Bun venit pe Forum animale - Animale.ro.

Prin navigarea pe acest site, iti exprimi acordul cu privire la politica de folosire cookies. Detalii

Pagina 15 din 93 PrimulPrimul ... 5131415161725 ... UltimulUltimul
Rezultate 211 la 225 din 1381

Subiect: American Bully

clasa "Campioni"
    Data inscrierii
    12 ian, 09
    Locație
    arad
    Varsta
    40
    Posturi
    1,114

Thumbs down este un topic pt toata lumea

nu i asa mai ..............................le

clasa "Campioni"
    Data inscrierii
    12 ian, 09
    Locație
    arad
    Varsta
    40
    Posturi
    1,114

Implicit nu trebuie sa ma placa toata lumea

Citat Postat de the_elder Vezi post
    Asa-i! Mare clasa trebuie sa aiba cei care te plac...
    sti ce urasc eu cel mai mult ficiori care se baga n sama ca c......i in c. .

clasa "Campioni"
    Data inscrierii
    30 dec, 09
    Posturi
    1,689

Implicit

Depinde ce anume cauta prietenul tau!Adica XL,XXL sau poket.
    In Polonia nu vei gasi decat doi XXL dar care sunt masculi si sunt Ironkross Kennel.(adica au fost importati).In Hungaria nu stiu absolut niciun caine , daraminte un cuib!In perioada asta in Europa este la vanzare un singur mascul adult , import SUA la pretul de 18000 Euro (este un caine foarte bun cu un pedigree la fel de bun) .El poate sa aiba un cuib in perioada urmatoare!

Eu am un cuib dar toate femele raman in canisa ( sincer in Europa nu cred ca va vinde vreun crescator femele).Iar In luna martie voi monta o femela cu un mascul foarte bun dar din nou cred ca femele nu vor fi , in cazul asta mare parte din ele plecand in State!
    Masculul este cel din pozele de mai jos , inseminarea se va face artificial !Am postat un anunt la publicitate care anunta faptul ca am fi interesati sa vedem cateva femele de pit sau amstaff !
    Mai sunt 4 cuiburi care vin , dar masculii sunt importati (unii dintre voi ii stiu) iar femele sunt de la noi (pit sau amstaff dar foarte mari).Oricum nu sunt pui liberi ....
    Deci cea mai buna varianta ramane importul din State, dar din nou depinde ce anume vrea!
    Masculul de mai jos este un XL

clasa "Campioni"
    Data inscrierii
    30 dec, 09
    Posturi
    1,689

Implicit

Unul dintre cei doi XXL din Polonia!Insa majoritatea timpului il petrec in Germania!Pentru cei interesati , se poate monta cu el din ce stiu!Deci cei care doresc pot sa aiba sange IronKross!

clasa "Campioni"
    Data inscrierii
    30 dec, 09
    Posturi
    1,689

Implicit

Iar din State , femela asta este la vanzare , cu un pedigree tot Ironcross.Ironcross este cel mai prolific crescator de XXL din State in acest moment , majoritatea caniselor XXL avand caini de la ei!

clasa "Campioni"
    Data inscrierii
    12 ian, 09
    Locație
    arad
    Varsta
    40
    Posturi
    1,114

Thumbs up merci

Citat Postat de loko Vezi post
    Depinde ce anume cauta prietenul tau!Adica XL,XXL sau poket.
    In Polonia nu vei gasi decat doi XXL dar care sunt masculi si sunt Ironkross Kennel.(adica au fost importati).In Hungaria nu stiu absolut niciun caine , daraminte un cuib!In perioada asta in Europa este la vanzare un singur mascul adult , import SUA la pretul de 18000 Euro (este un caine foarte bun cu un pedigree la fel de bun) .El poate sa aiba un cuib in perioada urmatoare!

Eu am un cuib dar toate femele raman in canisa ( sincer in Europa nu cred ca va vinde vreun crescator femele).Iar In luna martie voi monta o femela cu un mascul foarte bun dar din nou cred ca femele nu vor fi , in cazul asta mare parte din ele plecand in State!
    Masculul este cel din pozele de mai jos , inseminarea se va face artificial !Am postat un anunt la publicitate care anunta faptul ca am fi interesati sa vedem cateva femele de pit sau amstaff !
    Mai sunt 4 cuiburi care vin , dar masculii sunt importati (unii dintre voi ii stiu) iar femele sunt de la noi (pit sau amstaff dar foarte mari).Oricum nu sunt pui liberi ....
    Deci cea mai buna varianta ramane importul din State, dar din nou depinde ce anume vrea!
    Masculul de mai jos este un XL

vrea mascul cit costa si cit timp are si ce culoareau

clasa "Campioni"
    Data inscrierii
    30 dec, 09
    Posturi
    1,689

Implicit

Ti-am spus ca sunt 3 tipuri!Depinde pentru ce vrea!
    Culoarea este albastra (blue) !La mine puii vin in jur de sfarsitul lui februarie,insa nu pot sa spun daca voi avea vreunul liber acum.De prenotat sunt toti prenotati !
    Cand vor fata femelele probabil voi posta si voi spune ce avem liber!
    Totusi sunt cateva conditii de indeplinit pentru a lua unul dintre pui (mascul sau femela) iar acestea se discuta in momentul in care puii sunt nascuti iar cel care doreste vine sa ii vada!
    Pentru ca nu exista decat un numar limitat de caini , nu ma intereseaza decat sa ma asigur ca am posibilitatea sa pot lucra cu acel caine cand ajunge la maturitate.
    Desiogur asta in cazul cainilor mei !
    Daca vrei sa importi preturile sunt de la 2000 pana la 10000 la care se adauga aproximativ 1800 transportul!Iar pentru asta poti contacta orice crescator din State!Insa trebuie sa vezi exact despre ce este vorba pentru a te lamuri daca iei un poket,un xl sau un xxl.Poket sunt cei mai ieftini (in cazul in care nu au parinti ai caror pui nu se afla la vreun "star"(fotbal,hiphop),XL first pick incepe de pe la 3000 in o canisa buna (dar poti lua cu 1500 3-rdpick) iar XXL sunt cei mai scumpi plecand de la 4000 la 10000 (in cazul asta orice este Ironcross face banii).

clasa "Campioni"
    Data inscrierii
    12 ian, 09
    Locație
    arad
    Varsta
    40
    Posturi
    1,114

Thumbs up merci

Citat Postat de loko Vezi post
    Ti-am spus ca sunt 3 tipuri!Depinde pentru ce vrea!
    Culoarea este albastra (blue) !La mine puii vin in jur de sfarsitul lui februarie,insa nu pot sa spun daca voi avea vreunul liber acum.De prenotat sunt toti prenotati !
    Cand vor fata femelele probabil voi posta si voi spune ce avem liber!
    Totusi sunt cateva conditii de indeplinit pentru a lua unul dintre pui (mascul sau femela) iar acestea se discuta in momentul in care puii sunt nascuti iar cel care doreste vine sa ii vada!
    Pentru ca nu exista decat un numar limitat de caini , nu ma intereseaza decat sa ma asigur ca am posibilitatea sa pot lucra cu acel caine cand ajunge la maturitate.
    Desiogur asta in cazul cainilor mei !
    Daca vrei sa importi preturile sunt de la 2000 pana la 10000 la care se adauga aproximativ 1800 transportul!Iar pentru asta poti contacta orice crescator din State!Insa trebuie sa vezi exact despre ce este vorba pentru a te lamuri daca iei un poket,un xl sau un xxl.Poket sunt cei mai ieftini (in cazul in care nu au parinti ai caror pui nu se afla la vreun "star"(fotbal,hiphop),XL first pick incepe de pe la 3000 in o canisa buna (dar poti lua cu 1500 3-rdpick) iar XXL sunt cei mai scumpi plecand de la 4000 la 10000 (in cazul asta orice este Ironcross face banii).
    daca cumva mai ai disponibil 1 atunci o sa si l ia tipu preferat xxl

clasa "Campioni"
    Data inscrierii
    30 dec, 09
    Posturi
    1,689

Implicit

Din pacate la capitolul XXL stau can nasol!In sensul ca am doar un mascul , care acum are 9 luni !Pana cand voi aduce si o femela xxl va monta catele de la noi (pe criteriu de greutate si inaltime).De aceea nu pot sa zic ca am garantia ca voi putea avea XXL adevarat , ponderea in cuib fiind probabil pe parte materna!
    Pentru ca sa poti intelege ( si de asemeni cine ar fi interesat sa stie cat mai multe despre rasa) am sa postez cateva foto cu ceea ce inseamna XXL.
    Primele poze vor fi cu perechea de la care s-a plecat practic in selectie si care s-a dovedit a fi cea mai buna pentru a ajunge aici.Masculul pe care il am are acesti caini in ped !
    De fapt in zona in care am contactele , toti au acesti caini in ped insa dupa cum am spus Ironcross sunt cei cu reziultatele cele mai bune !Nu poti spune ca ai un xxl sub 130 LBS
    Cei de la Ironcross ii tin un pic under si de aceea cainii lor au undeva intre 135-145.Cel mai greu insa se pare ca este undeva la 155-160 LBS.Asta insemnand ca o greutate buna pt un XXL este undeva intre 65-70 kg!
    Parerea mea este ca daca ai trecut de 145 cainele deja pare gras !Al meu la 9 luni are 58 si este under pt inaltimea sa!Abia pe la 15 luni pot spune cum va fi si care ar fi greutatea optima la care pot sa il tin pentru a nu parea nici gras , nici slab!
    Parerile celor care spun ca acesti caini sunt greoi si ca nu ai ce sa faci cu un "mamut" nu au o baza reala,ei vorbind doar dupa aspectul cainelui in poza!Este o mare diferenta intre poza si realitate.
    Insa iata cateva poze cu cei despre care vorbeam

Masculul de baza in peduri

De aici s-au obtinut ceea ce unora le place si altora nu!

clasa "Campioni"
    Data inscrierii
    30 dec, 09
    Posturi
    1,689

Implicit

Adica

155-160 LBS (se pare ca la ora actuala este cel mai greu bluepitbull in world)

si

135-140 LBS (caine Ironcross)

User exclus
    Data inscrierii
    17 nov, 05
    Posturi
    4,978

Implicit

Daca montezi american bully cu femela mari de pit/amstaff, puii sunt tot american bully? Asa apar si in acte?

clasa "Campioni"
    Data inscrierii
    30 dec, 09
    Posturi
    1,689

Implicit

Depinde !Pot apare drept "PR" sau pot apare pur si simplu !Esti familiarizat cu modul de a se elibera acte sau de a se inscrie un caine in Clubul de care apartin cainii?Pe scurt sunt inca cel putin 3 cluburi independente in care se pot inscrie acesti caini (pot fi si adulti)!Probabil este vechea problema despre ce inseamna cainii cu acte sau fara acte!Reamintesc nu vbim de FCI sau AKC .Deci raspunsul este da !Cuibul va fi inregistrat American Bully!In tot drumul de selectie a rasei asa s-a mers si inca se merge deoarece se lucreaza in permanenta la rasa (de aceea sunt cele 3 tipuri).Cat de curand insa va apare un club care le va cuprinde pe toate cele existente si se va incepe munca la acceptarea in AKC!
    Acum in state se fac monte intre ChAKC de amstaff si ChUKC de pitbull pt a fi inscris drept American Bully !
    Dar cel mai des utilizat in cadrul cainilor de tip nou (Xl si XXL) apar in acte drept PR

Clasa "Junior"
    Data inscrierii
    12 sep, 07
    Posturi
    256

Implicit

xl????? xxl??? ce clasificari sunt astea??? cresteti porci? care e mai gras? care are slanina mai mare?? totusi sunt caini, dupa ce criterii sunt selectionati?? care sunt criteriile de selectie? care sunt calitatile si virtutile pe care merge selectia la aceasta rasa?

clasa "Campioni"
    Data inscrierii
    30 dec, 09
    Posturi
    1,689

Implicit

Chiar saptamana asta unul dintre crescatorii din State ma intreba cu ce mascul sa monteze o femela AKC luata de la KredoFesta (Amstaff kennel)!In unele parti se fac foarte multe monte cu amstaff inca (de regula masculi) pentru a mai indrepta frontul de exemplu.Asta in cazul crescatorilor XL.
    Cei de poket nu au o problema in a merge pe un caine destramat pe fata , pt ca astfel au impresia ca pieptul este mai deschis.

Cainii au aprox 65 LBS la o inaltime de 16 !

clasa "Campioni"
    Data inscrierii
    30 dec, 09
    Posturi
    1,689

Implicit

Citat Postat de turtles Vezi post
    xl????? xxl??? ce clasificari sunt astea??? cresteti porci? care e mai gras? care are slanina mai mare?? totusi sunt caini, dupa ce criterii sunt selectionati?? care sunt criteriile de selectie? care sunt calitatile si virtutile pe care merge selectia la aceasta rasa?
    Cam aceleasi care apar la alte rase
    Schnautzer de ex! Sau Pincher! Sau orice alta rasa care are doua sau mai multe varietati!
    Care sunt calitatiile?Pai cam cele pe care le poti avea de la un pitbull la 60 de kg !E suficient?

Pagina 15 din 93 PrimulPrimul ... 5131415161725 ... UltimulUltimul

Informații subiect

Utilizatori care navighează

Momentan sunt 3 utilizatori care navighează

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •  
Back to top
/* ]]> */