Bun venit pe Forum animale - Animale.ro.
Rezultate 1 la 13 din 13
    clasa "Campioni"
    Data inscrierii
    22 apr, 07
    Posturi
    1,872

Implicit Criptozoologia si alte mistere---adevar si/sau mit?

Fie ca este vorba despre animale ajunse la dimensiuni mult peste medie, despre mutanti rezultati in urma unor experimente bizare, foarte periculosi ajunsi in libertate; specii ce au evoluat separat in locuri in care fiintele umane nu ar putea trai, specii care au o inteligentza avansata dar diferita de a noastra... fie ca e vb de fiinte jumate om, jumate animal, aceste mituri au bantuit mereu mintea si sufletul oamenilor. Unele dintre ele sunt adevarate, altele partial adevarate, altele in totalitate mituri transmise de-a lungul timpului.
    Cu totii am auzit de sirene, de bigfoot,de chupacabra, de anaconde si pesti uriasi, de sepia uriasa,chiar oameni efectiv uriasi (gigantii mentionati in biblie- cei pe care unii oameni de stiintza ii asociaza cu unele cladiri/edificii contruite mult prea bine pt a fi fost facute de niste oameni ai zilelor noastre...) etc.

clasa "Campioni"
    Data inscrierii
    22 apr, 07
    Posturi
    1,872
    Ultima modificare făcută de comy; 09/11/2008 la 22:25.

clasa "Campioni"
    Data inscrierii
    22 apr, 07
    Posturi
    1,872

Implicit

http://www.burlingtonnews.net/hornedrace.html

chestie ciudatica--- moise a lu' michelangelo e facut cu coarne

clasa "Campioni"
    Data inscrierii
    14 iul, 04
    Locație
    Busteni/Brasov
    Varsta
    33
    Posturi
    1,621

Implicit

Interesant subiect!
    Cu siguranta unele sunt pure legende,dar cred ca la baza lor exista cu siguranta un sambure de adevar.Deasemenea cred ca inca suntem extrem de departe de a ne cunoaste cu adevarat planeta.Pana una alta,avem grija sa o distrugem...
    PS:As fi curioasa sa imi dai mai multe detalii despre fotografia publicata in "Strand Magazine" din 1895,dar si despre celelalte,in special cele in care sunt exemplare cu forme umanoide.Merci frumos!

"When the Earth is sick, the animals will begin to disappear, when that happens, The
    Warriors of the Rainbow will come to save them."
    ~Chief Seattle ~

Implicit Uriasi !

A existat o populatie de uriasi si pe teritoriul Romaniei! S-au gasit schelete undeva langa Buzau si, in zona Popesti, langa Bucuresti pe locul fostei cetatii dacice Argedava. Aici, cu multi ani in urma s-au facut excavari cu scopul de a recupera cat mai multe din aceste oseminte si alte obiecte apartinand acestei civilizatii.Totul s-a facut in secret si, tot ce s-a gasit a fost dus la...Vatican (?!?) Se pare ca reprezentanti ai bisericii au fost implicati direct in aceste demersuri...asta ca sa nu mai spun ca s-au gasit schelete de uriasi (sau uriesi, dupa cu le spun localnicii din anumite zone) si in zona manastirii Putna, totul tinut in mare secret de puterile "bisericesti" din zona.

Clasa "Junior"
    Data inscrierii
    25 mar, 09
    Locație
    Cluj-Napoca
    Posturi
    342

Implicit

Citat Postat de comy Vezi post

asta ce ar trebui sa fie?

Implicit Poza

Citat Postat de Celaru` Vezi post
    asta ce ar trebui sa fie?
    Pare a fi un sarpe care vrea sa traga o maimuta din apa (probabil ca el a vanat-o ) !

clasa "Campioni"
    Data inscrierii
    09 sep, 05
    Locație
    Kolozsvar
    Posturi
    2,751

Implicit

Cred ca mai intai ar trebui facuta diferenta intre stiinta si nestiinta
    Life is short, bite hard

clasa "Campioni"
    Data inscrierii
    29 sep, 08
    Locație
    Portsmouth, U.K.
    Varsta
    21
    Posturi
    1,401

Smile

Interesanti uriasii aia. Mai ai poze?

Living with them is a way of hope, a way of save... Once we`ll understund this, they'r future will be safe... Otherway, we can be they'r doom. They'r lives are in our hands.
    http://www.youtube.com/watch?v=A_hp2ubJaNo

Clasa "Junior"
    Data inscrierii
    30 aug, 08
    Locație
    Braila/Cluj-Napoca
    Varsta
    23
    Posturi
    427

Implicit

Citat Postat de Heaven Vezi post
    Interesant subiect!
    Cu siguranta unele sunt pure legende,dar cred ca la baza lor exista cu siguranta un sambure de adevar.Deasemenea cred ca inca suntem extrem de departe de a ne cunoaste cu adevarat planeta.Pana una alta,avem grija sa o distrugem...
    PS:As fi curioasa sa imi dai mai multe detalii despre fotografia publicata in "Strand Magazine" din 1895,dar si despre celelalte,in special cele in care sunt exemplare cu forme umanoide.Merci frumos!
    cel din strand magazine pare a fi tot un urias...scara aceea cred ca e pusa pentru a face o comparatie..
    si in poza cu sarpele eu cred ca e o vaca in apa nu o maimuta
    asta e exercitiu de imaginatie deja

clasa "Campioni"
    Data inscrierii
    29 sep, 08
    Locație
    Portsmouth, U.K.
    Varsta
    21
    Posturi
    1,401

Implicit

Care stiti sa-mi spuneti si mie mai multe despre descoperirea din bucegi?

Living with them is a way of hope, a way of save... Once we`ll understund this, they'r future will be safe... Otherway, we can be they'r doom. They'r lives are in our hands.

clasa "Campioni"
    Data inscrierii
    29 sep, 08
    Locație
    Portsmouth, U.K.
    Varsta
    21
    Posturi
    1,401

Implicit

Exista vreun documentar?

Informații subiect

Utilizatori care navighează

Momentan sunt 1 utilizatori care navighează

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •  
Back to top
/* ]]> */