Bun venit pe Forum animale - Animale.ro.

Prin navigarea pe acest site, iti exprimi acordul cu privire la politica de folosire cookies. Detalii

Pagina 1 din 4 123 ... UltimulUltimul
Rezultate 1 la 15 din 50
    Clasa "Baby"
    Data inscrierii
    11 mar, 03
    Posturi
    4

Implicit Cum tratez pisica de raceala?

Am o pisica birmaneza caruia ii place foarte mult afara, de aceea am scos-o vineri 10minte in gradina. Ea chiar ar fi vrut sa stea mai mult insa a racit si stranuta tot timpul. Cum ar trebui sa o tratez?

Banned
    Data inscrierii
    11 dec, 02
    Locație
    Tg. Mures
    Posturi
    15,964

Implicit

Daca doar stranuta si-atat (fara scurgeri nazale si conjunctivita) ajunge sa-i dai o jumatate de tableta de vitamina C pe zi si, ca un foarte bun imunostimulator, 1 tab./zi de Liv 52 (tot de la farmacie umana). Urmareste-o si cum urineaza; daca e atat de sensibila poate face usor si o cistita!

Clasa "Baby"
    Data inscrierii
    08 ian, 03
    Locație
    Constanta
    Posturi
    35

Implicit Re: Cum tratez pisica de raceala?

Citat Postat de Alle
    Am o pisica birmaneza caruia ii place foarte mult afara, de aceea am scos-o vineri 10minte in gradina. Ea chiar ar fi vrut sa stea mai mult insa a racit si stranuta tot timpul. Cum ar trebui sa o tratez?

Intrebarea este simpla ori sa merge la pet shop sau la medicul veterimar si sa ii iei medicamente ori sa o dici sa ii se faca o injectie .De preferat ar fi sa ii iei medicamente ca sa nu te duci la veterimar sa o intepe pentru ca ti-ai da seama sa o va durea si pe ea saraca pisica .... Tocmai aceast "LUCRU"mi s-a intamplar si pisicii mele.Sau ai putea sa o tii la cald,dar tot trebuie sa ii dai medicamente.Ii urez insanatosire gravnica ..Sper sa nu mai fie bulnava!
    _*-=sonyc=-*_

Clasa "Baby"
    Data inscrierii
    11 mar, 03
    Posturi
    4

Implicit Va multumesc!

I-a trecut raceala, insa voi stii pe viitor ce sa-i fac!

Banned
    Data inscrierii
    11 dec, 02
    Locație
    Tg. Mures
    Posturi
    15,964

Implicit Re: Cum tratez pisica de raceala?

Citat Postat de sony
    Intrebarea este simpla ori sa merge la pet shop sau la medicul veterimar si sa ii iei medicamente ori sa o dici sa ii se faca o injectie .De preferat ar fi sa ii iei medicamente ca sa nu te duci la veterimar sa o intepe pentru ca ti-ai da seama sa o va durea si pe ea saraca pisica .... Tocmai aceast "LUCRU"mi s-a intamplar si pisicii mele.Sau ai putea sa o tii la cald,dar tot trebuie sa ii dai medicamente.Ii urez insanatosire gravnica ..Sper sa nu mai fie bulnava!
    Sony, e clar ca nu ai nici minimele cunostinte in a ingriji un animal, de ce te grabesti sa dai sfaturi si altora sa-ti urmeze exemplul? In situatia in care chiar nu te pricepi sa ingrijesti pisica, "veterimarul" este cel la care trebuie sa te "dici", nicidecum la ...pet shop (de unde aceasta idee, mama ta merge la alimentara cand tu te imbolnavesti?). Daca acest lucru "ti" s-a "intamplar" si pisicii tale, ar trebui sa stii ca nu ignoranta e metoda de a-i oferi o insanatosire "gravnica". Sper ca acest mesaj sa nu fie un nou inceput pentru o serie cu care ne-ai obisnuit deja si, altadata, sa postezi doar cand ai cu adevarat ceva de zis. Iti urez si eu ca pisicuta sa nu-ti fie niciodata "bulnava" si te sfatuiesc sa citesti cu atentie ce au postat altii, caci sunt multe subiecte din care ai de invatat. Spre binele tau, al pisicutei tale ...si al nostru.

Clasa "Deschisa"
    Data inscrierii
    17 feb, 03
    Locație
    Bucuresti
    Posturi
    715

Implicit

Poate nu ar strica niste vizite la veterinar si daca pisica nu e vaccinata sa-i faci vaccinul trivalent si antirabic (dupa o prealabila deparazitare) pentru a o feri de probleme, mai ales ca spui ca ii place sa iasa pe afara.

Clasa "Baby"
    Data inscrierii
    11 mar, 03
    Posturi
    4

Implicit doina

Imi duc aproape anual pisica la doctor si pana la varsta asta de 8 ani i-am facut toate vaccinurile! Oricum merci!

Dar am si eu o altfel de intrebare: cum se face ca parte din voi aveti sub nume si o imagine?

Banned
    Data inscrierii
    11 dec, 02
    Locație
    Tg. Mures
    Posturi
    15,964

Implicit

Intra in PROFIL-ul tau si vei gasi in partea de jos optiunea de selectare AVATARI (caci asa ii zice la imagine). Vei avea de unde alege tot felul de lighioane, trebuie doar sa ai grija sa nu-ti alegi avatarul altcuiva!

PS Ce tare sunt! Nu-s decat doua zile de cand si eu ceream sfaturi!

Clasa "Junior"
    Data inscrierii
    26 apr, 03
    Locație
    Bucuresti
    Posturi
    476

Implicit

O intrebare : daca suntem gripati, ne putem imbolnavi pisoiul ? Eu cred ca nu, insa e mai bine sa fiu sigura.
    Siulica fara frica

Banned
    Data inscrierii
    11 dec, 02
    Locație
    Tg. Mures
    Posturi
    15,964

Implicit

Clasa "Junior"
    Data inscrierii
    26 apr, 03
    Locație
    Bucuresti
    Posturi
    476

Implicit

Intrebam doar Omu' cat traieste-nvata, nu ???? Si eu stiam ca nu, dar ca sa fim siguri Hmmmm!!!!!
    Siulica fara frica

Clasa "Baby"
    Data inscrierii
    11 mar, 03
    Posturi
    4

Implicit

Am fost anuntata de acest site ca am un mesaj privat, cum insa eu nu am mai intrat de mult, contul meu fusese dezactivat, asa ca in momentul in care l-am reactivat, nu am gasit nici un mesaj privat...
    So, cine mi-a scris, o potae face iarasi

Clasa "Baby"
    Data inscrierii
    21 iul, 05
    Locație
    Bucuresti
    Posturi
    27

Implicit Cum tratez pisica

Cam de 2 zile pisicuta mea tuseste, ce sa fac?
    Unde este armonie, este si victorie

Clasa "Deschisa"
    Data inscrierii
    11 dec, 03
    Posturi
    735

Implicit

Parerea mea este ca ar trebui s-o vada un vet.

Clasa "Baby"
    Data inscrierii
    21 iul, 05
    Locație
    Bucuresti
    Posturi
    27

Implicit cum

Multumesc mara, speram sa fie ca o ultima solutie (ducerea ei la vet.)
    Unde este armonie, este si victorie

Pagina 1 din 4 123 ... UltimulUltimul

Informații subiect

Utilizatori care navighează

Momentan sunt 5 utilizatori care navighează

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •  
Back to top