Bun venit pe Forum animale - Animale.ro.
Pagina 2 din 5 PrimulPrimul 1234 ... UltimulUltimul
Rezultate 16 la 30 din 71
    Clasa "Deschisa"
    Data inscrierii
    21 mai, 07
    Posturi
    942

Implicit

Zuzuca este tare fericita ca in sfarsit a primit permisiunea sa ramana fara guler asa ca se toaleteaza fericita, ca o pisicuta, cat e ziua de lunga. Mare tristete fusese pe capul ei ca nu o lasa pricinosul ala de guler sa se linga! A invatat (sau reinvatat) sa se joace cu jucarii si se da cu burta in sus la mangaiat revenim cu poze noi in curand!

clasa "Campioni"
    Data inscrierii
    19 nov, 07
    Locație
    Bacau
    Posturi
    1,750

Implicit

Vrem poze, Vrem poze!

Clasa "Deschisa"
    Data inscrierii
    21 mai, 07
    Posturi
    942

Implicit

Doarme Zuzulina acum! Nu putem baga blitzul in ochi dar am promis, ne tinem de promisiune! Va pupam Sushi si ceilalti prieteni!

Clasa "Deschisa"
    Data inscrierii
    21 mai, 07
    Posturi
    942

Implicit

"The portrait of a lady"

Clasa "Veterani"
    Data inscrierii
    24 mar, 05
    Locație
    Bucuresti
    Posturi
    5,877

Implicit

Vaaaai, absolut mortala
    Doamne doamne cum ai avut tu grija de sufletelul asta amarat!
    Sa ai mare grija cui o dai pe Zuzucutza!

Clasa "Deschisa"
    Data inscrierii
    21 mai, 07
    Posturi
    942

Implicit

Multumim frumos Cris! Este abia la inceput, mai dureaza pana se face bine-bine fata! Mai e de tras... insa tocmai bine, pana atunci vom gasi cel mai bun adoptator din lume! [-o< Merita Zuzucuta bobocuta!

Clasa "Veterani"
    Data inscrierii
    24 mar, 05
    Locație
    Bucuresti
    Posturi
    5,877

Implicit

Da da, superstapan sa gasesti pentru ea!

Clasa "Deschisa"
    Data inscrierii
    21 mai, 07
    Posturi
    942

Implicit

V-am promis mai demult povestea completa a Zuzucai; acum, cand speram sa incepem si scrierea happy-end-ului, iat-o:

Pe Zuzuca am gasit-o aratand asa:

La Ortovet a fost diagnosticata in prima faza cu demodecie, dermatomicozã, displazie de ºold bilateralã, cu luxaþie coxofemuralã bilateralã. Adaugati grava emaciere - o mana de oase era fetita, nimic mai mult – si de asemenea, abia a doua zi s-a constatat, cu groaza, ca la piciorul drept avea (bine ascunsa sub o coaja) o gaura din care a curs intai puroi, dupa aceea sange cu puroi, dupa care au inceput sa curga bucati de muschi necrozat… intr-o cantitate atat de mare incat amputarea piciorusului era aproape o certitudine…
    Acea dubla displzaie de sold era atat de dureroasa incat muschiul necrozat probabil nici nu mai conta prea tare pentru Zuzuca… Avea picioarele exact ca niste paranteze, ca un arc de pod pe langa sold… extrem de rahitica, de asemenea: oasele labutelor "ondulate"... cocoasa o vedeti mai clar in poze...

(Citat Dr. Gaita: “Doamna, mi-ati adus un catel sau un experiment?!” Se pare ca adevarul era undeva la mijloc, ii adusesem un catel-experiment, pe care dansul s-a simtit obligat, in imensa sa dragoste si grija, sa il “administreze” in consecinta, si pentru inca o data - a cata oara?? – ma rog pentru dansul, fie binecuvantat! Zuzuca mea nu ar fi trait si nu ar fi mers pe toate piciorusele ei fara Dr. Gaita si echipa Ortovet!)

Dupa primele saptamani ati vazut “portretul” Zuzucai, insa detaliile aratau asa:

Pe urma fata s-a facut mai bine, schiopatatul s-a diminuat, a inceput alergatul dupa vrabii si pasiunea pentru jucarii… au cazut cojile si “pieile de elefant”, a inceput sa creasca blanita, i-am pus fetei ham si lesa si m-am minunat de cat de cuminte si educata este, ce elegant merge ea la plimbare…

Acum arata ASA!

Si va mai spun despre ea ca este frumoasa si desteapta, mancacioasa, vesela si nebunatica, iubitoare si sensibila… orice vorba rastita o intristeaza (intristare d-aia cu ochii mari si inlacrimati), orice cuvant bun o bucura nebuneste… se tavaleste la picioare cu burta in sus… deci… avand in considerare aceasta poveste, aceste imagini, toata dragostea si grija investite in ea, imensa ei suferinta din trecut, dreptul ei la o viata fericita, acum, cand necazurile au luat sfarsit si s-a facut un catel perfect sanatos si voios…

VA ROG AJUTATI-MA SA II GASESC CAMINUL IDEAL ZUZUCAI!

(se ofera numai in Bucuresti, cu contract de adoptie; tel 076 36 26 777, yahoo id delia_pirvu)

P.S. Rog moderatorul sa modifice titlul topicului in "Fetita metis bichon spre adoptie". Multumesc!

Clasa "Deschisa"
    Data inscrierii
    09 ian, 08
    Posturi
    863

Implicit

fara cuvinte!

Clasa "Deschisa"
    Data inscrierii
    21 mai, 07
    Posturi
    942

Implicit

"Totusi", Zuzuca iti multumeste din toata inimioara ei de luptatoare si invingatoare! Ne-a dat tuturor o lectie de viata!

Clasa "Deschisa"
    Data inscrierii
    21 mai, 07
    Posturi
    942

Implicit

Imi cer scuze pt dubla postare de mai sus, rog moderatorul sa stearga... cred ca am apasat "trimite" de 2 ori, din greseala... scuze...

clasa "Campioni"
    Data inscrierii
    19 nov, 07
    Locație
    Bacau
    Posturi
    1,750

Implicit

Delia, nu stiu cum a avut cea mica puterea sa reziste, mai ales pana ai gasit-o tu ...
    Sa te ajute Dumnezeu sa-i gasesti parinti buni, tare buni care sa fie in stare sa-i stearga pentru totdeauna durerea si suferinta din trecut.

clasa "Campioni"
    Data inscrierii
    26 mai, 07
    Posturi
    1,127

Implicit

Delia ce se vede aici e cu adevarat o MINUNE ! Iar tu esti prima binecuvantata ptr. tot ce ai facut pentru Zuzuca. Felicitari tuturor, precum si doctorului pentru felul in care ati luptat pentru viata ei.
    Sa speram sa isi gaseasca un stapan cu suflet mare sa-i ofere afectiune si dragoste toata viata ei. [-o<

clasa "Campioni"
    Data inscrierii
    18 oct, 05
    Locație
    Craiova
    Posturi
    2,355

Implicit

Doamne, nu stiu daca sa plang sau sa ma bucur.........Mi s-a facut pielea de gaina vazand primele poze, am plans si am strans din dinti vazand suferinta din acest trupusor mic, nu vreau sa traiesc ce ai simtit tu Delia cand ai vazut-o in halul ala...........Nu pot sa zic decat atat: Dumnezeu sa va rasplateasca tot binele facut. O pup pe Zuzuca si pe mamica ei luptatoare, ii pup pe medici. Sa-i ajute Dumnezeu si de acum inainte sa aiba o casa si parinti minunati!

clasa "Campioni"
    Data inscrierii
    04 nov, 07
    Locație
    Baia Mare
    Posturi
    3,039

Implicit

sa stiti ca intotdeauna voi veti avea parte de tot respectul din partea mea!
    sunteti de laudat =D/\ !
    cum zice adry, sa plangem sau sa zambim?
    felicitari! =D/\ =D/\
    ar trebuie sa fitu rasplatiti cum se cuvine pentru ceea ce facewti, dar cred ca voi va multumiti cu fericirea pe care o arata acel catel salvat!
    felicitari inca o data =D/\ =D/\ !!!

Pagina 2 din 5 PrimulPrimul 1234 ... UltimulUltimul

Informații subiect

Utilizatori care navighează

Momentan sunt 1 utilizatori care navighează

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •  
Back to top