Bun venit pe Forum animale - Animale.ro.

Prin navigarea pe acest site, iti exprimi acordul cu privire la politica de folosire cookies. Detalii

Pagina 8 din 10 PrimulPrimul ... 678910 UltimulUltimul
Rezultate 106 la 120 din 143
    Clasa "Baby"
    Data inscrierii
    17 mar, 09
    Posturi
    59

Implicit

am o intrebare pentru dacin de unde ati facut rost de acele cursuri dupa care ati invatat?
    sunt si eu interesat ma puteti ajuta va rog frumos?

Clasa "Veterani"
    Data inscrierii
    05 nov, 03
    Locație
    Monte Carlo
    Posturi
    16,685

Implicit

Citat Postat de lucianbraila Vezi post
    am o intrebare pentru dacin de unde ati facut rost de acele cursuri dupa care ati invatat?
    sunt si eu interesat ma puteti ajuta va rog frumos?
    La noi in tara nu vei gasi asemenea carti in librarii...inca sper ca vor apare ...Daca e graba, cum ti-am spus si despre sculele de toaletaj, cea mai sigura metoda e sa le comanzi pe net si sa le primesti acasa

Clasa "Baby"
    Data inscrierii
    21 sep, 07
    Posturi
    3

Smile pentru lucianbraila

cartile dupa care am invatat eu sint ultimate dog grooming de eileen geeson cu completarile lui barbara vetter si lia whitmore....este extraordinar de buna....este groasa ca o biblie...iertati-ma pt aceasta asemanare....dar ai ce invata din ea sint 170 de rase de ciini si pt fiecare in parte toaletajul specific rasei respective cu particularitatile si toate problemele care apar la rasa respectiva....a doua carte se numeste dog grooming for dummies si este scrisa de margaret h. bonham....este buna si aceasta dar sincera sa fiu prima mi s-a parut mult mai explicita...in plus mai e si problema limbii...am fost la inceput foarte sigura pe mine ca nu am probleme cu engleza ca sa ajung la concluzia ca engleza mea este buna eventual la cumparaturi la piata...eh asta e...cu termenii de specialitate degeaba cauti in dictionar ca un cuvint luat separat are un sens iar in context are altul....cartile mi-au fost cumparate in america de catre o matusa si te sfatuiesc si pe tine dacaai cunostinte sa ti-le ia direct de acolo daca nu ,ai numele si autorul si incearca sa le comanzi prin amazon asa cred ca ii spune...insa nu stiu daca astia trimit si in romania...daca doresti sa faci cursurile de groomer iti trimit niste adrese ale unor scoli pe care le poti face on line insa asa cum a spus si dna iulia cote nu sint recunoscute la noi si in plus te si costa o gramada de bani eu am avut noroc cu o matusa ca m-a sponsorizat....adevarul este ca doar exersind la inceput pe ciinii tai si apoi pe cei ai prietenilor te poti invata sau te oferi voluntar la cei de la sos dog sau ce asociatie de ajutorare a animalelor aveti voi pe acolo...nu poti sa te inveti doar din carti sau doar dupa cursurile on line...eu am trei bichoni...dar crede-ma ca o admir pe dna iulia cote ea spune ca ii prefera la toaletaj pe acestia ...mie mie groaza cu ei ii prefer pe cei de rasa mare...dar hai sa-ti dau adresele...JKL PET GROOMING SCHOOL INTERNATIONALLY ACCREDITED ON LINE&MULTIMEDIA DISTANCE LEARNING COURSES....alta...ACADEMI OF DOG GROOMING ARTS...PROFESSIONAL GROOMER STYLIST 1742ALGONQIN-ROAD WEST...alta...NASH GOES ONLINE-NASH ACADEMY....alta...GROOM A DOG -CORESPONDENCE CORSE ACADEMY GROOMADOG PO BOX 788 RIDGE WAY SC 29130 TEL 8033373534 FAX 8033378265 alta...ALL ABOUT DOG GROOMING 4720 SALISBURY RD. JACKSONVILLE FL. 32256...alta...LEARN TO GROOM@COMCAST.NET 888-800-1027 SAU 904-710-8318....cred ca ti-am dat destule ai de unde alege...intra pe fiecare si vezi care iti este mai convenabila...ma gindesc ca le preferi pe acestea on line la distanta de aceea ti le-am trimis pe acestea in plus am vazut multe persoane interesate de aceste cursuri care intrebau pe forum ...sper sa va fie tuturor de folos...fiti insa atenti si la costul scolarizarii faceti eventual o comparatie intre ele...va doresc succes...

Clasa "Baby"
    Data inscrierii
    17 mar, 09
    Posturi
    59

Smile

multumesc pt tot ce ati trimis dar cred ca tot mai bine ar fii sa stai pe linga cineva care are experienta la tuns decit sa citesti

Clasa "Puppy"
    Data inscrierii
    14 feb, 09
    Locație
    Timisoara
    Posturi
    133

Implicit

Citat Postat de andre22 Vezi post
    Ca venii vorba de tuns,eu pe Roko al meu l-am tuns la un salon din Timisoara, de pe strada Take Ionescu,exact langa politie.E si cabinet veterinar si cosmetica canina.
    Pana acum l-am tuns de 2 ori si vreau sa va spun ca sunt f.f.f multumita de serviciile doamnei/domnisoarei respective Roko a avut nevoie doar de un tuns scurt,fara pretentii si de fiecare data a iesit cum am vrut
    pot sa te intreb cat ai platit?
    eu am dus-o la un salon pe strada fosta Tusnad, langa policlinica sportiva, a fost la primul tuns si a fost fff cumintica fetita mea,.... m-a costat 70 lei ( cu tot cu spalat si parfumat )
    doamna respectiva a fost foarte amabila si a tuns-o foarte frumos, toata lumea i-mi zice ca e mult mai frumusica asa tunsa, pare mai stilata si arata mai ingrijita, sa nu mai vorbim de faptul ca se simte mai usoara si nu mai sufera de cald
    catelusa mea are 4 luni si e un shih-tzu

Banned
    Data inscrierii
    26 aug, 07
    Locație
    TIMISOARA
    Posturi
    2,743

Implicit

Citat Postat de CaMiG Vezi post
    pot sa te intreb cat ai platit?
    eu am dus-o la un salon pe strada fosta Tusnad, langa policlinica sportiva, a fost la primul tuns si a fost fff cumintica fetita mea,.... m-a costat 70 lei ( cu tot cu spalat si parfumat )
    doamna respectiva a fost foarte amabila si a tuns-o foarte frumos, toata lumea i-mi zice ca e mult mai frumusica asa tunsa, pare mai stilata si arata mai ingrijita, sa nu mai vorbim de faptul ca se simte mai usoara si nu mai sufera de cald
    catelusa mea are 4 luni si e un shih-tzu
    Eu am platit 60 lei doar tunsul,dar am descoperit un cabint de cosmetica canina,chiar langa locul meu de munca (Calea Sever Bocu) si un tuns costa in cazul meu...........45-50 lei,fara spalat.

Clasa "Baby"
    Data inscrierii
    17 feb, 09
    Locație
    Timisoara
    Varsta
    26
    Posturi
    25

Red face cosmetica canina Timisoara

Buna,
    poate sa imi spuna cineva unde este vreo cosmetica pt catei in Timisoara?
    Noi: Benny si cu mine va pupam !

Clasa "Puppy"
    Data inscrierii
    14 feb, 09
    Locație
    Timisoara
    Posturi
    133

Implicit

Citat Postat de becusr Vezi post
    Buna,
    poate sa imi spuna cineva unde este vreo cosmetica pt catei in Timisoara?
    pai noi suntem din Timisoara, vezi mai sus

Clasa "Baby"
    Data inscrierii
    10 apr, 09
    Locație
    Bucuresti
    Posturi
    89

Implicit

stie cineva niste frizerii canine in rahova?

Clasa "Puppy"
    Data inscrierii
    17 sep, 08
    Locație
    bucureşti
    Varsta
    28
    Posturi
    124

Implicit

în România nu se fac cursuri de toaletat câini?

clasa "Campioni"
    Data inscrierii
    22 dec, 06
    Posturi
    1,159

Implicit

Citat Postat de d_ana_mihaela Vezi post
    stie cineva niste frizerii canine in rahova?
    Eu am vazut un cabinet chiar pe petre ispirescu ...dar pe unde stati?..activati-va mesageria privata...
    Pupici de la Sonia pentru toata lumea...

Clasa "Junior"
    Data inscrierii
    23 dec, 08
    Locație
    Tulcea
    Varsta
    22
    Posturi
    285

Implicit

Cat de important credeti ca este pieptanarea si perierea zilnica a catelului dvs.? Pe langa faptul ca va apropie foarte mult unu de celalalt, e si foarte benefica catelului revigorandu-i roba. Ce scule preferati sa folositi pentru acest procedeu. Pipetane de metal/plastic, perie/manusa etc ...

clasa "Campioni"
    Data inscrierii
    21 feb, 09
    Locație
    bichon's family, cluj-napoca
    Posturi
    1,539

Implicit

Consider ca e foarte importanta! Mai ales ca alui meu ii trebuie pieptanata blana de 2 ori pe zi. Ca scule, un pieptene cu dinti metalici, desi, si 2 tesale, dintre care una dubla. Intentionez sa-i cumpar ceva pieptan si perie profesioniste.
    Ai dreptate, a te lasa sa il piepteni, inseamna si a dezvolta o relatie mai profunda cu stapanul, incredere crescuta.
    I amo !

Clasa "Junior"
    Data inscrierii
    23 dec, 08
    Locație
    Tulcea
    Varsta
    22
    Posturi
    285

Implicit

Citat Postat de outxwithxhearts Vezi post
    Consider ca e foarte importanta! Mai ales ca alui meu ii trebuie pieptanata blana de 2 ori pe zi. Ca scule, un pieptene cu dinti metalici, desi, si 2 tesale, dintre care una dubla. Intentionez sa-i cumpar ceva pieptan si perie profesioniste.
    Ai dreptate, a te lasa sa il piepteni, inseamna si a dezvolta o relatie mai profunda cu stapanul, incredere crescuta.
    Eu trebuie sa ma apuc sa il spal putin si sa il pieptan ca zilele astea numai prin ploi am stat, si el cum e inebunit dupa ploaie din cate vad s-a facut ca un porc ), si apoi ma apuc sa ii fac un toaletaj general . Al meu are parul semilung si drept deci nu va fi mare bai, dar din cate vad in avatarul tau, catelul tau pare avea parul foarte crets si incalcit, e adevarat?, daca da, cum faci facta? )

clasa "Campioni"
    Data inscrierii
    21 feb, 09
    Locație
    bichon's family, cluj-napoca
    Posturi
    1,539

Implicit

cret nu, mai degraba are un puf, care sta ca lins dupa pieptanare, dar dupa 5 minute de alergat, se face caltzi! stau cate jumatate de ora dimineata si seara sa-l toaletez, dar degeaba!

dupa pieptanare

dupa ce se joaca 15-20 de minute
    I amo !

Pagina 8 din 10 PrimulPrimul ... 678910 UltimulUltimul

Informații subiect

Utilizatori care navighează

Momentan sunt 1 utilizatori care navighează

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii