dar din ce am vazut in pozele dumneavoastra(care leam urmarit cu mare interes)sint asemanatori.Am sa postez si eu poze cu canari mei.

Clasa "Junior"
    Data inscrierii
    14 nov, 08
    Locație
    Ro-CRAIOVA
    Varsta
    67
    Posturi
    280

Salut
    Tomita ,bravo ,mi-au placut voiajorii tai.Iata cativa care m-au impresionat;exemplarul pe rosu ,noi spunem -trestian la aceasta cul, solzatii ,sfarcolata si stropita pe cap cu alb ,era si un pui de albastru frumos,Ce mai ,la voiajori esti bun. Dar si aici conteaza mai mult rezultatele de la zboruri. Ref la canari ,aici trebuie sa m-ai lucrezi -sunt canari comuni,cred.Poza la canari trebuie facuta din lateral,altfel nu prea iese bine.Chestia cu pasarile care sunt de vanzare prin pietele de care spui ,eu o cunosc de mult.Este adevarata Am scris eu <calul bun se afla in grajd >.Eu ma intalnesc cu ei prin pietele europei ,si vad ce canari cumpara-pana la 10-15 euro. Daca stau si ma gandesc ,ei trebuie intelesi din 2 motive;1- din asta traiesc si 2- lumea nu prea plateste..Sa-ti dau un exemplu ;eu am cumparat un canar din rasa crest cu 150euro . Faptul ca ti-l aduc in tara .imi dai sa zicem 200euro ?Cred ca nu .Ti se pare enorm de mult.Sau daca am scos pui din acel exemplar imi platesti puiul ,sa zicem ,tot cu 150euro. Cred ca ,nu.Vezi , ti-am aratat 2 motive pt care nu avem canari de calitate in tara, Si acest lucru e valabil cam la toate soiurile de pasari In plus ,tu ,poti sa mai vii cu un argument;si canarul meu seamana cu al tau ,atunci de ce sa dau atat de multi bani.Seamana ,dar nu rasare, este o vorba pe la noi.
    Asa ca toate cele bune pt tine . Danut Niculcea.

Clasa "Junior"
    Data inscrierii
    14 nov, 08
    Locație
    Ro-CRAIOVA
    Varsta
    67
    Posturi
    280

salut
    Pt Costi Veliscu si nu numai
    Un canar se poate folosi si la 2 canarite -la calcat . Dar trebuie sa faci o mica pauza,cu el , trebuie putin odihnit. Cred ca intelegi de ce . Spre exemplu ,tu daca mergi la serviciu tura1 ,este ok, dar daca ramai in continuare si tura 2 , sigur ,nu mai dai un randament bun. Tot asa este si la orice fel de vietate de pe pamant.
    Dar ,daca ,a fost folosit in doar 2 ponte ,la o singura canarita,totul este ok.Canarul nu este obosit.. Eu recomand, perechea.Deoarece masculul o ajuta la cuib,cu hrana atat pe canarita ,cat si la cresterea puilor. Bafta la pui. Danut Niculcea.

Clasa "Junior"
    Data inscrierii
    14 nov, 08
    Locație
    Ro-CRAIOVA
    Varsta
    67
    Posturi
    280

Sarut mana Dna Luminita.
    Multumesc pt raspuns. Dar ,eu vreau sa scrieti aici , ca sa vada si altii.
    Sa stiti ca nu doresc sa ma laudati, dar sa ne povestiti de canarii Dv> dorim cu toti.
    Va asteptam cu placere . Danut Niculcea.

Clasa "Baby"
    Data inscrierii
    09 feb, 09
    Locație
    amara,ialomita
    Varsta
    32
    Posturi
    5

Implicit Domnului Danut Niculcea

V a multumesc pentru aprecire domnule Danut prima mea pasiune sunt porumbeii,dar nu voiajorii ci jucatorii am avut multe rase de jucatori k aceia din poze de galati de calarasi scurti de constanta,scurti de braila ,jucatori de timisoara etc. porumbei pe care platea o gramada de bani din pasiune voiajoi am inceput sa cresc cand cineva mi-a dat un mascul al carui tata a fost zburat de 3 ori varsovia si a avut clasari in primii 30 din 2000 si ceva de porumbei,era cu pedigree masculul i-am adus o femela tot de fond si asa am inceput sa ii cresc dar niciodata nu m-am gandit sa ii zbor; canarii i-am descoperit de vreo 5 ani mi-au placut si mi-am cumparat 2 fete de canar comun in primul am am avut vreo 15-16 puii (pentru mine era ceva neasteptat) si asa am continuat imi opream cam 2-4 femele pe an ptr ca stiam k de mai multi nu puteam sa am grija restul ori ii ofeream cadou ori ii vindeam pe sume modice 25 ron cat sa imi scot cheltuiala cu mancarea care este totusi costisitoare deoarece le cumpar din aceea de la vitacrft. Problema a intervenit atunci cand nu am mai gasit sa cumpar alti canari de prin jur iar in 2007 cand am cumparat acei canari 9 la numar i-am cumparat cum spuneti dumneavoastra :''<calul bun se afla in grajd >'' si tot degeaba omul ii avea ingrijiti curatenie la ei tot tacamul . Acum o sa incerc sa vad ce fac cu perechea de adulti de anul trecut si o sa cumpar cred un mascul e singura solutie ramasa ptr k nu ma mai risc sa cumpar femela . Multumesc inca o data ptr sfaturile pe care nu le da-ti noua tuturor din cate am vazut mai sunt si alti crescatori cu experienta pe aici insa prefera doar sa faca glume pe seama incepatorilor pacat k nu sunt mai multi k dumneavoastra poate cu rezultate apareau si oameni care sa investeasca bani in canari sa aduca pasari valoroase de afara sa se organizeze mai multe expozitii concursuri sa fie mediatizate,cu rezultate se creeaza competitivitatea si atunci si asociatia proaspat infiintata ar fii mai puternica si cu rezultate pe masura insa asa mie unu mi se pare mai greu.
    Cum sa ma apuc eu unul sa cumpar de la ei canari de culoare de postura etc. pasari care valoreaza ceva banii dk ei nu vand macar pe astia sa fie buni d reprodus e greu cu romanii si cu conceptiile lor (mereu numai sa pacaleasca) mai sunt si exceptii dar prea putine raportate la numarul de locuitori ai tarii asteia iar dumneavoastra iarasi ma repet imi pareti una din aceste exceptii toate cele bune.!

Clasa "Baby"
    Data inscrierii
    02 feb, 09
    Locație
    bacau
    Varsta
    39
    Posturi
    10

Implicit pentru domnul norisss

mam uitat pe pozele care le ai si ce am vazut,mia placut la nebunie,foarte frumos,felicitari.cam asa ceva vreau si eu sa fac,spunem te rog de unde ai facut rost de panouri de sirma pentru fata la colivii?

Clasa "Baby"
    Data inscrierii
    03 mai, 08
    Locație
    Bucuresti
    Varsta
    26
    Posturi
    62

Smile Boxe pt canari => @copyright noriss

insipirat de Domnul Noriss si ajutat de finul meu mi-am construit si eu niste boxe unde voi incepe reproducerea canarilor. atasez 2 poze, desi nu sunt terminate boxele. o sa revin cu poze cand va fi gata.

^_^ o_0 >_< *~*

Clasa "Junior"
    Data inscrierii
    14 nov, 08
    Locație
    Ro-CRAIOVA
    Varsta
    67
    Posturi
    280

Salut
    Scriu pt Tomita dar si pt altii care vor sa citeasca.
    Multumesc pt aprecieri , dar nu trebuia ,eu scriu din alte motive.
    Eu vreau din tot sufletul sa va adun pe toti intr-o asociatie,unde sa putem sa ne intalnim ,sa facem o expozitie ,nu ca sa luam premii si diplome, sa aratam ce pasari crestem fiecare,si ce trebuie sa facem pe viitor. Si eu am gandit ca voi ,si eu am fost pacalit (Ma mai pacalesc si acum )de vanzatorii de canari, dar ,dar am avut sansa ca in 1986 sa merg la prima expozitie de canari la Erfurt -Germania Democrata.Pot spune ca atunci m-am trezit ,si am vazut ce fel de canari sunt in lume.Vreau sa va conving sa avansati in privinta canarilor de rasa si sa mergem impreuna la expozitii. Credeti-ma ,dupa ce vezi o expozitie ,nu m-ai pierzi niciuna .Sunt SUPER. Numai asa ,impreuna,peste ani ,vom putea si noi sa ridicam calitatea canarilor si a celorlalte pasari in Romania.Degeaba,ma zbat eu ,Marius ,Catalin .Cristi etc,( sa ma scuze ceilalti ) daca voi cei multi si cu pasari putine nu ne ajutati,si nu veniti langa noi.Si noi am fost asa la inceput. Si acum ,zau ca ne mandrim cu ce pasari avem. E adevarat ca nu suntem la nivelul celor de dincolo, dar nici nu ne rusinam cu ce avem .Scuzati-mi lipsa de modestie. dar am muncit si am facut multe sacrificii pt ce am realizat. Vreau ca si voi ,daca iubiti pasarile ,sa faceti la fel. Hai sa ne dam intalnire la toamna la CLUJ. O seara buna tuturor .Danut Niculcea.

Clasa "Baby"
    Data inscrierii
    28 dec, 06
    Locație
    rm valcea
    Posturi
    83

Implicit panouri colivii si canari

petracheradu@yahoo.com ,aici gasesti ce te intereseaza,panouri din sarma pt.boxe si voliere,canari rosu mozaic si cam tot ce tine de canari...Am fost acum doua saptamani cu un prieten sa-si ia trei perchi de canari iar acum la toate canaritele luate are oua,omul nu se tine de tepe,iti ia zambind banutul dar iti da lucru de calitate...
    cosmacatalyn

Clasa "Baby"
    Data inscrierii
    19 sep, 08
    Locație
    Bucuresti
    Varsta
    41
    Posturi
    81

Implicit merci

Multumesc pentru aprecieri baieti.Catalin v-a indrumat foarte bine catre Radu Petrache pentru fetele de colivii.Cu restul va descurcati din magazinele de bricolaj.Chiar acum mai am in lucru 2 mini-voliere.

Daca ies cum imi doresc voi posta poze.

toate bune.

Pagina 60 din 105 PrimulPrimul ... 50585960616270 ... UltimulUltimul

Informații subiect

Utilizatori care navighează

Momentan sunt 2 utilizatori care navighează

Etichete pentru acest subiect

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii