Bun venit pe Forum animale - Animale.ro.

Prin navigarea pe acest site, iti exprimi acordul cu privire la politica de folosire cookies. Detalii

Rezultate 1 la 4 din 4

Subiect: diaree pui

Clasa "Baby"
    Data inscrierii
    07 mai, 08
    Posturi
    1

Implicit diaree pui

am o catea ciobanesc caucazian de 5luni, de 3 saptamani are diaree am fost la veterinar si de 2 saptamani face tratament si nu am rezolvat nimic i-am facut coproparazitologia si au zis ca are o bacterie, acum mi-a zis ca poate are o boala imunitara eu nu stiu ce sa cred si ce sa mai fac imi e frica sa nu imi moara puiul. ii dau sa manance mancare uscata hills si conserve cu pezmet si paste amestecate.

Clasa "Veterani"
    Data inscrierii
    28 apr, 06
    Locație
    Bucuresti
    Posturi
    8,610

Implicit

Mai face tratament in continuare?
    Asta pentru ca nu as prea vedea CUM sa aiba diaree de trei saptamani, fara incetare, si tratamentul sa fi fost abandonat, iar catelusa (puiutza de 5 luni!!!) sa aiba sanse de supravietuire in conditiile astea?
    Chiar si pentru "bacteria" aceea EXISTA tratamente (e de presupus ca a fost identificata)!!!
    Sau CE se mai intampla, de fapt?

User exclus
    Data inscrierii
    01 oct, 02
    Locație
    Bucuresti
    Posturi
    12,438

Implicit

nu ii mai da conserve si paste, lasa mancarea uscata deocamdata
    fa-i orez fiert, in loc de apa ceai de menta
    ce tratament ii face? ce bacterie e??

Clasa "Junior"
    Data inscrierii
    18 oct, 05
    Locație
    Bucuresti
    Varsta
    29
    Posturi
    265

Implicit Re: diaree pui

Citat Postat de iea300
    am o catea ciobanesc caucazian de 5luni, de 3 saptamani are diaree am fost la veterinar si de 2 saptamani face tratament si nu am rezolvat nimic i-am facut coproparazitologia si au zis ca are o bacterie
    Au mentionat cumva despre o infestatie cu eimeria/isospora/coccidia (desi alea nu sunt bacterii...)? Ce tratament i-a fost recomandat?

Informații subiect

Utilizatori care navighează

Momentan sunt 1 utilizatori care navighează

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •  
Back to top
/* ]]> */