Bun venit pe Forum animale - Animale.ro.
Pagina 8 din 59 PrimulPrimul ... 67891018 ... UltimulUltimul
Rezultate 106 la 120 din 879

Subiect: Beagle

Clasa "Puppy"
    Data inscrierii
    14 dec, 08
    Varsta
    30
    Posturi
    199

Smile superbe poze

multumim mult pentru poze! cei drept cateii beagle au fetisoare de obraznicuti si inteligenti in acelasi timp. pacat ca pe topicul beagle nu8 se scrie foarte mult.mi-as dori sa aflu cum sunt acesti catei la o varsta mai mare , sa zicem peste 2 ani . in general as vrea sa se scrie mai mult despre ei si sa vad cat mai multe poze. acum vine caldura si o sa-i fac multe poze lui samy .
    pupici pentru beagle lici si asteptam noutati!

Clasa "Veterani"
    Data inscrierii
    08 dec, 06
    Locație
    Pitesti
    Posturi
    7,968

Implicit

cel mai cuminte catel din toata expo Medias:

Clasa "Puppy"
    Data inscrierii
    07 ian, 09
    Varsta
    43
    Posturi
    140

Implicit

Dana, asa este, ai dreptate cand spui ca ai vrea ca sectiunea pentru Beagle sa fie mai activa. Si eu mi-as dori asta si ma intreb care ar fi motivul pentru care lucrurile se misca mai incet aici. Oare numarul posesorilor acestei rase nu este asa de mare comparativ cu altele? Sau aceasta rasa este la inceput in Romania? Ma gandesc (poate gresesc!) ca asa s-ar explica si de ce nu prea citim despre Beagle-ici mai mari ca varsta. Si aici iarasi iti dau dreptate: ar fi interesant sa stim cum evolueaza catelusii nostri odata cu trecerea anilor! Pana una-alta, sa ne bucuram ca sunt tineri si plini de energie! Eu mereu spun ca vreau ca fetita noastra sa fie obraznicuta, ca sa fiu sigura ca este bine-sanatoasa. Da, stiu, nu e un principiu constructiv intr-ale educatiei, dar... ce sa fac daca asta simt?

Mara, ce dragalasa e "cumintenia sa"! Cum se comporta un Beagle la expozitie/concurs? Si ce trebuie sa stie / sa faca?
    Ultima modificare făcută de beagle-fan; 30/03/2009 la 11:20.

Clasa "Baby"
    Data inscrierii
    30 oct, 07
    Locație
    Bucuresti
    Posturi
    29

Implicit

Rasa beagle nu e atat de raspandita ca altele, dar totusi sunt destui posesori. Doar ca nu sunt activi aici si nici nu imi permit sa zic altceva, din respect pentru munca unor oameni.
    Rasa este prezenta in Romania, cred ca de la inceputul secolului. Sigur, o verificare la COR va arata si numarul si primele mentiuni in RO.
    Activi in concursuri sunt probabil maxim 20, imprastiati prin toata tara, canise vreo 3-4. Numarul de beagle noi anual este probabil de 60-70, majoritatea din import, cu 20-30 de pui autohtoni.

Ce trebuie sa faca un begale la concurs: sa arate bine, sa merga tantos, sa stea sa fie controlat la oute si la dinti, sa stea in"pozitie" la prezentare. Aditional ar fi bine sa stea cuminte pe masa de prezentare, atunci cand este disponibil asa ceva.

Banned
    Data inscrierii
    15 aug, 06
    Posturi
    1,745

Implicit

Citat Postat de mara2007 Vezi post
    cel mai cuminte catel din toata expo Medias:
    Sunt convins si vad ca este si frumos foc. Sa-ti traiasca!

Clasa "Veterani"
    Data inscrierii
    08 dec, 06
    Locație
    Pitesti
    Posturi
    7,968

Implicit

Citat Postat de dobermannul Vezi post
    Sunt convins si vad ca este si frumos foc. Sa-ti traiasca!
    Nu imi apartine,,,,este o poza facuta la expo!!

Clasa "Puppy"
    Data inscrierii
    18 nov, 07
    Varsta
    4
    Posturi
    100

Implicit

anett la clasa baby-4 luni
    Imagini atașate Imagini atașate

Clasa "Puppy"
    Data inscrierii
    19 oct, 08
    Varsta
    40
    Posturi
    185

Implicit Canisa Rengaw

Si noi Am participat cu 4 caini la expo din Medias ;In catalog erau insacrisi 7 caini Rezultate Fiind ,

Clasa junior mascul Tomitza exc 1

Clasa Baby fetita ;Anett ; forte promitator

Clasa pui fetita ;ea este Fantasy ;foarte promitator

si noi cu 4 caini

Clasa junior fetita CSavargo Putyi exc 1 ;rpj

Clasa junior mascul ;Csavargo Tiki ;exc 2

Clasa Intermediara mascul Gala Kamillo exc 1 ,cac,bob,bog

Clasa Deschisa Ana bella ;exc 1

Daca are cineva intrebari, nelamuriri ceea ce priveste rasa Beagle sau daca doreste informatii pt pregatirea unui caine pt expo ,cu cea mai mare placere va ajutam chiar near face placere sa participe un nr cit mai mare de Beagle in expozitii si chiar va rog nu ezitati sa merge sa mergeti la expozitii indiferent ca este cu sau fara pedigree.
    Imagini atașate Imagini atașate

Clasa "Puppy"
    Data inscrierii
    14 dec, 08
    Varsta
    30
    Posturi
    199

Smile multumim pentru poze

sunt superbi! chiar daca sunt mai greu de stapanit pentru un incepator cu multa rabdare si dragoste ajungi sa comunici binisor cu ei. poate sunt subiectiva avand in vedere ca samy are 1an si 1 luna.
    as vrea sa stiu cum se comporta la o varsta mai mare? se mai linistesc?

Clasa "Puppy"
    Data inscrierii
    07 ian, 09
    Varsta
    43
    Posturi
    140

Implicit

Dana, ce simpatica este intrebarea ta: "se mai linistesc?" La inceput, cand Cara era cuuuuumplit de obraznica, si noi ne intrebam acelasi lucru. Acum, ca s-a mai cumintit, parca nu mai sunt sigura ca vreau sa se linisteasca! Adica... as vrea sa ramana mereu "tanara si nelinistita".
    Referitor la pozele cu 'obraznicaturi', spun si eu acelasi lucru: sunt taaaaare frumosi si dragalasi. Sa fie sanatosi si plini de viata le doresc tuturor!

Clasa "Veterani"
    Data inscrierii
    08 iul, 06
    Locație
    Alba Iulia
    Varsta
    29
    Posturi
    14,736

Implicit

Citat Postat de lucyt Vezi post
    anett la clasa baby-4 luni
    tare mult mi-a placut puiuta asta!!
    imi poti spune, te rog, inaltimea la greaban?
    si inca o intrebare de necunoscator: ce inaltime la greaban trebuie sa aiba un mascul beagle adult?
    multam fain in avans!

Clasa "Puppy"
    Data inscrierii
    18 nov, 07
    Varsta
    4
    Posturi
    100

Talking

Citat Postat de lilith Vezi post
    tare mult mi-a placut puiuta asta!!
    imi poti spune, te rog, inaltimea la greaban?
    si inca o intrebare de necunoscator: ce inaltime la greaban trebuie sa aiba un mascul beagle adult?
    multam fain in avans!
    deocamdata sunt si eu necunoscatoare ,anett este prima noastra catelusa beagle,deci habar nu am cat are inaltimea la greaban!!o sa ne mai documentam si noi pana la urmatoarea expo!poate ca sunt altii pe acest site care-ti pot fi de folos daca te intereseaza rasa!

Clasa "Veterani"
    Data inscrierii
    08 iul, 06
    Locație
    Alba Iulia
    Varsta
    29
    Posturi
    14,736

Implicit

pe mine ma intereseaza pentru ca prietenii mei cei mai buni au un baietel pe nume Tux, cu care am mai postat poze pe aici.
    asta-i vinovatul somnoros si urlacios

Clasa "Puppy"
    Data inscrierii
    14 dec, 08
    Varsta
    30
    Posturi
    199

Smile

Citat Postat de beagle-fan Vezi post
    Dana, ce simpatica este intrebarea ta: "se mai linistesc?" La inceput, cand Cara era cuuuuumplit de obraznica, si noi ne intrebam acelasi lucru. Acum, ca s-a mai cumintit, parca nu mai sunt sigura ca vreau sa se linisteasca! Adica... as vrea sa ramana mereu "tanara si nelinistita".
    Referitor la pozele cu 'obraznicaturi', spun si eu acelasi lucru: sunt taaaaare frumosi si dragalasi. Sa fie sanatosi si plini de viata le doresc tuturor!
    si samy s-a mai linistit dar sper sa inceteze sa mai rupa lucruri. imi place ca este prietenos cu toti oamenii si patrupedele. in rest parca ar fi monotonie in casa daca nu ar face samy vocalize. pupici pentru urechiati

Clasa "Puppy"
    Data inscrierii
    14 dec, 08
    Varsta
    30
    Posturi
    199

Wink

Citat Postat de lilith Vezi post
    pe mine ma intereseaza pentru ca prietenii mei cei mai buni au un baietel pe nume Tux, cu care am mai postat poze pe aici.
    asta-i vinovatul somnoros si urlacios

ce personalitate are tux? am vazut in filmulete ca este urlacios dar si samy era galagios cand era micut si acum nu mai este chiar asa de galagios. cand era micut nu suporta sa stea singur dar acum s-a obisnuit. sper sa aveti rabdare cu tux pentru ca o sa va testeze nervii

Pagina 8 din 59 PrimulPrimul ... 67891018 ... UltimulUltimul

Informații subiect

Utilizatori care navighează

Momentan sunt 4 utilizatori care navighează

Etichete pentru acest subiect

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •  
Back to top