Bun venit pe Forum animale - Animale.ro.
Pagina 1 din 3 123 UltimulUltimul
Rezultate 1 la 15 din 37
    Clasa "Junior"
    Data inscrierii
    03 sep, 05
    Locație
    Bucuresti
    Posturi
    282

Implicit Atentie! Otrava pentru caini in Tineretului!

In Tineretului - priveliste dezolanta- Caini morti peste tot! Au pus otrava peste tot! Sunt cadavre de caini in tot parcul. Otrava este de culoare roz si este amestecata cu paste si cu carne. E asezata in gramajoare. .......efectiv nu am ce sa comentez.... fara cuvinte....
    La bine si la greu, mereu impreuna!

Clasa "Deschisa"
    Data inscrierii
    29 sep, 05
    Locație
    Bucuresti
    Posturi
    967

Implicit

IAR???????? acum vreo 2 ani un caine a murit doar pentru ca a trecut pe acolo pe unde a fost otrava.. nu manca de pe jos... Caine frumos, educat, campion...
    I am not cynical, just experienced...

clasa "Campioni"
    Data inscrierii
    02 mar, 03
    Locație
    bucuresti
    Posturi
    3,335

Implicit

idioti...
    la mine in zona erau in vara o gramada de pisici...multe rau.
    acum, de vreo cateva saptamani ...nimic.
    un motan de-al meu, ma rog, plecat afara si care venea doar pt mancare in casa, a disparut si el.
    o catelusa pe care stapanii o lasau singura pe afara a fost gasita moarta..stapanii banuiec ca un vecin deranjat de latratul isteric din orice al catelei a fost de vina.

ciudat e ca au cam disparut si majoritatea pisicilor si nu sunt in subsoluri...
    eu merg in tineretului in parc dar de cateva zile nu am mai fost..bine am facut.
    nu mai departe de ieri mi-am scos cainele in zona blocului si apoi am plecat la selgros berceni. stau in zona brancoveanu, deci aprope de parc...
    dupa ce s-a jucat pe afara si a intrat in gradina am plecat cu spuneam cu masina...drumul fiind scurt am crezut ca animalul e obisnuit si nerabdator. m-am uitat mai atent si se lingea pe bot ...a mai facut asa la drum lung, noaptea, cand stresat voia sa-si faca nevoile si aproape tremura din cauza asta, ii curgea apa din gura...
    am ajuns la hypermarket (fac in jur de 5 minute dar aseara am mers incet crezand ca luminile de la celelalte masini si viteza ii creeaza starea asta...)

aveam o teama sa nu fie otravit totusi.. am ajuns acolo si o juma de ora fara intrerupere a mancat iarba, fara sa ii pese ca il chemam ...venea si apoi imediat inapoi la iarba...

faorte ciudat. sper sa fi fost ceva usor doar sau sa fi fost un medicament inghitit din joaca in casa, tocmai am facut curatenie...

chestia cu otrava miroase rau de tot......si cum spuneam coincidentele sunt cam multe...
    Cand ma cearta mama
    Si ma iarta tata,
    Tata este mama
    Mama este tata.
    AP

Cainele meu e mai destept ca tine. El nu mananca rahat. Fii fara grija, nici pe tine nu te va manca.

Moderator
    Data inscrierii
    21 mai, 02
    Locație
    Bucuresti
    Posturi
    1,785

Implicit

ieri ai azi in Tineretului au fost hingherii......in 3 secunde dispareau cu un caine sau doi,nici nu aveai timp sa reactionezi. Am incercat sa-i gasesc sa iau inapoi cainele blocului, dar nu am reusit sa-i mai prind. Cine sta in zona si are caini in grija sa-i ia in casa o zi-doua.

clasa "Campioni"
    Data inscrierii
    28 mar, 05
    Locație
    Bucuresti
    Posturi
    2,692

Implicit

Am auzit si eu de hinghierii astia ... Parinte cica fac ture pe la noi ...sa-i gaseasca ghinionu sa ii vad cu rico pe'afara.
    Cat despre otrava pot sa confirm ca e plin parcul, si nu numai de cutii d'alea unde ar fi ptr soareci, ci sapun roz care cred ca e tratat cu ceva care atrage animalele ptr ca rico in loc de batz se intorcea cu cate o bucata d'aia in gura... si tin minte ca a mai fost asa plin exact acum 2 ani.
    Cineva ar trebui sa ia masuri ref la asta.
    Am vazut cum se imprastie prin parc, trece tractoru adp si aia arunca cu lopata din remorca sapun roz pe deal prin spatiile verzi...ATENTIE MARE!

Clasa "Junior"
    Data inscrierii
    19 iul, 05
    Posturi
    350

Implicit

in parcuri sunt o gramada de copii; nu exista pericolul ca ei sa intre in contact cu otravurile astea? mai ales ca e roz... ar atrage imediat privirile si curiozitatea unui copil de cativa anisori

Clasa "Deschisa"
    Data inscrierii
    29 sep, 05
    Locație
    Bucuresti
    Posturi
    967

Implicit

Niste nenorociti... Le-as da o portie din aia de otrava sa o manance.

clasa "Campioni"
    Data inscrierii
    07 mar, 05
    Locație
    Bucuresti
    Varsta
    26
    Posturi
    2,997

Implicit

sincere .. uneori au si dreptate .. !! deoarece mai ales cu legea cu stransul dupa caine .. nu e normal ca tu sa stragi si maidanezii liberi sa faca .. mai ales daca stai si te gandesti ca iesi cu copilul treb sa fi atent unde se joaca !!

Stiu ca par cam neiubitor dar na ...

Clasa "Junior"
    Data inscrierii
    19 iul, 05
    Posturi
    350

Implicit

looser, este corect si civilizat sa se faca asa (adica, strangi dupa propriul caine). si cand o veni ziua aia sa nu mai fie maidanezi pe strazi (o veni??), o sa fie si strazile curate. si parcurile si tot....

pt cei care ies cu cainii in parc, o idee ar fi sa le puneti botnita macar o perioada - ca sa reduceti mecanic riscul de contact intre caine si otrava (macar botnita aia il opreste cat de cat sa bage in gura toate prostiile de jos)

Clasa "Deschisa"
    Data inscrierii
    29 sep, 05
    Locație
    Bucuresti
    Posturi
    967

Implicit

Ca sa fiu si eu rea as spune ca un caine ar trebui sa fie educat in asa fel incat sa nu manance de pe jos!

Looser, ce lege?!?!

Si daca e sa o luam pe-a dreapta, cainii ar trebui sa faca in iarba si nu pe strada, asta deranjeaza! Nu o data am calcat in caca pe strada si nu e placut. Cei care isi lasa cainii sa faca pe trotuar ar trebui sa il adune fara sa ii spuna cineva.. Pana la urma aici e vorba si de educatia omului...

Iar un copil mic nu se lasa nesupravegheat in parcuri! Si nu imi spune ca o sa manance caca mai degraba pune mana pe chestia aia roz!!

Banned
    Data inscrierii
    11 dec, 02
    Locație
    Tg. Mures
    Posturi
    15,964

Implicit

Citat Postat de LooSeR
    sincere .. uneori au si dreptate .. !! deoarece mai ales cu legea cu stransul dupa caine ...
    Deoarece mai ales cu faptul ca postezi deseori prostii, ti-as recomanda sa te mai abtii cand te trece. Deoarece si cainele tau circula prin parcuri si cei care otravesc animale nu au nici macar "uneori" dreptate.
    Eu as fi dat o lege ca maidanezii sa nu se mai usureze, si-ar fi odihnit multi mintea si nu ar mai fi facut pe ofensatii pe forumuri ca e bine sa se imprastie otrava in locurile de joaca, ca cand o sa fie animale si copii intinsi de-a valma prin jurul blocurilor sa se simta si ei razbunati ca nu au voie sa faca mizerie pe strazi...

Clasa "Deschisa"
    Data inscrierii
    29 sep, 05
    Locație
    Bucuresti
    Posturi
    967

Implicit

Off topic - Cred ca nu depaseste 15 ani.

On topic - Cand o sa se ajunga la situatii groaznice, cu otraviri de copii atunci probabil ca o sa se aprinda un beculet pe undeva.... Sau o sa spuna si atunci "e doar un copil"

Clasa "Junior"
    Data inscrierii
    03 sep, 05
    Locație
    Bucuresti
    Posturi
    282

Implicit

Dar ce ne facem in cazul in care avem ciini valorosi, in care s-a investit o gramada de munca, timp si bani, pasiune? Daca este la inceputul dresajului sigur va mai apuca cite ceva de pe jos, iar daca e adult dar mai pofticios (am observat ca in special retriverii) sigur infuleca pe ascuns cu tot dresajul! Si in acest caz, cine este responsabil? Este caine totusi. Cine ne despagubeste? am auzit o gramada de cazuri de acest fel si de asta am intervenit. Daca le-ar pasa cat de cat si de protectia noastra, in vreun fel, ar pune anunturi de atentionare mari, afise , macar la intrarile din parcuri! Intr-adevar dupa ce ca sunt o gramada de parinti care isi educa copii de mici sa se fereasca de caini, le mai dam si exemplu cu ceea ce ar trebui sa le faca daca s-au saturat de ei: sa-i omoare. Macar daca ar fi o moarte decenta. dar bietii de ei mor in chinuri graznice! Aici in Iore, cei care au aflat de ceea ce s-a intamplat in Tineretului sunt terifiati!
    Civilizati-va stimati angajati ai ECARISAJULUI! Nu sunteti singuri pe pamintul asta ca sa va comportati cum sunteti obisnuiti - ca oamenii cavernelor!
    Celorlalti,
    Respect!
    La bine si la greu, mereu impreuna!

clasa "Campioni"
    Data inscrierii
    02 mar, 03
    Locație
    bucuresti
    Posturi
    3,335

Implicit

asta e un caz care trebuie facut public afara, in tara oricum nimeni nu ia nimic in serios.
    sper sa moara cineva ca sa se termine cu problemele astea. sa vad atunci cine intra in puscarie.
    e inacceptabil.
    cat despre despagubit...fereste-ti cainele si lasa tu despagubitul, nimic nu imi inlocuieste cainele, nici 10000 de dolari cu scuze, cu atat mai mult nepasarea, replicile care te impoing sa arunci cu benzina pe ei si sa le dai foc, etc...
    preventia si sa speram ca o sa moara un OM ca sa ne salvam cainii de "OAMENI"...
    nu credeam ca o sa ajung sa doresc necazul cuiva dar specia asta umana nu merita nimic mai bun decat otrava...
    Cand ma cearta mama
    Si ma iarta tata,
    Tata este mama
    Mama este tata.
    AP

Cainele meu e mai destept ca tine. El nu mananca rahat. Fii fara grija, nici pe tine nu te va manca.

Clasa "Junior"
    Data inscrierii
    18 apr, 05
    Locație
    Somewhere over the Rainbow
    Posturi
    422

Implicit

Citat Postat de parintele
    sper sa moara cineva ca sa se termine cu problemele astea
    Doamne fereste, aoleu parintzele, ce te apuca? Lasa, ca daca sunt dovezi, cei care vad d-astea sa fotografieze/ inregistreze si vedem noi ce facem! Ai si mata' dreptate ca , daca moare un copil se vor sesiza URGENT, dar mai bine nu!
    ..................................
    Citat Postat de LooSeR
    sincere .. uneori au si dreptate .. !! deoarece mai ales cu legea cu stransul dupa caine .. nu e normal ca tu sa stragi si maidanezii liberi sa faca .. mai ales daca stai si te gandesti ca iesi cu copilul treb sa fi atent unde se joaca !!

Stiu ca par cam neiubitor dar na .....
    Mai, luzare, cine are dreptate sa puna otrava? Cred ca te lovisi ca nuca-n perete! Lasa dom'le cacateii din iarba ca nu pun copilasii mana pe ei (ca aia put ), dar cand vad aia mici ceva roz, vorba lui Minou, ii atrage , baga in gura si gata ..este dus...Doamne fereste!
    ..................................................
    A propos ce spuneati de dresaj, sunt cani pofticiosi/ incapatanati care o sa ia de jos cu tot dresajul din lume si atunci ce vina are ala de baga sute de euro in odrasla lui si nu numai, ca sa pateasca o nenorocire d-asta? nu, asa ceva nu se face !
    Uite, pretenul meu a avut un ciobanesc german, il dresase frumos, era destept tare cutul, dar daca nu era pe faza domnu' stapan, avea tendinta sa ia de pe jos cu toate ca stia ca "nu e bine" . OTRAVA nu se pune si GATA!
    Live and let live!

Pagina 1 din 3 123 UltimulUltimul

Informații subiect

Utilizatori care navighează

Momentan sunt 1 utilizatori care navighează

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •  
Back to top