Bun venit pe Forum animale - Animale.ro.

Prin navigarea pe acest site, iti exprimi acordul cu privire la politica de folosire cookies. Detalii

Pagina 190 din 484 PrimulPrimul ... 180188189190191192200 ... UltimulUltimul
Rezultate 2,836 la 2,850 din 7247
    MODERATOR
    Data inscrierii
    05 nov, 07
    Locație
    Arad
    Varsta
    27
    Posturi
    5,161

Implicit

Sambata am mai luat 5 perusi pentru a completa paleta de culori detinuta

Noii veniti:

Primii care au populat noua voliera!
    10 zebre australiene, 4 pescarusi japonezi, 30 perusi, 18 cantatori, 8 kakariki, 40 nimfe, 6 micul alexandru, 6 marele alexandru, 14 roselle, 4 penanti, 2 papagali calugari, 2 barrabanzi, 6 turturele diamant,2 papagali rege, 2 papagali berg, 2 papagali cap de pruna, 2 papagali bernard.

www.youtube.com/user/b64lrm
    www.neluturosu.sunphoto.ro

MODERATOR
    Data inscrierii
    05 nov, 07
    Locație
    Arad
    Varsta
    27
    Posturi
    5,161

Implicit

Apoi am bagat toti perusii intr-o colivie de transport de afara din voliera, in camera in noua voliera.

Cam asa a aratat:

10 zebre australiene, 4 pescarusi japonezi, 30 perusi, 18 cantatori, 8 kakariki, 40 nimfe, 6 micul alexandru, 6 marele alexandru, 14 roselle, 4 penanti, 2 papagali calugari, 2 barrabanzi, 6 turturele diamant,2 papagali rege, 2 papagali berg, 2 papagali cap de pruna, 2 papagali bernard.

MODERATOR
    Data inscrierii
    05 nov, 07
    Locație
    Arad
    Varsta
    27
    Posturi
    5,161

Implicit

Voliera noua populata:

clasa "Campioni"
    Data inscrierii
    23 iun, 07
    Locație
    Bacau/ Moinesti
    Posturi
    1,092

Implicit

felicitari....ai vreo 23-24 de perusi....

din curiozitate...ce o sa faci la anul cu puii pe care o sa-i ai?

MODERATOR
    Data inscrierii
    05 nov, 07
    Locație
    Arad
    Varsta
    27
    Posturi
    5,161

Implicit

Merci.

Momentan am 27 de bucati.

22 de bucati sunt sexati din care 12 masculi si 10 femele. + 5 bucati puii noi care i-am cumparat.

MODERATOR
    Data inscrierii
    05 nov, 07
    Locație
    Arad
    Varsta
    27
    Posturi
    5,161

Implicit

O sa mai tin din ei pentru mine si eventual mai dau la un alt crescator.

Banned
    Data inscrierii
    04 nov, 07
    Locație
    Timisoara
    Varsta
    16
    Posturi
    263

Unhappy

Salut. Cuchi al meu (masculul cel mai bland)sta imbufnat de 3 saptamani si nu stiu ce sa ii mai fac.
    1 L-am separat de papagalitza ca sa nu il mai bata si ca sa pot sa ii dau ceva medicamente.
    2 I-am cumparat batoane cu calciu , biscuiti speciali, i-am dat mere,spanac de toate
    3 Am fost la 3 veterinari cu el si nu au avut nimic pt perusi doar intrun final la Agroland au avut GALLISAN si a spus ca e bun si pt papagali si sa ii dau 2 ,3 zile la rand. Iam dat si dupa o zi sa simtit mai bn si apoi iarasi la fel .credeti ca e mai bine sa continui cu gallisanul? ce sa fac pt ca nu mai am idei , la fundulet e umpic murdar dar nu tare doar f putin.
    Ajutatima ,pt ca nu mai siu ce sa ii mai fac!!!

clasa "Campioni"
    Data inscrierii
    03 aug, 08
    Locație
    Aiud
    Varsta
    20
    Posturi
    1,461

Angry

Citat Postat de fraulein Vezi post
    Salut. Cuchi al meu (masculul cel mai bland)sta imbufnat de 3 saptamani si nu stiu ce sa ii mai fac.
    1 L-am separat de papagalitza ca sa nu il mai bata si ca sa pot sa ii dau ceva medicamente.
    2 I-am cumparat batoane cu calciu , biscuiti speciali, i-am dat mere,spanac de toate
    3 Am fost la 3 veterinari cu el si nu au avut nimic pt perusi doar intrun final la Agroland au avut GALLISAN si a spus ca e bun si pt papagali si sa ii dau 2 ,3 zile la rand. Iam dat si dupa o zi sa simtit mai bn si apoi iarasi la fel .credeti ca e mai bine sa continui cu gallisanul? ce sa fac pt ca nu mai am idei , la fundulet e umpic murdar dar nu tare doar f putin.
    Pune-l incapoi cu perechea lui!!! se va vindeca dupaia ca0i doar suparat.Nu te mai baga in viata lor !!!

Clasa "Baby"
    Data inscrierii
    17 nov, 08
    Locație
    Bucuresti
    Varsta
    32
    Posturi
    4

Cool Blanco

Cata culoare si gratie! Astazi am aflat de acest site, de la o prietena care a dat un anunt cu un cutu disparut.
    Am si eu doi perusi, Blanco&Kali. Ei sunt lumina vietii mele. Au o tona de personalitate, mofturi dar mai ales dragalasenie.
    De curand am achizitionat si doua nimfe zapacite. Le-am luat de la un domn care se muta cu familia in Italia si nu avea cu cine sa le lase. Bine ca m-am nimerit prin preajma.
    S-au imprietenit acum cu totii si contribuie la dezvoltarea atentiei si auzului nostru.
    Perusii ii am de 2 ani si jumatate, inca de cand erau puiuti. Cu Blanco am avut probleme, a avut lipsa de vitamina A si facuse niste rani monstru la picioruse. L-am dus de vreo 3 ori la veterinar dar nu stia exact ce-i trebuie. Imi daduse bandaje pt piciorusele lui minuscule, un chin, mai ales pt puisor.
    In cele din urma s-a rezolvat cu un spray de propolis. Se stie ca este greu sa-i treci de perioada copilariei, dar acum am doua splendori care ne incanta fiecare zi.
    Dintr-un copilas plapand Blanco s-a transformat intr-un adevarat fotomodel care participa zilele acestea la un concurs :

http://concurs.infopro.ro/ferma_anim...agina-440.html

El e Blanco, o sa va postez poze si cu ceilalti "locatari" altadata

Clasa "Baby"
    Data inscrierii
    17 nov, 08
    Locație
    Bucuresti
    Varsta
    32
    Posturi
    4

Implicit

Citat Postat de fraulein Vezi post
    Incearca cu "Oxivit S". Este un complex de vitamine, care are si ceva antibiotic. Eu le mai dau picilor atunci cand stranuta. Stiu ce e foarte bun. Se adauga putin praf in apa lui timp de 5 zile. Sper sa te ajute!

clasa "Campioni"
    Data inscrierii
    30 dec, 06
    Locație
    bucuresti
    Varsta
    24
    Posturi
    2,341

Implicit

Vai Nelutu, ce-ai acolo.....

Danielle, ai o frumusete de baiat

Clasa "Puppy"
    Data inscrierii
    27 oct, 08
    Varsta
    26
    Posturi
    138

Implicit

Cine imi poate spune la ce pagina e descrisa constructzia unui cuib?Am vazut undeva dar nu mai stiu la ce pagina....si imi merge f prost netul si imi ia o vesnicie sa caut

Clasa "Puppy"
    Data inscrierii
    27 oct, 08
    Varsta
    26
    Posturi
    138

Implicit

nelutu.....din cei 22 cate perechi ai?

MODERATOR
    Data inscrierii
    05 nov, 07
    Locație
    Arad
    Varsta
    27
    Posturi
    5,161

Implicit

Topicul pentru Cuiburi:

http://www.animale.ro/forum/showthread.php?t=41942

Bafta,
    Nelutu

MODERATOR
    Data inscrierii
    05 nov, 07
    Locație
    Arad
    Varsta
    27
    Posturi
    5,161

Implicit

Citat Postat de alberto0 Vezi post
    nelutu.....din cei 22 cate perechi ai?
    Ai mei stau la harem, am avut formate 4 perechi intre ei, restul fiind tineret.

Pagina 190 din 484 PrimulPrimul ... 180188189190191192200 ... UltimulUltimul

Informații subiect

Utilizatori care navighează

Momentan sunt 4 utilizatori care navighează

Etichete pentru acest subiect

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii