Bun venit pe Forum animale - Animale.ro.

Prin navigarea pe acest site, iti exprimi acordul cu privire la politica de folosire cookies. Detalii

Rezultate 1 la 6 din 6
    Clasa "Baby"
    Data inscrierii
    04 mai, 08
    Posturi
    25

Implicit cum scap de capul unei capuse infipte in gatul pisoiului...

buna...sunt noua pe forum...sper k am postat unde trebuie!!!
    Am un pisoi de 1 an...nu stiu cum s-a intamplat, dar am depistat o capusa pe gat . Am pus spirt pe ea...apoi am smuls-o ...l-a durut f rau. Cred k i-a ramas capul infipt...
    Nu stiu ce ar trebui sa fac, va rog sa ma ajutati.
    Eu stau la curte, asa ce el mai umbla pe afara...probabil de acolo a luat-o.
    Deocamdata nu pot ajunge la veterinar, asa k v-as multumi enorm, dak m-ati putea sfatui in vre-un fel.Sunt disperata...

clasa "Campioni"
    Data inscrierii
    12 apr, 07
    Locație
    Bucuresti
    Posturi
    1,697

Implicit

Nu stiu exact cum se scot capusele(stiu ca se trage capul incet cu penseta)dar nu cred ca ar fi rau sa-i aplici o pipeta de stronghold.Il protejezi si pe viitor si moare si capusa asta.

clasa "Campioni"
    Data inscrierii
    20 iun, 07
    Locație
    Bucuresti
    Posturi
    4,239

Implicit

Nu mai ai ce sa ii faci acum, daca a ramas capul inauntru. Sa fii mai atenta data viitoare - tii cam 1 minut un pansament inmuiat in spirt/acetona si o tragi incet cu penseta prin rasucire.

Acum sunt 2 posibilitati: ori ramane inauntru si se acopera, ori face puroi si se elimina. Poti sa pui pansamente cu iod cateva zile, dar cel mai bine e sa eviti situatiile de genul asta pe viitor, mai ales ca iese afara. Advantix o data la 4 saptamani si ai scapat de probleme.

Clasa "Baby"
    Data inscrierii
    04 mai, 08
    Posturi
    25

Implicit

multumesc mult pt sfaturi...
    Stiu k nu am procedat bine k am smuls-o, dar m-am speriat f rau cand am vazut-o...nu stiam ce sa mai fac. Abia dupa ce am observat k a ramas capul acolo, am inceput sa caut pe net...
    Off..graba strica treaba!!!

Clasa "Veterani"
    Data inscrierii
    12 mai, 07
    Locație
    bucuresti
    Posturi
    5,989

Implicit

Strongholdul nu actioneaza impotriva capuselor iar Advantixul este pentru caini,asa ca nici unul ,nici celalalt nu sunt potrivite pentru pisoiul tau.Produsul similar pentru pisici este Advantage.Ori il iei pe asta,ori o pipeta de Frontline.Badijoneaza cu iod cateva zile locul respectiv.

I STEP BACK AND REMEMBER MY PURPOSE AND MY PRIORITIES.I ALWAYS REMIND MYSELF WHY I AM HERE AND WHY I PRACTICE VETERINARY MEDICINE...

clasa "Campioni"
    Data inscrierii
    20 iun, 07
    Locație
    Bucuresti
    Posturi
    4,239

Implicit

Iarta-ma, karyna! M-am grabit si a iesit altceva

Informații subiect

Utilizatori care navighează

Momentan sunt 1 utilizatori care navighează