Bun venit pe Forum animale - Animale.ro.

Prin navigarea pe acest site, iti exprimi acordul cu privire la politica de folosire cookies. Detalii

Pagina 1 din 15 12311 ... UltimulUltimul
Rezultate 1 la 15 din 214
    Clasa "Baby"
    Data inscrierii
    13 oct, 08
    Varsta
    27
    Posturi
    2

Implicit Cursuri de tuns caini

Unde pot face si eu un curs de tuns cainu si pisici?Am cautat peste tot si nu am gasit nimic legat de aceasta..ma puteti ajuta?

Clasa "Deschisa"
    Data inscrierii
    21 ian, 05
    Locație
    Bucuresti
    Posturi
    868

Implicit

comercializeaza o serie de DVD -uri despre toaletaj canin , fiecare rasa cu DVD ul ei , precum si o enciclopedie tiparita despre toaletaj . Tot la ei vei gasi si niste "catei" , papusi , special concepute pentru a exersa si a invata sa toaletezi .

Clasa "Deschisa"
    Data inscrierii
    12 mar, 02
    Posturi
    741

Implicit

Nu cred, de fapt sunt ferm convinsa ca de pe un DVD nu ai cum sa invati sa toaletezi un caine, doar cu conditia daca cresti rasa respectiva de ani de zile si stii ce trebuie sa faci in mare.

Trebuie sa-i arate cinea cum tine foarfeca, cainele, striperul de ce asa si nu pe dincolo si alte muulte operatiuni ce se mai fac.

Eu am facut un curs de vreo 5 ani in Budapesta. Pe atunci desi cautasem nu am gasit nimic in romania. Acum stiu ca exista, dar unde si cum nu m-a interesat asa ca nu stiu. Cred ca in Dog Magazin am citit de ceva cursuri dar nu sunt sigura. Poate stiu altii ceva mai concret
    fimo mania

clasa "Campioni"
    Data inscrierii
    14 iul, 04
    Locație
    Busteni/Brasov
    Varsta
    34
    Posturi
    1,621

Implicit

Sa stii ca la asta ma gandeam si eu...Si n-as vrea sa vad fata unui stapan in cazul in care cainele lui de expozitie ar arata ca un punker sau cu o freza de Emo,dupa ce iese din mainile mele si asta pentru ca eu m-am pregatit dupa DVD-uri!
    Imagini atașate Imagini atașate

"When the Earth is sick, the animals will begin to disappear, when that happens, The
    Warriors of the Rainbow will come to save them."
    ~Chief Seattle ~

User exclus
    Data inscrierii
    17 nov, 05
    Posturi
    4,978

Implicit

5 ani?!

Este o treaba f. serioasa asta cu toaletarea. Daca la malamut poti face atatea (multumesc unora care nu au cum sa citeasca, dar care au avut amabilitatea sa ne instruiasca!) unde bagi foarfeca doar pentru a taia mustati/gene, a "rotunji" parul de pe marginea labelor...imi inchipui ce este la alte rase.

Sheeba, colaborezi cumva cu "Clinica de animale"? Am inteles ca esti din Arad, s-ar putea sa ne fi intalnit acolo...era o domnisoara cu astfel de cursuri facute afara...asta se intampla acum mai bine de un an...

User exclus
    Data inscrierii
    17 nov, 05
    Posturi
    4,978

Implicit

Adaos..."Clinica de animale mici" e denumirea completa...

Clasa "Deschisa"
    Data inscrierii
    12 mar, 02
    Posturi
    741

Implicit

Nop, nu lucrat ca freelander, dar mi-am schimbat de vreun an-jumate jobul (lucrez cu sotul
    fimo mania

User exclus
    Data inscrierii
    17 nov, 05
    Posturi
    4,978

Implicit

Ok. Scuze atunci, confund persoana!

Clasa "Baby"
    Data inscrierii
    13 oct, 08
    Varsta
    27
    Posturi
    2

Implicit a

Aha deci singurul loc unde pot face un astfel de curs ar fii in Budapesta.....cam departe...eu ma gandeam la ceva mai apropape....si supa cum spuneai si tu sheeba nu cred ca as putea invata ceva dupa niste dvd-uri si oricum ca sa imi deschid un salon de coafare banuiesc ca mi-ar trebuii si o dploma?? mersi oricum pt. raspunsuri

Clasa "Deschisa"
    Data inscrierii
    21 ian, 05
    Locație
    Bucuresti
    Posturi
    868

Implicit

Stimabililor , 5 ani !!! mai ceva ca o facultate ...eu unul nu cred ...vreau sa vad diploma .
    Cursuri , sunt destule , cautati pe net ., se fac si in Franta , si in Italia , si In Spania ...multe . da nu de 5 ani .

Nimeni nu a zis ca vei deveni un mare groomer dupa DVD uri ..dar cred ca e un inceput foarte la indemana .

clasa "Campioni"
    Data inscrierii
    10 sep, 06
    Locație
    BICHONLAND
    Posturi
    1,498

Implicit

Cred ca Sheeba a vrut sa spuna,ca a facut cursul acum cinci ani.Nu dureaza un curs de toaletaj atat,sa fim seriosi.
    In Ungaria se fac astfel de cursuri,cu coordonarea facultatii de medicina veterinara,cel mai repede se poate termina in 6 luni,dar asta presupune sa mergi zilnic si sa iei examenul din prima.
    Stiu cum este,l-am facut,l-am terminat,am dat examen,si din practica si din teorie,am atestat recunoscut in UE,care nu-mi foloseste la nimic.Am vrut sa-mi deschid salon,pe firma,si cand m-am dus la DSV cu atestatul in mana,mi s-a spus sec,ca daca nu sunt medic veterinar nu am dreptul sa-mi deschid salon de toaletaj canin.Asa ca m-am dus la primarie si mi-am scos autorizatie pe persoana fizica,deci atestatul pot sa-l arunc.
    Cat despre invatatul urmarind niste dvd-uri,ce pot sa spun,parerea mea este ca nu ai cum.Trebuie sa inveti pe viu,adica lucrand pe caini efectiv,trebuie sa simti cum tii foarfeca sau masina de tuns ,cum sa "manuiesti" cainele etc.Nu poti invata asta uitandu-te la televizor.
    Cineva din Satu Mare a avut o initiativa,sa organizeze astfel de cursuri,dar probabil a renuntat.In mod sigur nu au fost vreo 20 de doritori,iar pentru 2-3 nu cred ca merita efortul.

Touch a Bichon and you have touched a bit of heaven...
    Hold a Bichon and you have held the world...
    Love a Bichon and you will love life forever...

clasa "Campioni"
    Data inscrierii
    25 apr, 08
    Locație
    Paradis
    Posturi
    1,329

Implicit

Citat Postat de r.c. Vezi post
    Stimabililor , 5 ani !!! mai ceva ca o facultate ...eu unul nu cred ...vreau sa vad diploma .
    Cursuri , sunt destule , cautati pe net ., se fac si in Franta , si in Italia , si In Spania ...multe . da nu de 5 ani .

Nimeni nu a zis ca vei deveni un mare groomer dupa DVD uri ..dar cred ca e un inceput foarte la indemana .
    ))) 5 ani e facultate))............nu exista scoala de toaletatura de 5 ani nicaieri in lume

clasa "Campioni"
    Data inscrierii
    25 apr, 08
    Locație
    Paradis
    Posturi
    1,329

Implicit

Citat Postat de Iulia Cote Vezi post
    Am vrut sa-mi deschid salon,pe firma,si cand m-am dus la DSV cu atestatul in mana,mi s-a spus sec,ca daca nu sunt medic veterinar nu am dreptul sa-mi deschid salon de toaletaj canin.Asa ca m-am dus la primarie si mi-am scos autorizatie pe persoana fizica,deci atestatul pot sa-l arunc.
    Ce ciudat la voi in oras.......la noi la Cta eu am si nu sunt medic veterinar si nu mi-a facut DSV-ul nici o problema........dar poate ca de la oras la oras difera.
    Poti sa ai atestat si de la Bush..........daca nu ai mana la caini degeaba ai atestat........important este sa ai mana la caini si sa stii sa toaletezi

clasa "Campioni"
    Data inscrierii
    10 sep, 06
    Locație
    BICHONLAND
    Posturi
    1,498

Implicit

Eu in mod sigur am dat peste un functionar care habar nu avea,si i-a fost mai simplu sa scape de mine cu acest text.
    Dar pana la urma si mie mi-a fost mai usor asa.
    Si,da ,trebuie sa ai mana pentru asa ceva,trebuie sa iubesti cainii,si trebuie sa ai devotament.Eu am facut cursul pentru ca m-am saturat ca nimeni nu stia sa-mi tunda cainele,si m-am saturat sa primesc foi de arbitraj cu "toaletaj necorespunzator" sau " toaletajul mai trebuie imbunatatit".

Touch a Bichon and you have touched a bit of heaven...
    Hold a Bichon and you have held the world...
    Love a Bichon and you will love life forever...

Clasa "Deschisa"
    Data inscrierii
    21 ian, 05
    Locație
    Bucuresti
    Posturi
    868

Implicit

Ba poti invata si cum sa tii foarfeca ie-te pe ce

deci in spania seminariile si cursurile pe asa ceva se tin . Abia dupa ce capeti ceva experienta , si vrei sa te specializezi treci la catei . Parerea mea !

Pagina 1 din 15 12311 ... UltimulUltimul

Informații subiect

Utilizatori care navighează

Momentan sunt 1 utilizatori care navighează

Etichete pentru acest subiect

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •  
Back to top