Bun venit pe Forum animale - Animale.ro.

Prin navigarea pe acest site, iti exprimi acordul cu privire la politica de folosire cookies. Detalii

Pagina 11 din 29 PrimulPrimul ... 91011121321 ... UltimulUltimul
Rezultate 151 la 165 din 433
    Clasa "Puppy"
    Data inscrierii
    11 dec, 06
    Locație
    Petrosani
    Varsta
    22
    Posturi
    116

Implicit

ioana de unde esti? Eu sunt din jud Hd si sunt si columbofil (am in jur de 80 de por) . putem sa vorbim mai multe pe mess despre asta
    frumosi porumbei si frumoasa crescatorie =D/\ =D/\ =D/\ !!!
    Vint in pene :P

Clasa "Junior"
    Data inscrierii
    07 feb, 08
    Locație
    Ploiesti
    Varsta
    35
    Posturi
    400

Implicit

Citat Postat de paul-accipiter
    ioana de unde esti? Eu sunt din jud Hd si sunt si columbofil (am in jur de 80 de por) . putem sa vorbim mai multe pe mess despre asta
    frumosi porumbei si frumoasa crescatorie =D/\ =D/\ =D/\ !!!
    Vint in pene :P
    Noi suntem din Prahova si ne intrebam ce porumbei ai?

Clasa "Puppy"
    Data inscrierii
    11 dec, 06
    Locație
    Petrosani
    Varsta
    22
    Posturi
    116

Implicit

voiajori
    de anu asta am inceput sa zbor , dar dupa aceste 3 etapa m.am cam dezunflat pt ca am pierdut ceva porumbei
    am crescut si porumbei voltati , dar acum ma ocup doar de voiajori :P

Clasa "Junior"
    Data inscrierii
    07 feb, 08
    Locație
    Ploiesti
    Varsta
    35
    Posturi
    400

Implicit

Citat Postat de paul-accipiter
    voiajori
    de anu asta am inceput sa zbor , dar dupa aceste 3 etapa m.am cam dezunflat pt ca am pierdut ceva porumbei
    am crescut si porumbei voltati , dar acum ma ocup doar de voiajori :P
    In ce sens i ai pierut?
    Nu s au intors de la zbor, au fost bolnavi?
    De unde ii ai?
    Voltatii imi plac , sotului meu nu , mare lui pasiune sunt standardul

Ai poze cu inaripatele :P ?

Clasa "Puppy"
    Data inscrierii
    11 dec, 06
    Locație
    Petrosani
    Varsta
    22
    Posturi
    116

Implicit

poi... anu trecut am pierdut vreo 50 de porumbei pt ca a intrat in cusca dihorul , apoi o pisica
    anul asta am pierdut vreo 12 porumbi care nu au venit de la zbor .
    poze o sa incerc sa pun... am ceva dar nu foarte multe

Clasa "Puppy"
    Data inscrierii
    11 dec, 06
    Locație
    Petrosani
    Varsta
    22
    Posturi
    116

Implicit

Clasa "Junior"
    Data inscrierii
    07 feb, 08
    Locație
    Ploiesti
    Varsta
    35
    Posturi
    400

Implicit

Ne pare rau sa auzim ca ai pierdut asa de multi , noi nu avem probleme cu dihoipt ca avem caini si am incadrat voliera intre boxele cainilor si dihorul cand se simnte amenintat nu vine in schim avem probleme cu uliul , noi stam intr o zona de deal si este in largul lui aici , nu ne a luat multi dar ceva ceva a luat . O sa postez o poza cu unul dintre ei scapat din ghearele rapitoarei[img][/img]

Clasa "Junior"
    Data inscrierii
    07 feb, 08
    Locație
    Ploiesti
    Varsta
    35
    Posturi
    400

Implicit

Frumosi porumbeii tai =D/\ ai o voliera pt ei ? Ce clocitori folosesti?
    A si nu am terminat sa povestesc de cel scapat de uliu , a mai trait cam 10-15 minute , i a rupt piptul si a pierdut mult sange , avem si care au fost atacati si au scapat , o perioada nu au mai vrut sa iasa la zbor de frica dar se pare ca au uitat . Asta este , legea naturii nu ne putem pune cu ia . Acum stam atenti cand le dam drumu la zbor si il speriem cand vrea sa ii atace , a dat rezultate de cele mai multe ori

Clasa "Puppy"
    Data inscrierii
    11 dec, 06
    Locație
    Petrosani
    Varsta
    22
    Posturi
    116

Implicit

am o voliera cu 2 copmartimente 1.80h 3l si 3L amn2 . una este pt zburatori iar cealalta pt matca. dar din pacate doar una este echipata cu boxe ( cea de la matca) , iar cea de la zburatori acum in vara vreau sa.i pun vreo 30 de boxe (2 boxe de de pereche) . poze o sa pun cand o sa fac
    si eu stau intr.o zona muntoasa dar nu am probleme cu ulii , ci am mai multe probleme cu cei care prind ulii si.i omoara. pasiunea mea cea mare sunt pasariile rapitoare apoi porumbeii!!! asta.i legea naturii

Clasa "Junior"
    Data inscrierii
    07 feb, 08
    Locație
    Ploiesti
    Varsta
    35
    Posturi
    400

Implicit

Sotul meu se poate numi columbofil inrait are microbul in sange de mic copil eu ii indragesc foarte mult , dar asta nu inseamna ca nu mai judecam se intampla sa si pierzi , ca drept dovada intr o zi cand veneam de la Bucuresti am gasit un soim pe sosea , nu putea sa zboare l am luat cu noi si l am adus acasa , a doua zi am fost la prietenul nostru care este vet si ne a zis ca este un soim vinderel , avea aripa fracturata dar din pacate era de ceva timp asa si nu prea a avut cum sa il ajute , am intrat pe tot felul de forumuri cu iubitori de rapitoare in speranta ca il vrea cineva dar fara succes nu a prezentat interes , ba chiar am fost sfatuiti sa il omoram, nu am facut asa ceva, acum are si el boxa lui , il scoatem frecvent sa vedem daca pote zbura , nici o ameliorare .Este femela din cate ne au zis unii si altii , il hranim cu piept de pui si sioricei. A inceput sa ne accepte si ne este draga

Clasa "Junior"
    Data inscrierii
    07 feb, 08
    Locație
    Ploiesti
    Varsta
    35
    Posturi
    400

Implicit

[img][/img]

Clasa "Puppy"
    Data inscrierii
    11 dec, 06
    Locație
    Petrosani
    Varsta
    22
    Posturi
    116

Implicit

daca te uiti la celelalte posturi ale mele vei vedea ca am avut multe pasari pe care le.am ingrijit si le.am eliberat. FFF frumos gestul vostru si aveti respectul meu. Vinderelul pare intr.o conditie buna , dar as vrea sa va spun ca nu ar trebui hranit doar cu piept de pui , ci hrana trebuie sa fie variata si sa contina pene,par si OS. si ... chiar nu.mi place ideea sa stiu ca soimul este inchis intr.o boxa... daca vreti sa.l tineti sfatul meu e sa faceti o voliera. eu sunt dispus sa va ajut cu sfaturi si iedei...
    ps daca aveti un id de mess va rog sa mil ziceti si mie , acolo putem vorbi mai usor si va pot trimite si ceva poze cu pasariile care le.am avut

Banned
    Data inscrierii
    23 iul, 06
    Posturi
    1,930

Implicit

are cineva idee cum se poate prinde un porumbel care zboara? am vazut iar o porumbitza (o tot vad de vreo doua saptamani de fapt) cu un fir infashurat in jurul gherutzei. piciorul arata de la o zi la alta mai rau. am incercat in prima saptamana sa le dau de mancare shi sa o inhatz pe ea (am probat tactica asta in cateva randuri, merge dupa ce se obishnuiesc un pic cu tine). doar ca aici hranirea porumbeilor este ilegala in spatzii publice shi a chemat un deshtept politzia, deci acum ii pot hrani doar pe acoperish (am o fereastra in tavan shi pot sa pun pe acoperish o tava ancorata cu mancare pentru ei, dar nu pot ieshi astfel incat ei sa se obishnuiasca cu prezentza mea cand mananca). exista ceva cushti-capcana sau chestii de gen? pot fabrica eu ceva? sau poate e vreo tactica la care nu m-am gandit io inca...

in alta ordine de idei... ma gandeam sa pun antibiotic (special pentru pasari, praf diluat in apa... doar ca io n-am cum sa le dau apa ci doar mancare) pe semintze, sa o mai ajute putzin. dauneaza celorlaltzi porumbei?

multzumesc.

Clasa "Puppy"
    Data inscrierii
    11 dec, 06
    Locație
    Petrosani
    Varsta
    22
    Posturi
    116

Implicit

Citat Postat de mireair
    are cineva idee cum se poate prinde un porumbel care zboara? am vazut iar o porumbitza (o tot vad de vreo doua saptamani de fapt) cu un fir infashurat in jurul gherutzei. piciorul arata de la o zi la alta mai rau. am incercat in prima saptamana sa le dau de mancare shi sa o inhatz pe ea (am probat tactica asta in cateva randuri, merge dupa ce se obishnuiesc un pic cu tine). doar ca aici hranirea porumbeilor este ilegala in spatzii publice shi a chemat un deshtept politzia, deci acum ii pot hrani doar pe acoperish (am o fereastra in tavan shi pot sa pun pe acoperish o tava ancorata cu mancare pentru ei, dar nu pot ieshi astfel incat ei sa se obishnuiasca cu prezentza mea cand mananca). exista ceva cushti-capcana sau chestii de gen? pot fabrica eu ceva? sau poate e vreo tactica la care nu m-am gandit io inca...

in alta ordine de idei... ma gandeam sa pun antibiotic (special pentru pasari, praf diluat in apa... doar ca io n-am cum sa le dau apa ci doar mancare) pe semintze, sa o mai ajute putzin. dauneaza celorlaltzi porumbei?

multzumesc.

ti.am trimis mesaj privat

clasa "Campioni"
    Data inscrierii
    18 mar, 08
    Locație
    Belluno, Italia
    Varsta
    26
    Posturi
    1,834

Implicit

Citat Postat de Miibi
    l-am gasit azi in fata unei scoli, erau mai multi copii adunati in jurul sau, mi-au zis ca ii iese un os din piept, l-am invelit intr-o esarfa si l-am dus la veterinar. Nu ii iese nici un os din piept, insa are penele de la coada smulse si are nevoie de cazare pana ii vor creste. Caut pe cineva care sa se priceapa la pasari pentru ca eu nu am habar plus ca am si pisici.
    L-am pus intr=o cutie mare de carton, i-am pus mei si paine si seminte si apa si un bat lung de lemn pe care sa stea cocotat.
    Userul Miibi a scris si aici pe forumul pasari doar ca topicul a fost inchisa, a scris : L-am gasit azi, este slab, ii lipsesc penele de la coada, si nu poate sa zboare, are nevoie de gazduire pana ii cresc penele sau definitiva ( este un porumbel foarte bland, mananca numai din mana).

Poate totusi o poate ajuta cineva [-o<
    "Flying in a blue dream"

Genetica & Sexare nimfe -> http://www.animale.ro/forum/showthread.php?t=52126

Pagina 11 din 29 PrimulPrimul ... 91011121321 ... UltimulUltimul

Informații subiect

Utilizatori care navighează

Momentan sunt 1 utilizatori care navighează

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •  
Back to top
/* ]]> */