Bun venit pe Forum animale - Animale.ro.

Prin navigarea pe acest site, iti exprimi acordul cu privire la politica de folosire cookies. Detalii

Pagina 7 din 14 PrimulPrimul ... 56789 ... UltimulUltimul
Rezultate 91 la 105 din 205
    Clasa "Puppy"
    Data inscrierii
    28 iun, 09
    Posturi
    100

Implicit

Exista Lopatol 100 ptr 2 kg, sau lopatol 500 ptr 10 kg, ori Drontal plus, o tableta la 10 kg administrare unica...sunt multe variante si pana nu stii ce vrei sa-i dai nu-ti putem spune dozajul si protocolul de administrare.

Clasa "Junior"
    Data inscrierii
    16 sep, 09
    Posturi
    438

Implicit

Citat Postat de fishdisease Vezi post
    Exista Lopatol 100 ptr 2 kg, sau lopatol 500 ptr 10 kg, ori Drontal plus, o tableta la 10 kg administrare unica...sunt multe variante si pana nu stii ce vrei sa-i dai nu-ti putem spune dozajul si protocolul de administrare.
    i-am dat deja,oricum ms pt deranj

Clasa "Baby"
    Data inscrierii
    10 ian, 09
    Locație
    Bucuresti
    Varsta
    27
    Posturi
    21

Implicit

Puteti sa-mi recomandati un antiparazitant intern bun? Am inteles ca nici binecunoscutul drontal nu prea-si mai face efectul...

Clasa "Baby"
    Data inscrierii
    05 aug, 08
    Locație
    Bacau
    Varsta
    39
    Posturi
    79

Implicit Un produs eficient pentru deparazitare interna

Buna, iti recomand produsul DEHINEL PLUS produs de KRKA.
    Are in compozitie febantel, pirantel,praziquantel.
    Se recomanda in tratamentul infestatiilor mixte cu ascarizi,nematode si cestode.
    Medicamentul se administreaza in doza unica 1comp /10kg, iar in cazul infestatiilor masive se repeta la 2 saptamani.

In mod normal ar trebui facut si un examen coprologic.

Clasa "Baby"
    Data inscrierii
    30 dec, 09
    Posturi
    12

Implicit Va rog din suflet ajutati-ma!!

Am fost ieri la doctor si i-a administrat pisicii mele persane de 2kg 900 drontal antiparazitar intern. Dar din pacate mai mult decat trebuia!(asa am banuit dupa simptomele care le avea asear) ( Alte dati i s-a dat un sfert de pastiluta si ieri i s-a administrat jumatate... Aseara cand am ajuns acasa de abia se tinea pe picioare! Tremura si era apatica Pana acum n-a mancat nimic! Am fost din nou la doctor cu ea si i-a facut o injectie cu vitamine si i-a dat pe gurita ceva ca o pasta maronie sa-i revina pofta de mancare! Sunt foarte ingrijorata pt ca starea ei s-a agravat( Nu se mai poate tine pe picioare aproape deloc, pupilele ii sunt destul de dilatate si nu mananca si are o oboseala evidenta! I-am mai administrat dupa sfatul medicului jumatate de seringa din pasta maro pe gurita... dar nu vad rezultate! Spuneti-mi va rog isi mai revine? Inainte de a merge la doctor cu ea si de a-i administra drontalul nu avea nimic!!! Ajutati-ma cu un sfat, va rog din suflet!

Clasa "Baby"
    Data inscrierii
    29 oct, 09
    Posturi
    32

Unhappy salutare

am si eu o intrebare vreau sa fac o deparazitare interna la niste caini la tara mentionez ca nu li sa mai facut o deparazitare de ani buni si as vrea sa stiu care produs este cel mai bun.exista vreun pericol daca la un caine de 15 kilograme ii dau 2 pastile cu dozajul la o pastila 10 kilograme greuate vie.voi cam ce produs folositi caci nu prea stiu ce sa iau am auit ca drontal plus ar fi cel mai bun

Clasa "Baby"
    Data inscrierii
    10 mar, 10
    Locație
    Acolo unde nu ma gaseste nimeni.
    Varsta
    31
    Posturi
    54

Implicit

sau iei 3 pastile de ex. si una o rupi pe jumatate, le dai o pastila jumatate.
    Dar trebuie sa te asiguri ca al tau are 15 kg.
    Il pui si tu pe un cantar cat de cat bun, nu trebuie sa fie d-ala farmaceutic .

Clasa "Puppy"
    Data inscrierii
    17 nov, 09
    Locație
    valencia,spania
    Varsta
    30
    Posturi
    119

Implicit

A incercat cineva Drontal Plus sub forma de sirop?Eu i-am dat la a mea dar de fiecare data a vomitat asa ca am renuntat.

Clasa "Junior"
    Data inscrierii
    10 mar, 10
    Locație
    Bucuresti
    Varsta
    29
    Posturi
    269

Implicit

mie nu mi s-aparut grozav drontalul puppy, siropul de care zici. il folosesc la puiutii mici la care nu se poate ajusta doza cum trebuie din pastila. adica daca e un catelus de 2kg, e mai indicat sa ii dai 2ml de sirop. pastila daca o fractionezi, n sfert vine pe 2,5 kg. si nu e bine sa dai o doza mai mare decat cea care trebuie pt k poti avea surprize neplacute. a ta cate kg are? si ce varsta?

Clasa "Puppy"
    Data inscrierii
    17 nov, 09
    Locație
    valencia,spania
    Varsta
    30
    Posturi
    119

Implicit

A mea are 9 luni si aproape 6 kg.I-am dat siropul incepand cu 2 luni,inainte de vaccin dar de fiecare data,nu trecea o ora si incepea sa vomite.Vet-ul a spus ca e prea puternic si din aceasta cauza.Am renuntat si am trecut pe tablete.Intrebam pentru ca eu am ramas cu el si asi vrea sa-l dau cuiva care are pui.

Clasa "Junior"
    Data inscrierii
    10 mar, 10
    Locație
    Bucuresti
    Varsta
    29
    Posturi
    269

Implicit

ei ii poti da deja jumatate de pastila de drontal plus sau cestal plus. nu mai e cazul de sirop. eu am folosit drontal sirop si niciun caine nu a vomat de la el. conteaza si sa nu aiba stomacelul plin de mancare. dar daca i-ai dat pe stomacul gol si tot a vomitat, depinde si ce. a vomat medcamentul? adica roz? sau alta culoare?
    iar ca eficienta, cea mai mare incredere o am in drontal si cestal. cu pratel si biheldon am avut mari probleme. deparazitam cateii, repetam deparazitarea iar la o luna jmatate-doua, eliminau iar paraziti. de cand am folosit cestal sau drontal n-au mai fost probleme.

Clasa "Junior"
    Data inscrierii
    10 mar, 10
    Locație
    Bucuresti
    Varsta
    29
    Posturi
    269

Implicit

ai grija sa nu o deparazitezi prea des.
    iar siropelul merge dat altor catei. depinde de fiecare animalut cum il tolereaza

Clasa "Puppy"
    Data inscrierii
    17 nov, 09
    Locație
    valencia,spania
    Varsta
    30
    Posturi
    119

Implicit

Citat Postat de deea_elena Vezi post
    ei ii poti da deja jumatate de pastila de drontal plus sau cestal plus. nu mai e cazul de sirop. eu am folosit drontal sirop si niciun caine nu a vomat de la el. conteaza si sa nu aiba stomacelul plin de mancare. dar daca i-ai dat pe stomacul gol si tot a vomitat, depinde si ce. a vomat medcamentul? adica roz? sau alta culoare?
    iar ca eficienta, cea mai mare incredere o am in drontal si cestal. cu pratel si biheldon am avut mari probleme. deparazitam cateii, repetam deparazitarea iar la o luna jmatate-doua, eliminau iar paraziti. de cand am folosit cestal sau drontal n-au mai fost probleme.
    Multumesc pentru raspuns.In prezent folosim Drontal plus o data la 3 luni,jumatate de pastila.Prima data cand i-am dat siropul,nu mai tin minte exact daca i l-am dat pe stomacul gol sau nu,dar a doua oara a vomitat boabe de orez(mancase inaine si hills cu orez),am fost la vet si i-a luat probe pentru ca mie imi era frica,ca boabele acelea sa nu fie altceva dar a fost totul ok.

Clasa "Baby"
    Data inscrierii
    25 sep, 09
    Posturi
    1

Implicit sal

imi recomandati va rog in cluj un cabinet veterinar bun? sau de unde pot cumpara pastile pentru deparazitare interna

Clasa "Deschisa"
    Data inscrierii
    06 feb, 09
    Locație
    Cluj-Napoca
    Varsta
    28
    Posturi
    871

Implicit

Veterinari buni in Cluj sunt domnul Timen (clinica este pe str. Brancusi, nu mai stiu numarul, dar cum urci dinspre Cipariu pe stanga; e intr-o casa si are o firma mare, se numeste Trivet) si domnul Spaller (cabinetul e pe str. Ioan Budai-Deleanu, nu mai stiu numarul).
    Nu iubim un caine, ci CAINELE. (Axel Munthe)

Pagina 7 din 14 PrimulPrimul ... 56789 ... UltimulUltimul

Informații subiect

Utilizatori care navighează

Momentan sunt 2 utilizatori care navighează

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •  
Back to top
/* ]]> */