Bun venit pe Forum animale - Animale.ro.

Prin navigarea pe acest site, iti exprimi acordul cu privire la politica de folosire cookies. Detalii

Rezultate 1 la 9 din 9
    Clasa "Baby"
    Data inscrierii
    10 mai, 06
    Locație
    bucuresti
    Varsta
    5
    Posturi
    55

Implicit De ce urla unii caini noaptea?

buna tuturor,
    de o saptamana am dat in adoptie o catelusa pe care am crescut-o in Politehnica, am castrat-o , am vaccinat-o, e frumoasa si sanatoasa.la noii stapani, in rahova, la curte, in fiecare noapte, in jur de ora 2.30, 3.00 urla cam 30 de minute. Nu e corcitura de lup, ca se spune ca ei ar urla desi eu am vazut si altii, e o catelusa culoarea untului, de un an, o maidaneza fff frumoasa.
    noii stapani sunt oarecum deranjati dar vad ca o iubesc deja si poate ar accepta o explicatiestie stiintifica a faptlui ca Bianca , asa o cheama, urla noapte. ma puteti ajuta?
    taniac

User exclus
    Data inscrierii
    17 nov, 05
    Posturi
    4,978

Implicit

Poate urla de plictiseala, poate "converseaza" cu altii...avand malamuti sunt obisnuit cu asa ceva.

Nu inteleg insa cum o explicatie "stiintifica" i-ar putea determina sa vada cataua intr-o lumina mai buna; nici o explicatie nu ar elimina ceea ce ii deranjeaza. So...

clasa "Campioni"
    Data inscrierii
    18 iul, 05
    Locație
    constanta
    Varsta
    34
    Posturi
    1,526

Implicit

cred ca se referea la a pune comportamentul catelusei intr-o lumina pozitiva,ca sa spun asa,ceva de gen : e firesc sa faca asa pt.ca ........
    deranuju va exista,insa poate va aparea si toleranta,intelegand cauzele.
    o solutie ar fi s-o inchida undeva pe timpu noptii,garaj,casa.si cateaua noastra ,tot maidaneza,latra si urla noaptea ,statea sub o banca si ne teroriza pe toti.frate-miu de-asta a si vrut s-o adoptam,sa n-o mai auda noaptea.multa bafta !
    "-te referi cumva la un salon psihiatric?intreba ignatius,fierband de manie.crezi ca sunt nebun?iti inchipui ca vreun cretin de psihiatru va putea vreodata sonda adancimile psihicului meu?(.....)ar incerca sa ma transforme intr-un tampit caruia ii place televiziunea,masinile noi si mancarea congelata.nu pricepi?psihiatria e mai rea decat comunismul.refuz sa fiu indoctrinat.nu vreau sa fiu un robot." ( j.k.toole,conjuratia imbecililor)

clasa "Campioni"
    Data inscrierii
    18 oct, 05
    Locație
    Craiova
    Posturi
    2,355

Implicit

si a mea, maidaneza sadea, urla noaptea. nu tot timpul. insa am niste lupi vis-a vis si noi credem ca se ia la intrecere cu ei pe noi nu ne deranjeaza, la cat suntem de obositi nici nu o mai auzim.

User exclus
    Data inscrierii
    17 nov, 05
    Posturi
    4,978

Implicit

E firesc sa faca asa...fiindca multi o fac!

Clasa "Puppy"
    Data inscrierii
    05 apr, 08
    Posturi
    103

Implicit

eu am golden care uneori urla de suparare...am avut maidanezi cand eram mic care au urlat inainte sa se intample ceva rau...nu stiu,din punctul meu de vedere sunt superstitios si realist in acelasi timp

Clasa "Puppy"
    Data inscrierii
    22 mai, 07
    Locație
    Oradea
    Posturi
    110

Implicit

Si cockerasul meu urla cand era singur, statea saracutzu 8-9 ore pana ajungeam acasa singurel si de suparat ce era, plangea ...cred.
    Cum ajungeam, tacea subit.Eu cred ca de singuratate plange.Nu cred in supersitiile cu chelaitul inaintea unei eveniment rau.
    Ciudat insa ca uneori, recunosc RAREORI mai urla si cand sunt in casa, el stand pe hol, iar eu in camera, dar cand ma vede se linisteste.
    Plus ca nu le place intunericul, cred ca le e frica, se simt derutati si fara aparare.
    Parerea mea!
    Acum de cand am companie nu mai urla, o data l-am mai auzit cand ma intorceam acasa, insa per ansamblu s-a linistit.
    Si eu aveam probl cu plansul lui, caci 2 ani la rand mi-a venit politia acasa la buna vointa vecinilor pt perturbarea linistii publice

Clasa "Baby"
    Data inscrierii
    09 mai, 08
    Posturi
    53

Implicit

Cainele meu urla cand vrea sa faca sex.

clasa "Campioni"
    Data inscrierii
    18 mar, 08
    Locație
    Belluno, Italia
    Varsta
    26
    Posturi
    1,834

Implicit

Cainele vecinilor mei , un ciobanesc elvetian daca nu gresesc, urla toata ziua pentru ca il lasa singur afara in tarcul lui.El a fost obisnuit sa stea in casa, de fapt sta in casa cand stapanii nu sunt plecati , dar cand pleaca il lasa afara.Poate micutei ii place mai mult in casa decat afara.Sau poate chiar aude alti caini si atunci anunta si ea prezenta ei in zona.Catelusa mea , metis de golden si husky, face mofturi cand ploua afara si tuna si se sperie, fosta mea catelusa urla cand urma sa fie un cutremur sau se intampla ceva.
    Poate chiar nu ii place afara,poate se simte singura si ii este frica.
    "Flying in a blue dream"

Genetica & Sexare nimfe -> http://www.animale.ro/forum/showthread.php?t=52126

Informații subiect

Utilizatori care navighează

Momentan sunt 2 utilizatori care navighează

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •  
Back to top
/* ]]> */