Bun venit pe Forum animale - Animale.ro.

Prin navigarea pe acest site, iti exprimi acordul cu privire la politica de folosire cookies. Detalii

Pagina 65 din 67 PrimulPrimul ... 556364656667 UltimulUltimul
Rezultate 961 la 975 din 1004
    Clasa "Baby"
    Data inscrierii
    20 feb, 12
    Posturi
    2

Implicit

Il recomand cu incredere pe domnul dr Gaita de la Ortovet. Este un om cu suflet bun care sta si iti explica problemele si riscurile la care este expus animalutul.
    NU RECOMAND Facultatea de Medicina Veterinara din Bucuresti pentru ca doctorii sunt pusi numai pe luat spaga...nu acorda atentie animalelor si putin le pasa daca mor. Am avut un caine care intr-un final a murit la Facultate. L-am operat la dr Tanase (care pare ok, dar nu acorda suficieta atentie animalelor)+echipa de martalogi incompetenti (un mustacios+un anume Garjoaba Ionut care atunci cand a vrut sa ii faca o injectie unui maidanez, i-a sarit cainele de pe targa etc).Ciudat este ca alti doctori i-au dat sanse cainelui sa supravietuiasca, insa acesti doctori mi-au spus ca sansele sunt reduse si mi-au omorat cainele. Dupa ce l-au omorat, au avut si tupeul sa-mi ceara bani...
    In concluzie:
    - cred ca dr Tanase este singurul ok ca si veterinar de la chirurgie, insa sincer mi se pare un om extrem de rau si tupeist
    - daca aveti bani, duceti-va cainii la clinici private in strainatate. Acolo cainele o sa beneficieze de ingrijiri medicale ca lumea si nimeni nu o sa aiba tupeu sa-ti ceara bani dupa ce ti-a omorat cainele...

Clasa "Veterani"
    Data inscrierii
    28 apr, 06
    Locație
    Bucuresti
    Posturi
    8,610

Implicit

Citat Postat de noname87 Vezi post
    (...). L-am operat la dr Tanase (care pare ok, dar nu acorda suficieta atentie animalelor)+echipa de martalogi incompetenti.(...)
    - cred ca dr Tanase este singurul ok ca si veterinar de la chirurgie, insa sincer mi se pare un om extrem de rau si tupeist
    (...)...
    Comentariile tale vin si confirma, din pacate, SI alte opinii SIMILARE despre acest vet, mai ales in ceea ce priveste deontologia, morala si atitudinea fata de pacientii necuvantatori si apartinatori!

Clasa "Baby"
    Data inscrierii
    20 feb, 12
    Posturi
    2

Implicit

Citat Postat de Neguta Vezi post
    Comentariile tale vin si confirma, din pacate, SI alte opinii SIMILARE despre acest vet, mai ales in ceea ce priveste deontologia, morala si atitudinea fata de pacientii necuvantatori si apartinatori!
    Din pacate am citit opiniile acestora prea tarziu...

Cred ca acesti doctori au avut intentia sa faca experiment pe caine si sa-l omoare caci dinainte sa-l bage in sala ne-a zis ceva de genul "l-am fi scos cu capul inainte din sala daca il aduceati la operatie acum 5 ani", aceasta fiind o aluzie ca o sa-l scoata mort din sala...cu picioarele inainte. Mai mult, trei dintre doctorii care au asistat la operatie mi-au spus 3 cauze diferite care au cauzat decesul cainelui, ceea ce mi se pare destul de putred.

Partea buna, daca exista asa ceva in cazul meu, este ca am 4 martori care au asistat la discutiile mele cu acesi "oameni" si care au vazut cum doctorii mi-au cerut bani de la obraz, fara sa-mi dea bon fiscal/chitanta.Acest lucru, in caz ca domniile lor nu stiau, se incadreaza la EVAZIUNE FISCALA.Lucrurile oricum nu or sa ramana asa. Intentionez sa cer expertiza cainelui si sa-i dau in judecata caci in felul asta macar nu o sa mai omoare si alte animale.

Clasa "Baby"
    Data inscrierii
    18 feb, 12
    Posturi
    3

Implicit

Buna! imi cer scuze daca postez aici dar am observat ca vorbiti de vaccinuri si veterinari si sper sa ma puteti ajuta. catelul meu are 8 saptamani maine, ieri am fost la al 2`lea vaccin si i`a dat nobivac dhp cu nobivac l. la 6 saptamani i`a fost administrat de crescator virbac puppy 2b. am citit pe prospect la nobivac ca nu e voie sa se amestece cu alte vaccinuri si acum ma tem sa nu fie vreo problema. voi ce parere aveti?

Clasa "Baby"
    Data inscrierii
    21 feb, 12
    Locație
    Buzau
    Posturi
    17

Implicit

Stie cineva o clinica veterinara in Buzau ( de preferat in Ramnicul Sarat ) ?

Clasa "Baby"
    Data inscrierii
    25 mai, 11
    Posturi
    8

Implicit

In Timisoara il recomand pe Dr. Bolte Simion,este cel mai bun(si am fost la destui veterinari inaintea lui).
    La cabinetul BASSY(in Dumbravita)va recomand sa nu calcati,decat daca vreti sa va nenoroceasca animalele si sa va ia si o tona de bani pt asta!Nu stie o boaba de medicina veterinara "doamna Dr" Laura Raţiu si mai are si preturi mai mari decat la restul cabinetelor.

Clasa "Baby"
    Data inscrierii
    17 apr, 12
    Locație
    Botosani
    Posturi
    12

Implicit

Pentru cei din Iasi vin si eu cu o recomandare. Este vorba de doamna doctor Hritcu de la cabinetul Teovet (langa fosta bariera de la Tigarete). E un doctor plin de suflet si de talent, se lupta pana in ultima clipa pentru animalutul tau si face tot ce ii sta in putinta pentru a il insanatosi sau a il salva. La noi a fost din pacate o finalitate trista, dar sunt constienta ca dumneaiei a facut tot ce s-a putut si, chiar, mai mult.

Clasa "Baby"
    Data inscrierii
    15 mai, 12
    Posturi
    1

Talking pentru CrisAna

si eu am fost la dr.Mihalcea Bogdan(am un catelus) dar din 15 medici veterinarila care am fost, a fost singurul care sia dat intradevar interesul pentru animalutul meu.prima oara cand am fost puiutul meu avea 5 saptamani si a fost foarte bland si iubitor cu el.inainte am fost cu catelusa unui prieten care era foarte batrana si avea un fel de cancer foarte urat la san si a fost singurul medic care s-a bagat sa o opereze(multi altii optau pentru eutanasiere).A spus atunci ca desii este riscanta operatia, daca exista macar o sansa pt animalut, merita incercat(practic dupa operatie i-a prelungit putin viata animalutului care mai traieste si azi).Urmeaza sa revin cu al meu catel in varsta de 9 luni acum, si desii multi medici a spus ca trebui castrat din cauza ca nu are amandoua testiculele coborate, dr. Mihalcea a spus ca mai intai incearca sa-l trateze, si abia apoi daca nu sunt rezultate, in ultima instanta ramane castrarea.Cel putin pentru animalutele cu care eu am fost a fost un medic foarte ok si bun care chiar isi da interesul si se vede ca iubeste animalele.Nu vreau sa intelegi gresit msj, dar sa stii ca am auzit de la foarte multi stapani de pisicutze ca acestea au un comportament foarte diferit la veterinar(chiar violent) decat cateii.
    in privintza preturilor si spun asta verificat de mine,sunt ok in comparatie de alte cabinete care nici nu au mediu cat de cat steril si care pun diagnostic din povestirile stapanilor fara nici un consult sau altceva.
    Ultima modificare făcută de pufulica_amy; 15/05/2012 la 09:47.

Clasa "Baby"
    Data inscrierii
    11 mai, 12
    Posturi
    4

Implicit

PRIMAVET - o clinica care nu merita sa apelezi la ea((

Niste doctori incompetenti, aroganti, zeflemisti....

Singura care merita toate aprecierile nostre este dna doctor Madalina ( ea intradevar si-a dat slinita)

Daca va iubiti animalutele nu mergeti sub nici o forma acolo!!!

Pentru mai multe detalii va astept in prv!!!!

Clasa "Baby"
    Data inscrierii
    15 iun, 12
    Posturi
    2

Implicit

Haideti sa va spun si ce-am patit eu cu motanelul. A sarit de la etaj, si-a rupt maxilarul si a facut hernie. L-am dus la speedvet, clinica la care ne duceam de regula neavand program (s-a intamplat duminica seara). Acolo au inceput chititi cu tratamente de milioane doar pentru niste perfuzii si antibiotice. A ramas sa-l operam a doua zi, a doua zi au spus ca nu a avut timp doctorul si-l operam a 3-a zi. Pierzandu-mi increderea am inceput sa caut si alti doctori (recunosc, si din motive financiare...). La recomandarile unui vecin am ajuns la facultatea de medicina veterinara. Pana sa vin la ei am mai fost la doi doctori cu diagnosticuri diferite (unu spunea ca e usoara operatia, altul ca e grea....etc.). Ajung la facultatea veterinara si am avut 'norocul' sa-l prind pe domnul Tanase in garda. S-a uitat la pisic, si l-a operat (maxilar si hernie). Urmtoarea saptamana nu a vrut sa manance dar parea ca se simte bine....ca un animal dupa operatie. Operatia a avut loc marti. Cum domnul Tanase este un medic devotat 100% animalelor, este prezent la cabinet 3/4 din 7 , dupa ora 6. Joi/vineri cand am fost cu el pentru injectiile cu antibiotice post-operatorii l-a tratat colegul acestuia Garjoaba jeg-de-om, parvenit, slinos, pupincurist Ionut. Acesta l-a diagnosticat cu icter. Prezumtia sa fiind ca motanul are o conditie genetica iar anestezia i-a declansat icterul. In regula, il tratam.... 1..zi...2 zile....5 zile... Icterul parea sa-i dispara dar ii curgea un lichid galben(puroi) de la operatia de hernie. Vreau sa precizez ca zi de zi il informam cu privire la evolutia vindecarii cu absolut orice detaliu pe carel observam eu sau prietena. 3 ZILE LA RAND, i-am spus ca ii curge lichid de la operatie iar raspunsurile au fost "E BINE. NU ARE NIMIC. E NORMAL". A 4 zi deja motanul era slabit, iar puroiul acela mirosea in ultimul half si ca sa va dati seama cat de rau era infectat, a trebuit sa spalam balconul cu detergent si perie de sarma. Ma rog...a 4-a zi cand ajung la cabinet, era Dr. House al peturilor (Tanase). Eu ca un 'parinte' ingrijorat ii spun celuilalt doctor (Care nu mai era garjoaba -- alt subaltern), ca ii curge lichid. Tanase aude si vine. Baga degetul intr-o incizie lasata pentru drenarea lichidelor is scoate tesut necronzat. Vine cu un clestisor (imi scapa numele....) si scoate inca o bucata. Eu complet increzator in talentul acestuia il intreb oarecum ironic "Mai scapa ? " si ranjind. El "Nu." Am ramas blocat. Nu mi-a venit sa cred. Zi de zi am fost la tratament cu el, le-am povestit cum se mai simte ca sa primesc o bomba dinasta.... Il opereaza, dupa il trec pe antibiotice puternice...a mai trait o saptamana. Intr-un final infectia a fost atat de puternica incat nu a mai rezistat. Ce-am castigat ... nimic. Decat experienta neplacuta despre veterinarii cu care ne laudam. Ce am pierdut...vreo 1500ron pe care nu-i voi regreta niciodata, decat ca au ajuns la niste oameni care nu i-au merita si nu au returnat serviciul pentru care au fost platiti....si cel mai trist...pe motanelul meu de neinlocuit.

Nu va doresc sa aveti parte nici de doctori pentru oameni, nici pentru animale. Sunt niste ordinari. Tanase e ocupat si isi lasa petarzii sa aiba grija de animale, iar petarzii sunt pentru bani. Ca observatie. Fiecare zi de tratament a costat 40ron, doar cand a fost Garjoaba Ionut singur intr-un weekend, m-a taxat 50ron. Pai daca tu ordinarule imi iei mie 10ron in plus care nu stiu cat de mult te-au imbogatit si-mi lasi pisica sa moara, pai iti doresc sa primesti la fel in schimb...

Clasa "Baby"
    Data inscrierii
    15 iun, 12
    Posturi
    2

Implicit

Tratamentul a durat cam : 3 saptamani. Cam 3-4 zile dupa operatie cu antibiotice post-operatorii, cam 1.5 sapt dupa pentru icter si inca 1 saptama dupa pentru infectie. Faceti si voi calculele cati bani storc de la tine si tu iti iei animalul inapoi in sac... . Si repet, nu banii ii regret, ci faptul ca am 'imbogatit' niste criminali lipsiti de sentimente... Fiecare zi de tratament m-a costat 40ron, exceptand cele 3 zile de antibiotice post-operatorii si cele 2 zile in care Garjoaba Ionut m-a taxat 'frateste' 50ron. + operatia.... + stresul si chinul de a-ti vedea animalul cum se simte din ce in ce mai rau, iar aia iti spun ca e totul in regula si sa stai linistit...

Clasa "Baby"
    Data inscrierii
    19 iun, 12
    Posturi
    9

Implicit

Salut ..sunt noua pe forum deci daca ma adresez gresit , mii de scuze, caut si eu un cabinet si un doctor bun in Iasi...am un motanel de 3 luni, si parca ar manifesta ca vrea o "fata" langa el, e un pic mai agresiv, mai miorlaitor,are el o "blanoasa" ( o hainuta mai pufoasa) pe care o mai iubeste dar parca nu ar sti cum, inca nu marcheaza...am sunat pe la diverse cabinete din Iasi, unii spun ca e ok sa il castrez de pe acum, dar referitor la d-na Hritcu de la Teovet a fost singura care mi-a recomandat sa nu il castrez acum ( deoarece nici nu are ce taia, ca bilutele domnului sunt prea mici). Acum va cer sfaturi! Si eu parca as inclina sa o cred pe d-na Hritcu!

Inca o data scuze daca ma adresez in locul nepotrivit!

Clasa "Veterani"
    Data inscrierii
    02 feb, 07
    Locație
    Bucureºti
    Posturi
    5,488

Implicit

Ana84, 1/motanii se castreza dupa un an!
    2/la 3 luni.....poate vrea la mama!
    3/eu am motan de peste zece ani, altul de sapte ani si nu marcheaza niciunul (nu-s castrati). Stau separat, fiecare pe teritoriul lui, nu ies din casa, nu au fost la pisicute. Mananca hrana cu ph control.
    Raton

Clasa "Baby"
    Data inscrierii
    19 iun, 12
    Posturi
    9

Implicit

Citat Postat de Raton999 Vezi post
    Ana84, 1/motanii se castreza dupa un an!
    2/la 3 luni.....poate vrea la mama!
    3/eu am motan de peste zece ani, altul de sapte ani si nu marcheaza niciunul (nu-s castrati). Stau separat, fiecare pe teritoriul lui, nu ies din casa, nu au fost la pisicute. Mananca hrana cu ph control.
    Multumesc frumos..chiar m-am mai linistit de-acu avem treaba cu vet-ul dupa un anisor..! Ms de raspuns o zi buna!

Clasa "Baby"
    Data inscrierii
    28 iul, 12
    Posturi
    3

Implicit

O recomand cu incredere pe dna. doctor Mihaela Mezei, o mare iubitoare de animale, care iti explica in amanunt diagnosticul pus, pe intelesul nostru. Cabinetul in care lucreaza acum se numeste Izzy Vet, si este cu program non-stop.
    Cabinetul se afla in Str. Bardului nr 5, tel: 021 33 50 401 , e-mail: mihaela.mezei@gmail.com.

Pagina 65 din 67 PrimulPrimul ... 556364656667 UltimulUltimul

Informații subiect

Utilizatori care navighează

Momentan sunt 8 utilizatori care navighează

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •  
Back to top
/* ]]> */