Bun venit pe Forum animale - Animale.ro.

Prin navigarea pe acest site, iti exprimi acordul cu privire la politica de folosire cookies. Detalii

Pagina 1 din 38 12311 ... UltimulUltimul
Rezultate 1 la 15 din 558

Subiect: despre bichoni

Clasa "Baby"
    Data inscrierii
    20 iul, 03
    Locație
    Bucuresti
    Posturi
    13

Implicit despre bichoni

Am un bichon frise si as avea nevoie de niste sfaturi...Se pricepe cineva? Exista cineva care stie sa tunda bichonul frise?

Clasa "Deschisa"
    Data inscrierii
    21 ian, 03
    Posturi
    593

Implicit

Articol in lmba romana gasesti in Cainele Meu.
    De toaletat, incearca la Veterinaria (072251639
    Avem o tzara frumoasa! Pacat ca e locuita...

Clasa "Baby"
    Data inscrierii
    20 iul, 03
    Locație
    Bucuresti
    Posturi
    13

Implicit

Merci mult pt. informatie si. tel. Dar chiar ma intereseaza sa iau legatura cu persoane care detin bichoni...articole am tot citit....

Clasa "Deschisa"
    Data inscrierii
    21 ian, 03
    Posturi
    593

Implicit

Citat Postat de Luisa
    chiar ma intereseaza sa iau legatura cu persoane care detin bichoni...articole am tot citit....
    Ai un Bichon Frise, asa ca esti cam singurica pe la noi. Citeste in continuare ce apuci si cauta pe net vreun crescator din alta tara. Chiar daca, sa zicem, ar mai fi pe la noi cineva cu un caine din rasa catelului tau, prea mare scofala tot n-ai face. Cu siguranta stie mult mai putin decat tine!

User exclus
    Data inscrierii
    14 mar, 03
    Locație
    Bucuresti
    Posturi
    9,772

Implicit

eu itzi recomand numai sa ai mare grija cu tunsul. poate sa gasesti pe net (e foarte probabil sa existe) o schema de tuns, sau macar o descriere pe care sa o aratzi unui tunzator serios si cu un pic de simtz estetic, impreuna cu niste poze cit mai concludente si sa-i zici "asa vreau sa arate".
    am vazut multzi ciini din rase foarte cunoscute si foarte vechi pe la noi tunsi ca naiba (cel mai clasic exemplu este al fox terrierilor tunsi cu pampon in cap, fara barba si cu pampoane pe picioare, daca au si coada de 5 cm "tunsa" de unul din cei 80% veterinari indolentzi si nesimtzitzi e si mai bine) de cite un incompetent si ai toate sansele sa dai o caciula de bani ca un idiot sa-si bata joc de ciinele tau. pe cei de la veterinaria nu-i cunosc, dar ai mare grija. altfel risti sa itzi ascunzi catzelul in casa vreo luna - doua pina ii mai creste din par......
    bichon frise parca am mai vazut pe la expozitzii, dar nu stiu daca erau de pe-aici sau de "dincolo"...

User exclus
    Data inscrierii
    06 mar, 02
    Locație
    Bucuresti
    Posturi
    3,227

Implicit

Am o carte cu tunsorile de concurs pt caini. Stiu ca exista tunsoarea pt Bichon Maltez - o sa ma uit daca e si cea de frise.
    Daca e si te intereseaza pot sa-i fac o copie si sa ti-o trimit prin mail.

Clasa "Baby"
    Data inscrierii
    04 iul, 03
    Locație
    McDonald bathroom
    Posturi
    26

Implicit

Mai mult ca sigur domnul Sava Remus , vicele chinotehnic al ACHMB va poate da informatii pretioase despre bichon. In cazul inn care preferati o domnisoara : domnisoara Raluca, membru in conducerea ACHMB. Persoanele mai sus mentionate sunt cele mai in masura sa va ofere detalii despre aceasta rasa!
    On a clear disk u can seek 4ever...

Clasa "Deschisa"
    Data inscrierii
    21 ian, 03
    Posturi
    593

Implicit

Citat Postat de me iz 2die4
    Mai mult ca sigur domnul Sava Remus , vicele chinotehnic al ACHMB va poate da informatii pretioase despre bichon. In cazul inn care preferati o domnisoara : domnisoara Raluca, membru in conducerea ACHMB. Persoanele mai sus mentionate sunt cele mai in masura sa va ofere detalii despre aceasta rasa!
    Oi, oi, oi, bre, pai matale uitasi taman pe insasi presedinta clubului din fac parte Bichonii: mirifica, suava, inegalabila, super-competenta sora a lui Sabarone! Lara, pe numele ei de scena!
    Acu' vezi, tocmai privaseshi omu' de o informatie de baza.

Clasa "Baby"
    Data inscrierii
    04 iul, 03
    Locație
    McDonald bathroom
    Posturi
    26

Implicit

Asha este! Ma scuzati mamamare! Uitasem tocmai de cine era mai important! Da', numai ca nu stiam ca domnul Sava are o sora! Nici nu prea seamana, daca stau sa ma gindesc!

[...]
    (propozitie fara rost stearsa de Sorin)

Clasa "Baby"
    Data inscrierii
    20 iul, 03
    Locație
    Bucuresti
    Posturi
    13

Implicit

Citat Postat de Indio
    Am o carte cu tunsorile de concurs pt caini. Stiu ca exista tunsoarea pt Bichon Maltez - o sa ma uit daca e si cea de frise.
    Daca e si te intereseaza pot sa-i fac o copie si sa ti-o trimit prin mail.
    M-ar interesa foarte mult....Merci!

Clasa "Baby"
    Data inscrierii
    20 iul, 03
    Locație
    Bucuresti
    Posturi
    13

Implicit

Va multumesc tuturor pentru sfaturi.....E chiar trist ca sunt "singurica" proprietara a unui bichon frise....

Clasa "Puppy"
    Data inscrierii
    25 feb, 03
    Locație
    Sibiu, la Cavalieri
    Posturi
    183

Implicit

Citat Postat de Luisa
    Va multumesc tuturor pentru sfaturi.....E chiar trist ca sunt "singurica" proprietara a unui bichon frise....
    Se pare ca exista si :
    http://uk.geocities.com/orezeanu_geo...pedigreebichon
    Cu cat suntem mai multi , cu atat sunteti mai culti

Clasa "Baby"
    Data inscrierii
    20 iul, 03
    Locație
    Bucuresti
    Posturi
    13

Implicit

...Stiu ca la noi in tara sunt cateva sute de exemplare de bichoni (frise, maltese, etc.)...ma refeream la faptul ca sunt singura propietara de bichon frise de pe acest forum ...oricum multumesc pentru adresa......

Clasa "Baby"
    Data inscrierii
    10 mar, 03
    Posturi
    7

Implicit cu intirziere...

nu esti singura din acest forum care are bichon frisee. Fata mea are cinci ani jumate si e grecoaica. Insa o sa-ti scriu "mp" pentru ca ma oripileaza unele interventii din acest forum si nu vreau sa ma enervez. De citit citesc, dar de raspuns raspund mp. OK?

Clasa "Baby"
    Data inscrierii
    16 nov, 04
    Varsta
    44
    Posturi
    7

Implicit

Am si eu un un bichon de 2 ani si din ce am citit pe site-urile din afara, exista pareri diferite si conyroversate cu privire la vaccinarea lor anuala.
    Pentru cateii mici ca bichonii, s-ar recomanda a se face vaccinurile decalate la un interval de 2 saptamini. Stie cineva ceva despre asta; este vreun medic cu care sa poti sa discuti si nu sa-ti faca tam nesam toate vaccinurile odata, inclusiv antirabicul?

Pagina 1 din 38 12311 ... UltimulUltimul

Informații subiect

Utilizatori care navighează

Momentan sunt 2 utilizatori care navighează

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •  
Back to top
/* ]]> */