Bun venit pe Forum animale - Animale.ro.

Prin navigarea pe acest site, iti exprimi acordul cu privire la politica de folosire cookies. Detalii

Pagina 1 din 16 12311 ... UltimulUltimul
Rezultate 1 la 15 din 233
    User Banat Permanent
    Data inscrierii
    14 dec, 06
    Locație
    Bucuresti
    Posturi
    7,228

Implicit castrari - pret convenabil

cine are caini de castrat, de preferat cat mai multi, sa ma contacteze la unul din telefoanele:
    0722 29 69 19
    0726 25 61 69
    0788 11 25 69
    0749 46 02 90

mail :iulia_c75@yahoo.com (ID yahoo mess: iulia_c75)
    pret castrare: 40 ron, in functie de numarul de caini se poate obtine 35 ron

Mentiune: cainii trebuie sa se poata prinde, este din start exclus a se pierde timp cu asa ceva!

clasa "Campioni"
    Data inscrierii
    09 aug, 06
    Locație
    bucuresti
    Posturi
    2,109

Implicit Re: castrari -pret convenabil

Citat Postat de ALFRED
    cine are caini de castrat, de preferat cat mai multi, sa ma contacteze la unul din telefoanele:
    0722 29 69 19
    0726 25 61 69
    0788 11 25 69
    0749 46 02 90

mail :iulia_c75@yahoo.com (ID yahoo mess: iulia_c75)
    pret castrare: 40 ron, in functie de numarul de caini se poate obtine 35 ron

Mentiune: cainii trebuie sa se poata prinde, este din start exclus a se pierde timp cu asa ceva!
    este intr-adevar convenabil ;
    cand ma gandesc ca eu am de castrat 2 catele in provincie si acolo costa 150 ron/caine - nenegociabil , imi vine rau ..
    "nu te certa niciodata cu un prost !
    te va aduce la nivelul lui si te va bate cu experienta !"

User Banat Permanent
    Data inscrierii
    14 dec, 06
    Locație
    Bucuresti
    Posturi
    7,228

Implicit

le aduci incoace, daca nu e ff mare distanta

Clasa "Veterani"
    Data inscrierii
    23 oct, 05
    Locație
    bucuresti
    Posturi
    5,286

Implicit

iulia, e valabil si pentru pisici?
    It is the greatest of all mistakes to do nothing because you can only do little: do what you can!

~Sydney Smith

www.orasulanimalelor.ro/

User Banat Permanent
    Data inscrierii
    14 dec, 06
    Locație
    Bucuresti
    Posturi
    7,228

Implicit

da, pai alea ce-au?

Clasa "Veterani"
    Data inscrierii
    23 oct, 05
    Locație
    bucuresti
    Posturi
    5,286

Implicit

bun, la costuri ma refeream e cineva de la pisici care vrea sa castreze o gestanta de la bloc
    It is the greatest of all mistakes to do nothing because you can only do little: do what you can!

~Sydney Smith

www.orasulanimalelor.ro/

User Banat Permanent
    Data inscrierii
    14 dec, 06
    Locație
    Bucuresti
    Posturi
    7,228

Implicit

da, costuri identice.

Clasa "Veterani"
    Data inscrierii
    23 oct, 05
    Locație
    bucuresti
    Posturi
    5,286

Implicit

Fiindca tot exista subiectul asta, haideti sa postam aici toate cabinetele care fac sterilizari cu preturi reduse sau gratuit pt cainii si pisicile fara stapan. Sau orice alte ocazii cunoasteti, cum a postat si Alfred

Ortovet
    http://www.ortovet.ro/

Program cabinet veterinar ºi magazin
    luni-vineri: 9.00 - 20.00
    sâmbãtã, duminicã: 10.00 - 14.00

Telefon: +40-21-642 5288. Urgenþe, non-stop: +40-722 277028, +40-744 487298, +40-0726 044 044
    Adresa: Str. Mãtãsari nr. 54, Bucureºti

~Sydney Smith

www.orasulanimalelor.ro/

Clasa "Veterani"
    Data inscrierii
    23 oct, 05
    Locație
    bucuresti
    Posturi
    5,286

Implicit

Almavet
    16A Dr. Constantin Zlatescu;
    Tel: 021-2527119

zona Piata Iancului

au preturi reduse pentru cainii si pisicile fara stapan.

~Sydney Smith

www.orasulanimalelor.ro/

User exclus
    Data inscrierii
    14 mar, 03
    Locație
    Bucuresti
    Posturi
    9,772

Implicit

hmmm 40 ron per catzea la cantitatea de 4 (chiar si 35 ron) e o suma pe care nu mi-o permit cu usurinta pentru ciinii de la serviciu, in conditiile in care mai am si ciinii de acasa de hranit/ingrijit etc..... acesta este pretul medicamentelo/consumabilelor care se folosesc ? just asking.....
    pe de alta parte, a transporta maidanezii din baneasa in iancului e cale cam lunga.
    stie cineva un cabinet in zona baneasa care sa faca asemenea servicii pentru maidanezi ?

Clasa "Veterani"
    Data inscrierii
    28 apr, 06
    Locație
    Bucuresti
    Posturi
    8,611

Implicit castrare cateluse comunitare!!

mmz, in legatura cu catelusele comunitare, ia legatura cu dr. Gaita de la Ortovet!!! Au program de castrare gratuita, cu montarea totodata a crotaliilor. Dar, frumos si elegant ar fi sa te duci pana la cabinet, sa vorbesti cu el acolo, sa stabilesti programul interventiilor, chiar daca e un efort in plus pentru tine. Eventual suna la cabinet (6425288) si intreaba CAND il gasesti.
    Cabinetul e in Matasari 54, langa PRO TV.
    Daca puteti conveni un "ritm" de castrari de cel putin 2 cateluse o data, si daca ti le-ar putea programa in zile de vineri dupa ora 16,30-17 (dar NU in 20,27 aprilie sau 18 mai) te-as ajuta eu sa le transportam, cu masina mea... Doar sa stiu din vreme...
    Poate s-ar gasi solutii pentru vreo sambata sau duminica...
    De aceea, nu intarzia!!!
    Ca iar au fost in calduri, bietele cateluse... Sa nu te trezesti cu ele "cu pui"...

User exclus
    Data inscrierii
    14 mar, 03
    Locație
    Bucuresti
    Posturi
    9,772

Implicit

mnda, sa recitim : ciinii sunt in baneasa, cabinetul e pe matasari.....ciinii nu sunt obisnuitzi sa mearga cu masina, si nici sa fie restrictionati cumva in miscare (vezi lesa, spatiu inchis etc). nici nu vreau sa ma gindesc cum vor face la urcarea in masina, dar cu urcat si coborit ma descurc eu.

pe o distanta civilizata ma incumet cu cite 1 in masina (in nici un caz cu 2 !!!!!!), dar de le sos. straulesti pina la matasari, cu optimism si intr-o perioada neaglomerata, dureaza minim 1 ora.
    avind in vedere ca nu prea exista altzii dispusi sa dea o mina de ajutor sau asistentza la transport, cam greu singur in masina cu un maidanez isterizat, nu crezi ? nu stiu...
    studiul de fezabilitate nu mi se pare optimist

clasa "Campioni"
    Data inscrierii
    20 apr, 06
    Locație
    Bucuresti
    Posturi
    4,063

Implicit

daca vine cineva la fata locului sa-i castreze, puteti pune la dispozitie o incapere unde sa se faca lucrul asta?
    "A nation can be judged by the way it treats its animals" - Mahatma Gandhi

Clasa "Veterani"
    Data inscrierii
    23 oct, 05
    Locație
    bucuresti
    Posturi
    5,286

Implicit

Citat Postat de mmz
    mnda, sa recitim : ciinii sunt in baneasa, cabinetul e pe matasari.....ciinii nu sunt obisnuitzi sa mearga cu masina, si nici sa fie restrictionati cumva in miscare (vezi lesa, spatiu inchis etc). nici nu vreau sa ma gindesc cum vor face la urcarea in masina, dar cu urcat si coborit ma descurc eu.

pe o distanta civilizata ma incumet cu cite 1 in masina (in nici un caz cu 2 !!!!!!), dar de le sos. straulesti pina la matasari, cu optimism si intr-o perioada neaglomerata, dureaza minim 1 ora.
    avind in vedere ca nu prea exista altzii dispusi sa dea o mina de ajutor sau asistentza la transport, cam greu singur in masina cu un maidanez isterizat, nu crezi ? nu stiu...
    studiul de fezabilitate nu mi se pare optimist
    se poate si la tine acolo, fara deplasare: este nevoie de o camera unde sa se faca operatiile, apa calda, masa, lumina si un spatiu unde sa se poata trezi dupa operatie. se poate asa?

~Sydney Smith

www.orasulanimalelor.ro/

Clasa "Veterani"
    Data inscrierii
    28 apr, 06
    Locație
    Bucuresti
    Posturi
    8,611

Implicit Castrare cateluse comunitare

mmz, nu vreau sa te sufoc, am transportat la caini cu masina, spre Ortovet, din Glina, in plin trafic, si cate 4 caini o data...
    Eu sunt omul care TREBUIE sa INCERC si sa ma CONVING ca nu se poate...
    Am mers si singura in masina, cu caini necunoscuti, cand n-am avut de ales. Si mereu mi-am zis ca N-o sa ma lase, El, Bunul Dumnezeu... Si nu m-a lasat. Si am mers cu caini raniti, accidentati, NECUNOSCUTI (si cu cusca plina de pisici, alaturi, in acelasi timp), tot singura in masina, zeci de kilometri si TOT nu m-a lasat Bunul Dumnezeu...
    Daca asta ar fi singurul impediment, mai gasesc pe cineva sa ne insoteasca... Ce Dumnezeu...
    Mai intai vorbeste cu dr. Gaita si dupa aia sa VEDEM noi ca nu ne reuseste sa suim catelusele in masina si sa le transportam, ca in cel mai rau caz contramandam...

Dar, iata si propunerile lui RSimion si Dana_P!!!
    Sunt MULT mai "optimiste"! Crezi ca MACAR asa se poate?

Pagina 1 din 16 12311 ... UltimulUltimul

Informații subiect

Utilizatori care navighează

Momentan sunt 1 utilizatori care navighează

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •  
Back to top
/* ]]> */