Bun venit pe Forum animale - Animale.ro.

Prin navigarea pe acest site, iti exprimi acordul cu privire la politica de folosire cookies. Detalii

Pagina 1 din 17 12311 ... UltimulUltimul
Rezultate 1 la 15 din 250

Subiect: lup alb

clasa "Campioni"
    Data inscrierii
    05 iun, 06
    Locație
    Bucuresti
    Varsta
    45
    Posturi
    1,516

Implicit lup alb

locatie Parcul Circului, sector 2: lup alb! daca vrea careva un lup alb, mascul, 2-3 ani, cuminte, prietenos cu copiii, prefera compania oamenilor, nu s-a inhaitat cu alti caini. inca este intr-o singura bucata, nu este faultat de vreo haita, nu-i lipseste nimic. inca!
    deci chiar este lup alb (trasaturi lupoide 99%). uitasem sa precizez: este abandonat de vreo 2 luni.
    Nu are reactii agresive vis-a-vis de alti caini. aspect demn. da-ti de veste pe unde puteti, poate cineva il doreste. ar fi un bun companion. stie cateva comenzi bazice.

clasa "Campioni"
    Data inscrierii
    12 iun, 08
    Posturi
    1,539

Implicit

cainele asta are un domiciliu sau hoinareste prin Parcul Circului....?

Clasa "Veterani"
    Data inscrierii
    18 dec, 07
    Locație
    Bucuresti
    Varsta
    30
    Posturi
    6,676

Implicit

Citat Postat de arinchris Vezi post
    locatie Parcul Circului, sector 2: lup alb! daca vrea careva un lup alb, mascul, 2-3 ani, cuminte, prietenos cu copiii, prefera compania oamenilor, nu s-a inhaitat cu alti caini. inca este intr-o singura bucata, nu este faultat de vreo haita, nu-i lipseste nimic. inca!
    deci chiar este lup alb (trasaturi lupoide 99%). uitasem sa precizez: este abandonat de vreo 2 luni.
    Nu are reactii agresive vis-a-vis de alti caini. aspect demn. da-ti de veste pe unde puteti, poate cineva il doreste. ar fi un bun companion. stie cateva comenzi bazice.
    Ai putea sa-i faci cateva poze,cand te mai duci pe acolo,te rog?
    "Some people are alive simply because it's against the law to kill them"

clasa "Campioni"
    Data inscrierii
    14 iul, 04
    Locație
    Busteni/Brasov
    Varsta
    34
    Posturi
    1,621

Implicit

Deci...lamureste-ma,ca eu chiar nu inteleg nimic.Lup alb?Adica lup salbatic?
    Sau lup alb-Ciobanescul Elvetian Alb?
    Daca este un lup salbatic,atunci trebuie sa anuntam pe altcineva,sa il ducem intr-o rezervatie sau centru de reabilitare pentru carnivore mari.
    Vreau sa ne dai niste poze cu el.Astept vesti urgent!!!

"When the Earth is sick, the animals will begin to disappear, when that happens, The
    Warriors of the Rainbow will come to save them."
    ~Chief Seattle ~

clasa "Campioni"
    Data inscrierii
    14 iul, 04
    Locație
    Busteni/Brasov
    Varsta
    34
    Posturi
    1,621

Implicit

Stau si ma intreb,ce sa caute o fiara salbatica in centrul Bucurestiului....o fi fost pierdut de la circ sau abandonat?

"When the Earth is sick, the animals will begin to disappear, when that happens, The
    ~Chief Seattle ~

Clasa "Veterani"
    Data inscrierii
    18 dec, 07
    Locație
    Bucuresti
    Varsta
    30
    Posturi
    6,676

Implicit

Citat Postat de Heaven Vezi post
    Stau si ma intreb,ce sa caute o fiara salbatica in centrul Bucurestiului....o fi fost pierdut de la circ sau abandonat?
    Heaven,io zic ca sigur e vorba de un "lup"alb(stii tu,cum era snow)-adica ciobanesc ellvetian...
    "Some people are alive simply because it's against the law to kill them"

clasa "Campioni"
    Data inscrierii
    14 iul, 04
    Locație
    Busteni/Brasov
    Varsta
    34
    Posturi
    1,621

Implicit

Crezi?M-as bucura sa fie asa.Dar arinchris a vorbit de trasaturi lupoide in proportie de 99%.Daca el cunoaste bine trasaturile lupului,atunci poate vorbim chiar de o fiara salbatica.
    Imposibil nu cred ca ar fi tocmai,avand in vedere ca e circul in apropiere.

~Chief Seattle ~

clasa "Campioni"
    Data inscrierii
    14 iul, 04
    Locație
    Busteni/Brasov
    Varsta
    34
    Posturi
    1,621

Implicit

Are careva datele lui Arinchris sa imi dea pe privat?Multumesc!

~Chief Seattle ~

clasa "Campioni"
    Data inscrierii
    05 iun, 06
    Locație
    Bucuresti
    Varsta
    45
    Posturi
    1,516

Implicit

la ce as putea sa raspuns:
    1. pledez cupabil, nu i-am facut poze, o sa-i fac. Pacat ca nu mai este in forma, la fel ca-n septembrie, cand era curat, mers demn. Este docil, talie in jur de 65 cm, nu are probleme cu ceilalti caini, nu are probleme cu copiii, sta la mangaiat la oameni, se joaca cu ceilalti caini lupi care au stapani, acompaniaza proprietarii cu caini la promenada prin parc.
    2. l-am vazut chiar astazi la ora 12:50. de obicei trage in parcul circului. are o arie cuprinsa intre kaufland barbu vacarescu, parcul circului, si supermarketul angst de pe Lacul Tei.
    3. este abandonat de 2 luni GARANTAT
    Inca mai se poate face ceva pt el, mai are potential cu toate ca privirea lui spune ca i-au scazut bateriile, insa aria lui cuprinde si un bulevard puternic circulat, deci are si sanse sa fie pocnit de vreo masina din pacate.

asa arata identic ca asta din poza

pt restul comentariilor ma abtin de la vreo parere, le iau ca pe o gluma, dar cadrul acestei postari nu este pt bancuri si cred ca nu-si au locul si momentul.

clasa "Campioni"
    Data inscrierii
    05 iun, 06
    Locație
    Bucuresti
    Varsta
    45
    Posturi
    1,516

Implicit

si inca o mica precizare: cei de la circ nu-si abandoneaza animalele. pare logic, nu?

clasa "Campioni"
    Data inscrierii
    05 iun, 06
    Locație
    Bucuresti
    Varsta
    45
    Posturi
    1,516

Implicit

aduce mult cu cel elvetian. nu vreau sa zic mai mult. este exact ca cel din poza. ok, trag o tura sa vad daca il mai prind intr-o poza.

clasa "Campioni"
    Data inscrierii
    05 iun, 06
    Locație
    Bucuresti
    Varsta
    45
    Posturi
    1,516

Implicit

fuck, low battery! poze maine, daca-l vad.

clasa "Campioni"
    Data inscrierii
    14 iul, 04
    Locație
    Busteni/Brasov
    Varsta
    34
    Posturi
    1,621

Implicit

Draga Arinchris,eu nu stiu de unde ai inteles ca imi ardea de bancuri,te asigur ca nici prin cap nu mi-a trecut.Postarea ta nu a fost foarte clara:ai vorbit de un lup alb,de trasaturi lupoide in proportie de 99%,stiam ca in zona este un circ,asa ca puteam sa imi imaginez si o asemenea varianta,desi era putin probabila.
    In Romania nu ma mai mira nimic,te asigur,de aceea ma astept cam la orice.Cei din lumea circului ma indoiesc ca isi iubesc atat de mult animalele.E doar un mijloc de a face bani si nimic mai mult.Sper ca am lamurit problema asta si nu te mai gandesti ca am fost de rea intentie.
    Daca este vorba de un Ciobanesc elvetian alb,atunci nu ramane decat sa ii faci poze,sa incercam sa il preia cineva temporar si sa il dam in adoptie.

~Chief Seattle ~

clasa "Campioni"
    Data inscrierii
    05 iun, 06
    Locație
    Bucuresti
    Varsta
    45
    Posturi
    1,516

Implicit

Citat Postat de Heaven Vezi post
    Draga Arinchris,eu nu stiu de unde ai inteles ca imi ardea de bancuri,te asigur ca nici prin cap nu mi-a trecut.Postarea ta nu a fost foarte clara:ai vorbit de un lup alb,de trasaturi lupoide in proportie de 99%,stiam ca in zona este un circ,asa ca puteam sa imi imaginez si o asemenea varianta,desi era putin probabila.
    In Romania nu ma mai mira nimic,te asigur,de aceea ma astept cam la orice.Cei din lumea circului ma indoiesc ca isi iubesc atat de mult animalele.E doar un mijloc de a face bani si nimic mai mult.Sper ca am lamurit problema asta si nu te mai gandesti ca am fost de rea intentie.
    Daca este vorba de un Ciobanesc elvetian alb,atunci nu ramane decat sa ii faci poze,sa incercam sa il preia cineva temporar si sa il dam in adoptie.

observ bune intentii, dar nici chiar asa. pana la urma o sa ajunga saracu lup sa fie desprins din Colt Alb, cazut din carte. Si sa fiu intrebat daca poza era color si in ce format era facuta. Doamne..de unde atata imaginatie cand am facut precizarile necesare.A se citi anuntul in clar, am pus precizarile necesare. Auzi colo lup salbatic, poate o fi cel de la pe stindardu getilor, sau cazut de la trapez de la Circ. ma duc sa-i fac poze

clasa "Campioni"
    Data inscrierii
    14 iul, 04
    Locație
    Busteni/Brasov
    Varsta
    34
    Posturi
    1,621

Implicit

Probabil nu stii inca in totalitate ce se intampla in Romania.Si nu ar fi prima data cand un animal scapa de la Zoo sau circ.
    Ok,m-am inselat,poate am ajuns eu mai paranoia decat trebuie,dar nu cred ca e cazul de atatea ironii,pana la urma eu am incercat sa ajut si nimic mai mult.Got it?

~Chief Seattle ~

Pagina 1 din 17 12311 ... UltimulUltimul

Informații subiect

Utilizatori care navighează

Momentan sunt 1 utilizatori care navighează

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •