Bun venit pe Forum animale - Animale.ro.

Prin navigarea pe acest site, iti exprimi acordul cu privire la politica de folosire cookies. Detalii

Pagina 196 din 484 PrimulPrimul ... 186194195196197198206 ... UltimulUltimul
Rezultate 2,926 la 2,940 din 7247
    clasa "Campioni"
    Data inscrierii
    03 aug, 08
    Locație
    Aiud
    Varsta
    21
    Posturi
    1,461

Talking

Frumosi lutino !
    Ultima modificare făcută de nelutu.rosu; 10/12/2008 la 15:36.

clasa "Campioni"
    Data inscrierii
    03 aug, 08
    Locație
    Aiud
    Varsta
    21
    Posturi
    1,461

Thumbs down Curiozitate

Felicitari sunt minunati, eu am 4 oua oare din astea 4 oua voi avea vreun exemplar lutino? seria trct am avut 2 luntino(din 2) adik penultima tura ca ultima tura a omorata toti puii la 2 saptamani .
    Ultima modificare făcută de nelutu.rosu; 10/12/2008 la 15:40.

Clasa "Puppy"
    Data inscrierii
    27 oct, 08
    Varsta
    26
    Posturi
    138

Implicit

Rares.....imi dai id.ul tau?poate mai schimbam cateva pareri

clasa "Campioni"
    Data inscrierii
    03 aug, 08
    Locație
    Aiud
    Varsta
    21
    Posturi
    1,461

Implicit

da sigur Rosca_Rares

clasa "Campioni"
    Data inscrierii
    30 dec, 06
    Locație
    bucuresti
    Varsta
    25
    Posturi
    2,341

Implicit

Citat Postat de nelutu.rosu Vezi post
    Multumesc, tu nimic, poze, ceva?
    Chiar facusem cateva poze in weekend, numai ca nu pot sa le descarc-probleme tehnice Aparatul nu are "decat" 4 ani, doar ca de cand a ajuns pe mana mea...........................

MODERATOR
    Data inscrierii
    05 nov, 07
    Locație
    Arad
    Varsta
    27
    Posturi
    5,200

Implicit

Perusul meu alb. Am uitat sa-l postez cu restul de poze

10 zebre australiene, 4 pescarusi japonezi, 30 perusi, 18 cantatori, 8 kakariki, 40 nimfe, 6 micul alexandru, 6 marele alexandru, 14 roselle, 4 penanti, 2 papagali calugari, 2 barrabanzi, 6 turturele diamant,2 papagali rege, 2 papagali berg, 2 papagali cap de pruna, 2 papagali bernard.

www.youtube.com/user/b64lrm
    www.neluturosu.sunphoto.ro

MODERATOR
    Data inscrierii
    05 nov, 07
    Locație
    Arad
    Varsta
    27
    Posturi
    5,200

Implicit

Citat Postat de R@res Vezi post
    Felicitari sunt minunati, eu am 4 oua oare din astea 4 oua voi avea vreun exemplar lutino? seria trct am avut 2 luntino(din 2) adik penultima tura ca ultima tura a omorata toti puii la 2 saptamani .
    E posibil, din moment ce si in tura anterioara de pui ai avut lutino. Iti urez multa bafta si sa ai 4 din 4
    10 zebre australiene, 4 pescarusi japonezi, 30 perusi, 18 cantatori, 8 kakariki, 40 nimfe, 6 micul alexandru, 6 marele alexandru, 14 roselle, 4 penanti, 2 papagali calugari, 2 barrabanzi, 6 turturele diamant,2 papagali rege, 2 papagali berg, 2 papagali cap de pruna, 2 papagali bernard.

www.youtube.com/user/b64lrm
    www.neluturosu.sunphoto.ro

Clasa "Deschisa"
    Data inscrierii
    05 dec, 07
    Posturi
    510

Implicit

salutari! perechea mea se cam bate de cateva zile..nush ce e cu ei( ii am de un an si cva..si credeam ca se inteleg..dar nu e asa masculul e lutino, si nu i s-a facut ciocul maro..deci in principiu nu are cum sa fie femela, iar femela(), care e albastra i s-a facut nasul maro..acum e iar albastru deschis..deci ar fi mascul si femela
    ce sa fac? sa schimb femela?

clasa "Campioni"
    Data inscrierii
    03 aug, 08
    Locație
    Aiud
    Varsta
    21
    Posturi
    1,461

Talking Ce vise am..

Citat Postat de nelutu.rosu Vezi post
    E posibil, din moment ce si in tura anterioara de pui ai avut lutino. Iti urez multa bafta si sa ai 4 din 4
    multumesc eu vreau sa am 2 lutino si 2 normali sau 3 lutino si unul albino sau 3 albino si unu lutino )

Clasa "Puppy"
    Data inscrierii
    03 mai, 08
    Locație
    Bucureşti
    Posturi
    100

Implicit

Citat Postat de alex_iasi2005 Vezi post
    salutari! perechea mea se cam bate de cateva zile..nush ce e cu ei( ii am de un an si cva..si credeam ca se inteleg..dar nu e asa masculul e lutino, si nu i s-a facut ciocul maro..deci in principiu nu are cum sa fie femela, iar femela(), care e albastra i s-a facut nasul maro..acum e iar albastru deschis..deci ar fi mascul si femela
    ce sa fac? sa schimb femela?
    vezi ca nu cumva vreunul sa fie bolnav.. sau poate au si ei momentele lor, si ai mei se bat si cred ca e inevitabil sa nu apara vreo cearta pentru mancare, leagan, locul de dormit etc. Si totusi, cum ai putea sa dai fetita pe care o ai de un an si ceva.....

Clasa "Junior"
    Data inscrierii
    14 sep, 08
    Locație
    Calarasi
    Posturi
    234

Implicit

Am si eu o intrebare: la 4 ani si jumatate - 5 o femela mai poate face oua? E hranita bine, primeste suplimente si viatmine, os dde sepie etc. ( in ultimul timp roade la osul de sepie din greu) . Petrece forte mult timp in cuib, care devenise cu ceva timp in urma obiect de decor si aranjeaza si rearanjeza substratul... in plus prezinta un interes sporit pt un mascul, lucr pe care nu l-a mai facut pana acum in lunga sa viata... SE mai poate reproduce la varsta asta, si daca da , parintii( mama ) sau puii vor avbea de suferit in punct de vedere a sanatatii? pot pati ceva puii, din cauza varstei mamei?

Clasa "Baby"
    Data inscrierii
    05 dec, 08
    Locație
    Oravita, Caras-Severin
    Varsta
    28
    Posturi
    1

Implicit

Imi poate spune cineva daca papagalul cel alb este fata sau baiat

Ultima modificare făcută de Ovidiu85MIH; 12/12/2008 la 09:49.

Clasa "Junior"
    Data inscrierii
    14 sep, 08
    Locație
    Calarasi
    Posturi
    234

Implicit

IN a doua poza mi se pare a fi fata. Dar sa isi dea cu presupusul expertii...

Clasa "Puppy"
    Data inscrierii
    27 oct, 08
    Varsta
    26
    Posturi
    138

Thumbs up

si eu cred k e fata

clasa "Campioni"
    Data inscrierii
    03 aug, 08
    Locație
    Aiud
    Varsta
    21
    Posturi
    1,461

Red face

Citat Postat de r.crissuu Vezi post
    Am si eu o intrebare: la 4 ani si jumatate - 5 o femela mai poate face oua? E hranita bine, primeste suplimente si viatmine, os dde sepie etc. ( in ultimul timp roade la osul de sepie din greu) . Petrece forte mult timp in cuib, care devenise cu ceva timp in urma obiect de decor si aranjeaza si rearanjeza substratul... in plus prezinta un interes sporit pt un mascul, lucr pe care nu l-a mai facut pana acum in lunga sa viata... SE mai poate reproduce la varsta asta, si daca da , parintii( mama ) sau puii vor avbea de suferit in punct de vedere a sanatatii? pot pati ceva puii, din cauza varstei mamei?
    Da se poate eu asa am perechea si face la oua si la pui in prostie

Pagina 196 din 484 PrimulPrimul ... 186194195196197198206 ... UltimulUltimul

Informații subiect

Utilizatori care navighează

Momentan sunt 6 utilizatori care navighează

Etichete pentru acest subiect

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •