Bun venit pe Forum animale - Animale.ro.

Prin navigarea pe acest site, iti exprimi acordul cu privire la politica de folosire cookies. Detalii

Pagina 1 din 10 123 ... UltimulUltimul
Rezultate 1 la 15 din 144

Implicit Construire padocuri

Daca exista cineva pe acest forum care ma poate ajuta...am nevoie de 2-3 oameni care sa imi construiasca in curte niste padocuri si nu am gasit nicaieri...daca stiti pe cineva, va rog mult ajutati-ma...pt k am nevoie urgent!!
    Multumes mult

clasa "Campioni"
    Data inscrierii
    14 iul, 06
    Locație
    Buzau
    Posturi
    1,226

Implicit Va rog mult am nevoie de ajutor

mai frate ... nu ar trebui sa specifici orasu' in care stai ?
    doar nu vrei sa vina sa te ajute unu' din timisoara cand tu stai la ploiesti .. nu ?
    Curajul nu este absentza fricii, ci puterea de a o stapani .

Implicit

scuzati... stau in bucuresti

Clasa "Junior"
    Data inscrierii
    03 feb, 06
    Locație
    constanta
    Posturi
    214

Implicit

Imi pare rau ca si eu te iau la intrebari:-cate? pentru ce caini? afara sau in cladire? cred ca ,,niste " padocuri iti poate construi orice constructor mai acatarii, noi te-am putea ajuta cu sfaturi. De ex: ptr. ciob. germ. trebuiesc inguste si lungi( 1,5-2 pe 6-4 m), ptr. talii mici si medii(4-6m2) , ptr talie mare( 10-12 m2 ) . Jos podea de lemn esenta tare geluita sau beton cu gratare, scurgere, apa curenta la indemana, acoperis pe jumatate de suprafata.daca mai are cineva de completat asteptam idei.

User exclus
    Data inscrierii
    01 oct, 02
    Locație
    Bucuresti
    Posturi
    12,438

Implicit

Unde se construiesc aceste padocuri? E esential.
    Materialele le aprovizionezi tu sau vrei sa se ocupe cineva de tot?
    Sunt necesare detaliile de construire a acestor padocuri: din ce materiale se fac? Imprejmuirile, pardoseala, acoperisul, daca exista, un eventual sistem de canalizare daca exista. In principiu muncitorii sunt impartiti pe meserii. Daca utilizezi lemn iti trebuie dulgheri, daca imprejmuirea o faci din plasa pusa pe stalpi metalici trebuie sa vina cineva eventual si cu un aparat de sudura... Conteaza mult. Pot sa iti fac o oferta. Da-mi detalii pe pm daca esti interesata.

Implicit

Multumesc mult pt ajutor!!!

Clasa "Veterani"
    Data inscrierii
    05 nov, 03
    Locație
    Monte Carlo
    Posturi
    16,696

Implicit

ma gandesc sa fac io o firma cu cativa muncitori specializati pe padocuri . io am cautat si inca mai caut muncitori seriosi pentru asa ceva...stiu ca pe forumul nostru sunt cateva pers care au firme de constructii poate ne ajuta cu ceva oameni, nu degeba bineinteles.

clasa "Campioni"
    Data inscrierii
    29 apr, 02
    Locație
    Bucuresti
    Posturi
    3,990

Implicit

Citat Postat de bulina
    io am cautat si inca mai caut muncitori seriosi pentru asa ceva...stiu ca pe forumul nostru sunt cateva pers care au firme de constructii poate ne ajuta cu ceva oameni, nu degeba bineinteles.
    Daca pe langa padocuri vrei sa construiesti o casa si-o piscina, am convingerea ca vor sari multi constructori...

Clasa "Junior"
    Data inscrierii
    27 aug, 05
    Locație
    oradea
    Posturi
    217

Implicit

Stie cineva care este dimensiunea minima pe care o cer cei din UE pt padocuri(sa spunem -pt ciobanesti)?
    Grãieste doar dacã reusesti sã îmbunãtãtesti tãcerea

Clasa "Junior"
    Data inscrierii
    31 aug, 06
    Locație
    bacau
    Posturi
    433

Implicit

padocurile mele sunt de 6mp...si vad ca sunt destul de incapatoare pt cainii mei
    noi nu mancam oameni

User exclus
    Data inscrierii
    01 oct, 02
    Locație
    Bucuresti
    Posturi
    12,438

Implicit

Citat Postat de maddie
    Citat Postat de bulina
    io am cautat si inca mai caut muncitori seriosi pentru asa ceva...stiu ca pe forumul nostru sunt cateva pers care au firme de constructii poate ne ajuta cu ceva oameni, nu degeba bineinteles.
    Daca pe langa padocuri vrei sa construiesti o casa si-o piscina, am convingerea ca vor sari multi constructori...
    Pai sa iti zic care e chestia cu muncitorii, si mai ales nu degeaba.
    Din punctul de vedere al unei firme treaba sta asa: muncitorii aia sunt platiti cu... sa zicem 300.000 la zi, bani in mana. Asta inseamna vreo 6.600.000 pe luna, net. La banii astia se adauga cheltuielile cu cartea de munca, care sunt consistente, cum stim fiecare din noi. Se mai adauga cheltuielile cu deplasarea, mai ales daca lucrarea nu e chiar in Bucuresti. Tre' sa ii duci acolo cu ceva, deci: benzina dus intors de 2 ori pe zi plus soferu' ca si pe ala il platesti sa faca drumurile astea. Deci... una peste alta se cam ajunge pe la vreo 800.000 de caciula. Si asta in conditiile in care patronul respectivei firme de constructii vrea sa o faca moca, exclusiv ca ajutor pentru ala de vrea sa se foloseasca de oamenii lui!!! Adica zero profit. Sa isi scoata strict cheltuielile directe cu oamenii si deplasarea. Eu asta inteleg prin moca. Altfel... se numeste donatie... (nu am mai zis nimic de cheltuielile cu protectia muncii, platitul contabilului, telefoanele, etc. astea se suporta de pe toate lucrarile din luna respectiva, deci ar trebui sa fie suportate si din lucrarea despre care vorbim, in procent cat de mic)
    Cui ii convine sa blocheze niste oameni undeva sa nu scoata nici un profit, cand ii poate folosi la alte lucrari care aduc profit?
    Acum, unui particular nu stiu cat de mult ii convine sa dea unei firme un minim de 800.000/zi de cap de muncitor. Il intreaba pe om cat ia, ala ii zice ca 300.000/zi si trage concluzia eronata ca uite cati bani ii intra in buzunar patronului cu pricina. Hai sa fim seriosi.
    Si vorbesc aici de muncitori necalificati. La cei calificati, se schimba treaba.
    Cine lucreaza in bransa stie la ce ma refer.
    La prima vedere pare simplu, dar nu e chiar asa.

Clasa "Junior"
    Data inscrierii
    27 aug, 05
    Locație
    oradea
    Posturi
    217

Implicit

Citat Postat de rares2002
    padocurile mele sunt de 6mp...si vad ca sunt destul de incapatoare pt cainii mei
    Intrebarea se referea la normele UE cu privire la dimensiunile minime cerute de ei pt. padocuri
    Grãieste doar dacã reusesti sã îmbunãtãtesti tãcerea

Clasa "Puppy"
    Data inscrierii
    01 sep, 06
    Locație
    Cluj-Napoca
    Posturi
    184

Implicit

Daca U.E ne da fonduri ca si la agricultura nerambursabile fac padocurile cat vor ei Uitativa in adaposturi de caini respecta ceva norme?Nici alea de bun simt!!!

Clasa "Veterani"
    Data inscrierii
    20 sep, 06
    Locație
    Bucuresti
    Varsta
    35
    Posturi
    6,691

Implicit

Citat Postat de madJoker
    Salut nu am vazut sa existe un asemenea topic si de aceea m-am gandit ca ar fi util, sa se discute si chetiile astea eventual sa se posteze fotografii.
    Prima mea intrebare este : Intrun padoc voi ce pardoseala preferati?

Clasa "Veterani"
    Data inscrierii
    20 sep, 06
    Locație
    Bucuresti
    Varsta
    35
    Posturi
    6,691

Implicit

Citat Postat de madJoker
    Am sa postez cateva poze aflate de mine