Bun venit pe Forum animale - Animale.ro.

Prin navigarea pe acest site, iti exprimi acordul cu privire la politica de folosire cookies. Detalii

Pagina 14 din 19 PrimulPrimul ... 41213141516 ... UltimulUltimul
Rezultate 196 la 210 din 283
    Clasa "Deschisa"
    Data inscrierii
    25 mar, 09
    Posturi
    539

Implicit

Citat Postat de caponeradu Vezi post
    si la un an. revin cu poze recente.
    am revenit cu niste poze
    Imagini atașate Imagini atașate

Clasa "Deschisa"
    Data inscrierii
    25 mar, 09
    Posturi
    539

Implicit

am revenit cu niste poze
    masculu 44 kg si peste 52 cm la greaban un an jumate

Clasa "Deschisa"
    Data inscrierii
    25 mar, 09
    Posturi
    539

Implicit

masculu 44 kg si peste 52 cm la greaban un an jumate
    .................

Clasa "Deschisa"
    Data inscrierii
    25 mar, 09
    Posturi
    539

Implicit

.................
    cateaua 35kg un an jumate .....

Clasa "Deschisa"
    Data inscrierii
    25 mar, 09
    Posturi
    539

Implicit

cateaua 35kg un an jumate .....
    ............................

Clasa "Puppy"
    Data inscrierii
    30 dec, 09
    Varsta
    27
    Posturi
    110

Implicit

buna! as fi si eu interesata de un blue amstaff!! puteti sa imi recomandati un crescator serios sau macar pe cine care are pereche de blue amstaff!!! MULTUMESC ANTICIPAT

clasa "Campioni"
    Data inscrierii
    30 dec, 09
    Posturi
    1,689

Implicit

Da ! Chiar asa , exista cineva care are o pereche de amstaff blue ? Chiar sunt curios ca nu am mai vazut poze sau detalii.......

Loress din ce stiu eu :

George ......Blackjack kennel 21 avea o femela blue
    Pnx Art avea un mascul blue.

Eu nu intru in categoria crescatorilor seriosi deci ma autoexclud insa ei ar putea sa te ajute. (cred pt ca nu am mai vbit in ultimul timp si deci nu stiu care este situatia). S-ar putea intre timp chiar sa se fi marit numarul de exemplare blue...
    Tine minte,cine zice ca nu ne simte,cel mai probabil te minte sau se simte printre tinte.

http://www.youtube.com/watch?v=wL8vq...pqWbTxl52HFg-g

Clasa "Puppy"
    Data inscrierii
    30 dec, 09
    Varsta
    27
    Posturi
    110

Implicit

ms pt raspuns loko !!! pt prietenul meu vreau mai exact sa cumpar un blue..ii plac foarte mult ...nu ca mie nu mi-ar place

clasa "Campioni"
    Data inscrierii
    30 dec, 09
    Posturi
    1,689

Implicit

Citat Postat de loress Vezi post
    ms pt raspuns loko !!! pt prietenul meu vreau mai exact sa cumpar un blue..ii plac foarte mult ...nu ca mie nu mi-ar place
    daca doresti sa ii faci o surpriza ar fi bine inainte sa discuti cu el (in momentul in care vei decide si vei gasi cainele respectiv). Nu de alta dar s-ar putea sa fie pe una din listele lui Loko si atunci te vei trezi cu 2 caini in loc de unu.

Glumeam (pt ca listele aproape sunt inchise) . Nu pot decat sa te sfatuiesc sa intri in legatura cu cei pe care eu i-am enumerat (este sezon si ar putea exista) .
    Exista insa un pic de adevar in remarca legat ade surpriza unui cadou sub forma unui animal cu 4 picioare. Este ceva ce trebuie discutat si stabilit impreuna daca il luati sau nu. Ar putea sa nu placa celui sarbatorit (caruia ii este adresat cadoul) si din dorinta de a nu arata ca de fapt nu digera ce a primit , catelul sa ajunga peste cateva luni sa fie " pt adoptie". stiu multe altfel de cazuri si din pacate cainii ajung sa fie pasati intre familii.

Nu stiu daca de la tine este emailul primit (pt ca este foarte succint) insa din pacate la noi nu sunt decat 3 pozitii libere in acest moment care cred ca in saptamana urmatoare se vor epuiza. (in sensul ca au fost tinute deja interviurile si acum trebuie sa vedem cine va primi Oscarul (pt ca numele unuia dintre masculi chiar va fi Spartans Oscar ).
    Dar in mod sigur poti gasi ceva amstaff blue in tara la preturi poate foarte mici comparativ cu ale noastre . (si mai ales fara toate acele conditii pe care le am si fara interviul care nu inteleg dc sperie atat de mult oamenii.Cred ca asta se datoreaza comunicarii intre cei care doresc , asa ca trebuie sa specific:"Oameni buni nu este vorba de ceva care sa va testeze capacitatiile fizice sau ceva care sa va puna in situatii grele si de netrecut. Vbim de o serie de intrebari,de un fel de discutie prieteneasca).
    Tine minte,cine zice ca nu ne simte,cel mai probabil te minte sau se simte printre tinte.

Clasa "Puppy"
    Data inscrierii
    30 dec, 09
    Varsta
    27
    Posturi
    110

Implicit

Citat Postat de loko Vezi post
    daca doresti sa ii faci o surpriza ar fi bine inainte sa discuti cu el (in momentul in care vei decide si vei gasi cainele respectiv). Nu de alta dar s-ar putea sa fie pe una din listele lui Loko si atunci te vei trezi cu 2 caini in loc de unu.

Glumeam (pt ca listele aproape sunt inchise) . Nu pot decat sa te sfatuiesc sa intri in legatura cu cei pe care eu i-am enumerat (este sezon si ar putea exista) .
    Exista insa un pic de adevar in remarca legat ade surpriza unui cadou sub forma unui animal cu 4 picioare. Este ceva ce trebuie discutat si stabilit impreuna daca il luati sau nu. Ar putea sa nu placa celui sarbatorit (caruia ii este adresat cadoul) si din dorinta de a nu arata ca de fapt nu digera ce a primit , catelul sa ajunga peste cateva luni sa fie " pt adoptie". stiu multe altfel de cazuri si din pacate cainii ajung sa fie pasati intre familii.

Nu stiu daca de la tine este emailul primit (pt ca este foarte succint) insa din pacate la noi nu sunt decat 3 pozitii libere in acest moment care cred ca in saptamana urmatoare se vor epuiza. (in sensul ca au fost tinute deja interviurile si acum trebuie sa vedem cine va primi Oscarul (pt ca numele unuia dintre masculi chiar va fi Spartans Oscar ).
    Dar in mod sigur poti gasi ceva amstaff blue in tara la preturi poate foarte mici comparativ cu ale noastre . (si mai ales fara toate acele conditii pe care le am si fara interviul care nu inteleg dc sperie atat de mult oamenii.Cred ca asta se datoreaza comunicarii intre cei care doresc , asa ca trebuie sa specific:"Oameni buni nu este vorba de ceva care sa va testeze capacitatiile fizice sau ceva care sa va puna in situatii grele si de netrecut. Vbim de o serie de intrebari,de un fel de discutie prieteneasca).
    in legatura cu interviul te inteleg perfect...am stat de vb cu prietenul meu si i-am spus ca vreau sa il iau eu pt el...adik sa il aleg eu,si a fost de acord! ce vroiam sa te mai intreb...blue amstaff sunt mai mari decat amstaff normal? aa si in legatura cu mailu nu cred ca l-am trimis eu

Clasa "Puppy"
    Data inscrierii
    18 nov, 08
    Locație
    romania,craiova
    Posturi
    127

Exclamation

caponeradu...da`mi si mie id`ul tau te rog k am vazut ca te pricepi asa laa caini (amstafi,pit) ai nijte caini prea frumosi...si as vrea sa`mi zici si mie cate ceva

clasa "Campioni"
    Data inscrierii
    30 dec, 09
    Posturi
    1,689

Implicit

Citat Postat de loress Vezi post
    in legatura cu interviul te inteleg perfect...am stat de vb cu prietenul meu si i-am spus ca vreau sa il iau eu pt el...adik sa il aleg eu,si a fost de acord! ce vroiam sa te mai intreb...blue amstaff sunt mai mari decat amstaff normal? aa si in legatura cu mailu nu cred ca l-am trimis eu
    Nu neaparat. depinde insa de tipul cainilor existenti in spatele lui. Insa nu difera cu nimic de amstaff. Sunt doar o varietate de culoare (neapreciata insa de crescatorii de show de la noi). Insa au stat ca si baza de plecare pt obtinerea de american bully. Faptul ca o parte din exemplarele de blue transmiteau pui cu capete si piepturi mai largi + aspectul legat de raritatea lor in momentul inceperii selectiei (in state blue dogs in acele timpuri nu aveau cautare datorita "ideei" ca nu se descurca in meciuri iar in showuri si acolo strambau din nas arbitrii la inceput).
    Sunt cateva particularitati insa , care depind de ce vrei sa faci.
    Astfel pt show (expozitie) montele unui blue trebuiesc facute cu un partener negru sau tigrat (nu sunt excluese si alte varietati insa exusta o posibilitate de a da prea mult alb). Motivul este de evita depigmentarea in generatii (desi nu vei avea un blue cu nas negru niciodata-ei avand blue nose) . Insa pt a nu pierde in cazul unui caine cu ochi prea deschisi este preferabila aceasta varianta.

Insa nu este ceva care sa fie batut in cuie. Stiu caini cu 6 generatii de blue (toti cainii din spate) care nu au avut astfel de probleme.
    Un blue frumos este unul care are suficient alb pe el (markings) incat sa iti atraga atentia. In plus trebuie sa fie legat si bine proportionat. Dar am plecat de la intrebarea ta si uite unde am ajuns.

Toti amstaffi sunt caini extraordinari iar culoarea nu este decat un moft (foarte costisitor in acest moment la mine) . Merita insa fiecare penny......

Clasa "Deschisa"
    Data inscrierii
    25 mar, 09
    Posturi
    539

Implicit

Citat Postat de teofil Vezi post
    caponeradu...da`mi si mie id`ul tau te rog k am vazut ca te pricepi asa laa caini (amstafi,pit) ai nijte caini prea frumosi...si as vrea sa`mi zici si mie cate ceva
    la bagat de vina ne pricepem toti cam ce tear interesa?
    caponeradu@yahoo.com.

Clasa "Deschisa"
    Data inscrierii
    25 mar, 09
    Posturi
    539

Implicit

in curand pui mascul 50 kg femela 36 kg .cateaua este postata mai sus

clasa "Campioni"
    Data inscrierii
    26 iun, 08
    Locație
    Bucuresti
    Posturi
    2,102

Implicit

Acum m-am cam gandit si eu la culoarea cainelui meu ... e blue brindle sau e doar tigrat rosu si negru ?

La 8 luni :

La 1 an si 1 luna :

Pagina 14 din 19 PrimulPrimul ... 41213141516 ... UltimulUltimul

Informații subiect

Utilizatori care navighează

Momentan sunt 1 utilizatori care navighează

Etichete pentru acest subiect

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii