Bun venit pe Forum animale - Animale.ro.

Prin navigarea pe acest site, iti exprimi acordul cu privire la politica de folosire cookies. Detalii

Pagina 2 din 3 PrimulPrimul 123 UltimulUltimul
Rezultate 16 la 30 din 44
    Clasa "Puppy"
    Data inscrierii
    18 iun, 09
    Posturi
    179

Implicit

Eu ii datoreaz viata puiul meu doctorului Tudor Laurentiu din Bucuresti.cand am ajuns cu el la doctor,papagalul meu era in coma..pe podeaua coliviei,abia daca respira..si mai era si rece ca gheata
    A fost o recupeare grea,dar,cu rabdare si administrarea corecta a tratamentului,azi am iar un papagal fericit si plin de viata
    Nu degeaba,in fata cabinetului lui este mereu coada.

Clasa "Baby"
    Data inscrierii
    04 dec, 09
    Posturi
    3

Implicit va rog sa ma ajutati

Am gasit un "pescarus", presupun, ca inca nu am aflat exact ce pasare este, pe malul unui lac. Ideea e ca nu zbura, era singur si nici de fugit nu a facut o treaba prea buna, nu am apucat sa ma uit prea bine la el ptr ca e cam periculos sa il manevrez singur.
    Va rog sa ma ajutati la indentificare lui si sa ma ajutati cu sfaturi legat de ce anume sa fac cu el

imi cer scuze ptr cum am facut postarea dar sunt un pic in graba
    Imagini atașate Imagini atașate

clasa "Campioni"
    Data inscrierii
    30 dec, 06
    Locație
    bucuresti
    Varsta
    25
    Posturi
    2,341

Implicit

@Micul Kafka, imi poti da adresa cabinetului dr'ului Tudor, te rog?

Clasa "Junior"
    Data inscrierii
    31 ian, 09
    Locație
    Bucuresti.
    Varsta
    20
    Posturi
    265

Cool

Citat Postat de irinuks89 Vezi post
    facultatea de medicina veterinara din cate stiu eu..
    IuBiTi AnIMaLeLE

Clasa "Deschisa"
    Data inscrierii
    08 feb, 07
    Locație
    Bucuresti
    Posturi
    796

Implicit

MyBrand: l-ai identificat corect, este un pescarus "adolescent". in principiu ar trebui sa stie sa zboare ca pare marisor, dar nu ma prea pricep la estimarea varstei lui. ii place mult apa, cred ca ar fi fericit daca l-ai caza in baie si in cada sa aiba acolo macar 20 cm de apa. nu stiu exact ce mananca in afara de peste, dar mananca si diverse resturi de mancari printre care si paine.
    Pentru ca raul sa triumfe e nevoie doar ca oamenii buni sa nu faca nimic!

Clasa "Puppy"
    Data inscrierii
    18 iun, 09
    Posturi
    179

Implicit

Citat Postat de irinuks89 Vezi post
    cabinetul doctorului Tudor Laurentiu este in zona militari,langa teatrul Masca Adresa: B-dul Uverturii, Nr. 16; Telefon: 021/4305415.
    El este acolo lunea miercurea si vinerea dupa 18.30 pana la ora 20.00

clasa "Campioni"
    Data inscrierii
    30 dec, 06
    Locație
    bucuresti
    Varsta
    25
    Posturi
    2,341

Implicit

Multumesc
    Multumesc si tie, Anyta

Clasa "Junior"
    Data inscrierii
    18 apr, 09
    Locație
    Cluj/Mangalia
    Posturi
    345

Implicit

Citat Postat de MyBrand Vezi post
    Am gasit un "pescarus", presupun, ca inca nu am aflat exact ce pasare este, pe malul unui lac. Ideea e ca nu zbura, era singur si nici de fugit nu a facut o treaba prea buna, nu am apucat sa ma uit prea bine la el ptr ca e cam periculos sa il manevrez singur.
    Va rog sa ma ajutati la indentificare lui si sa ma ajutati cu sfaturi legat de ce anume sa fac cu el
    imi cer scuze ptr cum am facut postarea dar sunt un pic in graba
    cred ca este un albatros cu aripi negre sau un pescarus cu aripi negre dar in general pescarusi sunt albi fara negru.
    din poze pare sa fie pui de primavara-vara.
    papa peste,paine,pielita de la pui,piept de pui si multe altele cu alte cuvinte sunt cam gunoieri.le place foarte mult apa si ii gasesti in apropierea lor.
    cat despre faptul ca nu zboara nu stiu ce sa zic,poate faptul ca este inca pui si nu stie foarte bine sau poate a fost lovit.

p.s. nu este o pasare de tinut in casa si ii place foarte mult lucrurile care stralucesc.

Clasa "Junior"
    Data inscrierii
    18 apr, 09
    Locație
    Cluj/Mangalia
    Posturi
    345

Implicit

am sa adaug doua poze:
    prima cu un albatros si a II a cu pescarusi ca sa poti face diferenta mai bine
    Imagini atașate Imagini atașate

Clasa "Junior"
    Data inscrierii
    31 ian, 09
    Locație
    Bucuresti.
    Varsta
    20
    Posturi
    265

Wink

Citat Postat de galbiuta Vezi post
    am sa adaug doua poze:
    prima cu un albatros si a II a cu pescarusi ca sa poti face diferenta mai bine
    Cred ca e pescarus; seamana mai mult cu pescarusii din pozele atasate ( parerea mea )
    IuBiTi AnIMaLeLE

Clasa "Baby"
    Data inscrierii
    15 dec, 09
    Locație
    Bucuresti
    Posturi
    2

Implicit

Citat Postat de onetteselfish Vezi post
    Buna tuturor,

Sustin ce a scris "liviap". Am testat si eu tratamentele "miraculoase" date de dr Tudor si Another little soul flies pain-free and happy at Rainbow Bridge. Asadar cei care isi pun mari sperante in dr Tudor sa fie pusi in tema de cele intamplate.
    Am avut nevoie de serviciile dr.Tudor si din ce am vazut mi-a lasat impresia unui om corect, care nu a facut promisiuni neacoperite.

Clasa "Junior"
    Data inscrierii
    31 dec, 08
    Locație
    bucuresti
    Varsta
    36
    Posturi
    268

Implicit

Citat Postat de Flo66 Vezi post
    Am avut nevoie de serviciile dr.Tudor si din ce am vazut mi-a lasat impresia unui om corect, care nu a facut promisiuni neacoperite.
    Buna,

Asa sa fie, sa fi gresit doar la mine. M-as bucura sa aud ca se vindeca multe pasari si ca exista un dr vet specializat in asa ceva. Dar eu una nu mai pot avea incredere in el pt ca pe langa faptul ca mi-au murit 2 perusi tratati de el mi-a mai recomandat si pt jako hrana inadecvata. Nu spun ca perusii puteau fi salvati dar as fi dorit sa nu ma minta, sa-si dea mai mult interesul si sa ii fi curmat celui bolnav de cancer suferinta.
    Multa sanatate si doamne ajuta.
    Exista doar 2 lucruri infinite, universul si prostia umana, dar nu sunt prea sigur de prima, de a doua se poate observa cum ne distrugem singuri doar pentru a demonstra cine poate mai mult.
    Albert Einstein

Clasa "Deschisa"
    Data inscrierii
    08 feb, 07
    Locație
    Bucuresti
    Posturi
    796

Implicit

stiu ca nu are legatura cu pasarile, dar eu am fost cu un iepuras la dr. Tudor si mi-a spus ca sigur isi revine, mi-a dat un tratament, dar iepurasul a murit in cateva zile.
    nu spun ca nu se pricepe, dar mi se pare genul care nu spune adevarul despre starea reala a animalutului.
    Pentru ca raul sa triumfe e nevoie doar ca oamenii buni sa nu faca nimic!

Clasa "Junior"
    Data inscrierii
    31 dec, 08
    Locație
    bucuresti
    Varsta
    36
    Posturi
    268

Implicit

Citat Postat de naja Vezi post
    stiu ca nu are legatura cu pasarile, dar eu am fost cu un iepuras la dr. Tudor si mi-a spus ca sigur isi revine, mi-a dat un tratament, dar iepurasul a murit in cateva zile.
    nu spun ca nu se pricepe, dar mi se pare genul care nu spune adevarul despre starea reala a animalutului.
    Exact la asta ma refer si eu. Niciodata nu spune ce tratament administreaza indiferent cat l-ai intreba si ai insista. Este evaziv in raspunsuri, da sperante desearte si nu-l pot ierta pentru faptul ca nu i-a facut perusului injectia letala si l-a lasat sa se chinuie si sa moara in dureri groaznice. L-am sunat cu o zi inainte sa moara si m-am rugat de el sa faca ceva sa nu se mai chinuie si mi-a zis ca va fi bine sa stau linistita. Perusul avea cancer, forma severa si nu va pot descrie cum paralizase si cum i se inmuiase ciocul, aripile, piciorusele si tot incerca sa manance cand ii puneam mancarea preferata. A murit in mana mea iar pt asta nu-l iert.
    Exista doar 2 lucruri infinite, universul si prostia umana, dar nu sunt prea sigur de prima, de a doua se poate observa cum ne distrugem singuri doar pentru a demonstra cine poate mai mult.
    Albert Einstein

Clasa "Baby"
    Data inscrierii
    13 apr, 11
    Posturi
    1

Question URGENT

sunt din Dumbraveni jud Sibiu si sunt crescator de papagali si am o problema in crescatorie.Din primava anului 2011 am o problema cu puii de papagali si toata lumea ma trimite sa fac antibiograma la niste pui de papagali...Daca stie cineva o clinica care face antibiograma la mures sau sibiu,Va rog sa ma ajutati....multumesc

Pagina 2 din 3 PrimulPrimul 123 UltimulUltimul

Informații subiect

Utilizatori care navighează

Momentan sunt 3 utilizatori care navighează

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •  
Back to top
/* ]]> */