Bun venit pe Forum animale - Animale.ro.

Prin navigarea pe acest site, iti exprimi acordul cu privire la politica de folosire cookies. Detalii

Pagina 1 din 5 123 ... UltimulUltimul
Rezultate 1 la 15 din 69
    Clasa "Baby"
    Data inscrierii
    17 sep, 05
    Locație
    Vaslui
    Posturi
    2

Implicit Vipera ammodytes ammodytes

Am 10 pui Vipera ammodytes ammodytes 2 Coluber caspius Natrix tessellata si Testudo hermani pentru schimb pe alte reptile preferabil serpi veninosi sau de vanzare. Astept oferte.

Clasa "Baby"
    Data inscrierii
    04 feb, 04
    Posturi
    4

Implicit

ar trebui sa intri la parnaie, dar in tara asta poate sa traiasca pana si cei ca tine

Clasa "Baby"
    Data inscrierii
    17 sep, 05
    Locație
    Vaslui
    Posturi
    2

Implicit

da-te-n slobozi !

Clasa "Baby"
    Data inscrierii
    04 feb, 04
    Posturi
    4

Implicit

Oare ce se mai poate adauga? poate ar trebui sa-ti dau adresa mea ca sa poti veni sa ma bati, pentru ca te vad mascul feroce.
    Mdaa.... ce faci tu e ilegal si imoral. Pentru ceea ce faci exista legi care din pacate nu se respecta. Un cuvant pentru tine: josnic. Ar trebui ca administratorii acestei pagini sa stearga toate mesajele de genul asta cu animale furate din natura de catre oameni care se cred herpetologi, dar se pare ca sint si ei ignoranti. Le urez sa depasesca acesta faza. Tie nu o sa-ti urez nimic pentru ca nu cred ca o sa te schimbe acest lucru, banuiesc ca te iubesti prea mult si te consideri prea avansat ca sa accepti macar ca trebuie sa faci o schimbare. Nu vreau sa-mi masor lungimea membrului (oricare ar fi asta) cu nimeni pe internet si mai ales in mediul acestui forum care-mi displace, asa ca asta e ultimul raspuns postat. Adio.

Clasa "Junior"
    Data inscrierii
    06 oct, 05
    Locație
    BACAU
    Posturi
    419

Implicit

Lasa draga omul in pace!
    De ce trebuie sa existe cate unul ca tine ca sa-i spuna altuia ce trebuie sa creasca el in casa si ce nu. Ce e moral si ce imoral? Stii tu? Probabil ai peste 40 de ani si-ti pare rau dupa Ceausescu! Tu ar trebui sa fii cel interzis, sau macar castrat!
    Omul creste in casa serpi, pasari , caini si ce vrea el, atata timp cat animale nu sunt prost ingrijite. Tu ce treaba ai, invidiosule? Iar raspunsul crescatorului , il citez si ti-l trimit si eu!
    tarantule

Clasa "Deschisa"
    Data inscrierii
    15 nov, 04
    Locație
    Barlad
    Varsta
    26
    Posturi
    800

Implicit

Ahoo...nu va certati ma...!!!
    bok....petfarm si`a zis parerea... ce dreq...free country!In MARE parte are dreptate.Dak nu are licenta sa creasca asemenea animale e ilegal.Mai ales ca nu`s native de aici.
    Nu ar trebui sa`l judeci asa aspru....ce dak e comunist??Nu poti sa`l schimbi....god_sahly nu trebuia sa`i vb asa urat.Pare un adolescent fara minte.E mai bine decat un comunist?
    Dupa cum observi nici nu a mai postat god_sahly.Deci ceva ceva......
    >>>>>Alexandra<<<<<

Clasa "Baby"
    Data inscrierii
    11 oct, 05
    Locație
    Romania
    Posturi
    55

Implicit

nu imi dau seama cat poate fi pretul unui exemplar de vipera? Sau pot fi cumparate numai impreuna toate cele 10? Ca atunci este nevoie de spatiu mai mare pentru ele, poate chiar pentru mai multe terarii, ca sa nu se agreseze?

Clasa "Baby"
    Data inscrierii
    13 ian, 06
    Locație
    Timisoara
    Posturi
    30

Implicit

Stai cuminte daca nu vrei sa devii ,la un moment dat , fericitul posesor al unei amenzi de vreo 5000-6000 RON , pt detinerea ilegala a unor exemplare dintr-o specie protejata. Scapa-te de ele, elibereaza-le in primavara intr-o zona protejata, rezervatie, in care sa existe populatie de vipera ammodytes ammodytes (in zona Muntilor Banatului ). Sunt tare curios, unde le-ai "gasit" ?

Clasa "Baby"
    Data inscrierii
    03 apr, 06
    Locație
    constanta
    Posturi
    4

Implicit vipera ammodytes

Dupa toate discutiile pe care le-am citit pe site mi-am dat seama de multe lucruri ,dar un singur lucru nu am inteles:la ce pret poate ajunge un exemplar matur de vipera ammodytes ?

Clasa "Junior"
    Data inscrierii
    06 oct, 05
    Locație
    BACAU
    Posturi
    419

Implicit

Din cate stiu eu era vorba de vreo cateva sute de mii.....asta daca le cumperi de la un crescator care le creste pt venin.....
    Daca le iei ca si animal exotic.......sky is the limit!!
    tarantule

Clasa "Baby"
    Data inscrierii
    03 apr, 06
    Locație
    constanta
    Posturi
    4

Implicit

Normal ca le vreau pt a colecta venin ....si ca sunt eu innebunit dupa serpi asta nu se pune. Dar despre alte specii mai rare pe la noi cu cine ar trebui sa iau legatura ........ daca sti?Si nu cumva pentru orice exemplar, de orice fel; ar trebui sa am niste hartii....care sa arate cum ca exemplarul respectiv e al meu?

Clasa "Deschisa"
    Data inscrierii
    09 feb, 06
    Locație
    Prin zona
    Posturi
    691

Implicit

Hello ! Va auziti ce vorbiti ?! Ia uitati aici :
    ART. 14
    (1) Sunt interzise:
    a) recoltarea, capturarea, achiziþia ºi comercializarea plantelor ºi a animalelor sãlbatice sau a unor pãrþi ori produse ale acestora la vârste, dimensiuni, perioade de creºtere, de dezvoltare ºi de reproducere prohibite, conform reglementãrilor specifice;
    b) recoltarea, capturarea, achiziþia ºi comercializarea plantelor ºi a animalelor declarate monumente ale naturii, a celor endemice, rare sau aflate în pericol de dispariþie, precum ºi a speciilor de plante ºi animale sãlbatice cu regim special de protecþie conform convenþiilor internaþionale, indiferent de zona ºi de terenurile în/pe care se gãsesc;
    c) recoltarea ºi capturarea oricãror plante ºi animale sãlbatice din rezervaþii ºtiinþifice ºi din zonele cu regim de protecþie ecologicã integralã din ariile naturale protejate.
    (2) Plantele ºi animalele sãlbatice din categoriile precizate la alin. (1) lit. b) pot fi recoltate sau capturate în condiþii excepþionale, numai cu autorizarea specialã din partea autoritãþii centrale pentru protecþia mediului ºi cu avizul ºtiinþific prealabil al Comisiei pentru Ocrotirea Monumentelor Naturii din cadrul Academiei Române.

Si asta e doar o bucatica din legile existente. Ce tot indrugati acolo ?
    Nu va faceti griji, ca cel care a postat topicul asta stie bine care e situatia, insa vrea sa aduca la cunostinta doritorilor,...........o oferta.
    Ssssst...vine cineva !

Clasa "Deschisa"
    Data inscrierii
    09 feb, 06
    Locație
    Prin zona
    Posturi
    691

Implicit

HotAsHell !
    Imi spui si mie ce draq faci cu amaratul ala de venin ? Deocamdata, (iti fac serviciul de a te anunta, pt a te scuti de himere) ca veninul nu este omologat (deloc) in Romania ca materie prima, astfel ca te-ai agita degeaba. Nu ai nici o sansa sa obtii licenta de productie si de export ( in ciuda reportajelor si articolelor " de senzati"). De curiozitate , intreaba la Protectia Mediului de care apartine zona in care te afli, care este legislatia in vigoare. Poate vor reusi sa te lamureasca (daca stiu bine legea).
    Distractie placuta !
    Ssssst...vine cineva !

Clasa "Baby"
    Data inscrierii
    03 apr, 06
    Locație
    constanta
    Posturi
    4

Implicit

daca nu deranjez...as vrea si eu un id de mess de al tau ca sa pot sa ma lamuresc si eu mai bine in vedere cu anumite chestii.cPt ca din cate vad multi din vizitatorii site-ului bat campii.......asta din cate spui tu.

Clasa "Deschisa"
    Data inscrierii
    09 feb, 06
    Locație
    Prin zona
    Posturi
    691

Implicit

Am trimis MP acum, da un semn cand il primesti.
    Ti-ar prinde bine sa te lamuresti cum sta treaba (fara misto).
    Ssssst...vine cineva !

Pagina 1 din 5 123 ... UltimulUltimul

Informații subiect

Utilizatori care navighează

Momentan sunt 2 utilizatori care navighează

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •  
Back to top