Bun venit pe Forum animale - Animale.ro.

Prin navigarea pe acest site, iti exprimi acordul cu privire la politica de folosire cookies. Detalii

Rezultate 1 la 11 din 11
    Clasa "Baby"
    Data inscrierii
    05 mar, 09
    Posturi
    22

Implicit salvacan D cat mai ieftin

am 5 catei cu jigodie in cartier si mi s-a prescris un tratament cu salvacan D. numai ca sunt 9 doze/caine si...nu imi permit sa celtuiesc asa mult. stie cineva unde pot sa cumpar vaccinul la pret de distribuitor? sau cum pot primi un ajutor financiar? in cartier sunt si caini care par sanatosi. ce sa fac ca sa nu se inbolnaveasca si ei?

Clasa "Veterani"
    Data inscrierii
    12 mai, 07
    Locație
    bucuresti
    Posturi
    5,989

Implicit

Citat Postat de pa007trik Vezi post
    am 5 catei cu jigodie in cartier si mi s-a prescris un tratament cu salvacan D. numai ca sunt 9 doze/caine si...nu imi permit sa celtuiesc asa mult. stie cineva unde pot sa cumpar vaccinul la pret de distribuitor? sau cum pot primi un ajutor financiar? in cartier sunt si caini care par sanatosi. ce sa fac ca sa nu se inbolnaveasca si ei?
    Direct de la reprezentanta Romvac de pe Soseaua de centura.In prospect scrie ca se fac doua doze maxim.

I STEP BACK AND REMEMBER MY PURPOSE AND MY PRIORITIES.I ALWAYS REMIND MYSELF WHY I AM HERE AND WHY I PRACTICE VETERINARY MEDICINE...

Clasa "Baby"
    Data inscrierii
    05 mar, 09
    Posturi
    22

Implicit

se fac doar 2 doze de salvacan???? mie mi-a zis ca in prima zi trebuie 3 doze, in a doua 2 doze si apoi 4 zile cate o doza. am sunat la romvac si au zis ca nu au salvacan

Clasa "Veterani"
    Data inscrierii
    12 mai, 07
    Locație
    bucuresti
    Posturi
    5,989

Implicit

Citat Postat de pa007trik Vezi post
    se fac doar 2 doze de salvacan???? mie mi-a zis ca in prima zi trebuie 3 doze, in a doua 2 doze si apoi 4 zile cate o doza. am sunat la romvac si au zis ca nu au salvacan
    Astazi a luat o clienta de a mea.Deci azi dimineata aveau.Se face o doza pe zi,ei spun doua administrari.Si eu am facut mai multe zile,dar niciodata mai multe doze deodata.Schema asta nu e cea a producatorului,cu siguranta.

I STEP BACK AND REMEMBER MY PURPOSE AND MY PRIORITIES.I ALWAYS REMIND MYSELF WHY I AM HERE AND WHY I PRACTICE VETERINARY MEDICINE...

Clasa "Veterani"
    Data inscrierii
    12 mai, 07
    Locație
    bucuresti
    Posturi
    5,989

Implicit

Mergi acolo si intreaba,cel mai sigur...S ar putea sa nu vanda in farmacie ci doar cu un fel de contract cu persoana respectiva,am impresia ca e in curs de omologare si nu se comercializeaza inca.

Clasa "Baby"
    Data inscrierii
    05 mar, 09
    Posturi
    22

Implicit

si da si la persoane fizice sau trebuie sa fi veterinar sau delegat de la vre-o asociatie? daca au si canglob pt jigodie ar fi si mai bine

Clasa "Baby"
    Data inscrierii
    25 aug, 09
    Posturi
    1

Implicit salvacan

daca vreti sa gasiti acest medicament il gasiti la dr. badiu de la badivet foarte bun pentru jigodie si parvoviroza

Clasa "Puppy"
    Data inscrierii
    04 oct, 06
    Posturi
    137

Implicit

unde pot gasi salvacan P in bucuresti?stie cineva nr corect de la romvac ?

Clasa "Junior"
    Data inscrierii
    07 dec, 08
    Varsta
    39
    Posturi
    269

Clasa "Baby"
    Data inscrierii
    11 mai, 11
    Posturi
    2

Implicit buna

cum se administreaza salvacan d? subcutanat sau intravenos ? si pana la urma cate doze se fac pe zi ?
    cu multumiri astept raspuns

Clasa "Veterani"
    Data inscrierii
    28 apr, 06
    Locație
    Bucuresti
    Posturi
    8,613

Implicit

Citat Postat de una Vezi post
    cum se administreaza salvacan d? subcutanat sau intravenos ? si pana la urma cate doze se fac pe zi ?
    cu multumiri astept raspuns
    Subcutanat sau intramuscular.
    Vet-ul nostru recomanda administrarea intramusculara!

Informații subiect

Utilizatori care navighează

Momentan sunt 1 utilizatori care navighează

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •  
Back to top
/* ]]> */