Bun venit pe Forum animale - Animale.ro.

Prin navigarea pe acest site, iti exprimi acordul cu privire la politica de folosire cookies. Detalii

Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul
Rezultate 1 la 15 din 18
    Clasa "Baby"
    Data inscrierii
    16 apr, 08
    Posturi
    26

Exclamation La imperecherea de caini - cum se procedeaza?

Sunt pentru prima data in situatia de a da catelul meu mascul la imperecheat. E un bichon foarte frumos si am primit o solicitare, catelusa e in calduri.
    Eu nu doresc sub nici o forma sa-l las la niste oameni straini, nu ii cunosc si va cer un mic ajutor ca sa aflu cum se procedeaza in aceasta situatie.
    Cainii se intalnesc in parc, acasa la ea, la el?
    Cat timp trebuie sa stea impreuna?
    Ce probleme medicale pot aparea la imperechere? Am vazut ca unii caini ramin legati mult timp unul de altul. Ce se poate face in situatia asta?
    Daca mai aveti sfaturi pentru mine, va rog frumos.
    Multumesc.

Afla tot ce trebuie sa stii despre ciclul de calduri si despre imperecherea la caini.
    Ultima modificare făcută de o.a; 25/01/2012 la 17:52.

Clasa "Veterani"
    Data inscrierii
    18 dec, 07
    Locație
    Bucuresti
    Varsta
    30
    Posturi
    6,679

Implicit

Citat Postat de Mama lui Bibi Vezi post
    Sunt pentru prima data in situatia de a da catelul meu mascul la imperecheat. E un bichon foarte frumos si am primit o solicitare, catelusa e in calduri.
    Eu nu doresc sub nici o forma sa-l las la niste oameni straini, nu ii cunosc si va cer un mic ajutor ca sa aflu cum se procedeaza in aceasta situatie.
    Ce probleme medicale pot aparea la imperechere? Am vazut ca unii caini ramin legati mult timp unul de altul. Ce se poate face in situatia asta?
    Multumesc.
    Muzica in surdina, o lumina difuza, mancaruri alese, costumatie sumara.

Drept de monta?
    "Some people are alive simply because it's against the law to kill them"

Clasa "Baby"
    Data inscrierii
    16 apr, 08
    Posturi
    26

Implicit

Citat Postat de deissima Vezi post

Drept de monta?
    Domnisoara, eu am postat cu intentii serioase si asteptam un raspuns la fel, nu in bataie de joc.
    Este a n-a oara cand pe acest site vad atitudini ca aceasta, cred ca nu voi mai intra niciodata si voi recomanda si prietenilor mei cu animale sa faca la fel. Nu de misto-uri ieftine ducem noi lipsa in Romania. Sunteti moderatoare si sunteti prima care face misto de membri??? Ce era de ris in intrebarea mea?
    Daca vreti sa fiti luati in serios, ar fi bine sa va comportati ca atare!

clasa "Campioni"
    Data inscrierii
    11 ian, 08
    Locație
    Bucuresti
    Posturi
    4,039

Implicit

Domnisoara, eu am postat cu intentii serioase si asteptam un raspuns la fel, nu in bataie de joc.
    Este a n-a oara cand pe acest site vad atitudini ca aceasta, cred ca nu voi mai intra niciodata si voi recomanda si prietenilor mei cu animale sa faca la fel. Nu de misto-uri ieftine ducem noi lipsa in Romania. Sunteti moderatoare si sunteti prima care face misto de membri??? Ce era de ris in intrebarea mea?
    Daca vreti sa fiti luati in serios, ar fi bine sa va comportati ca atare!
    Ce era de ras??? Ma intreb ce nu era de ras.

Clasa "Veterani"
    Data inscrierii
    10 iul, 07
    Locație
    FINLANDA-Turku
    Posturi
    6,255

Implicit

Multumesc.
    are cainele tau sau femela drept de monta? sunt sanatosi tun amanadoi, nu au probleme genetice pe care le-ar putea transmite mai departe (pb cu inima, ochii, etc etc). probleme medicale pot aparea cand cainii nu sunt de aceeasi talie.cu puii ce se va intampla?

Clasa "Veterani"
    Data inscrierii
    05 nov, 03
    Locație
    Monte Carlo
    Posturi
    16,696

Implicit

Multumesc.
    Mama lui Bibi...opiniile tale vis a vis de imperechere sunt clare
    http://www.animale.ro/forum/showthread.php?t=47244

Este probabil inutil sa iti spunem ca exista boli cu transmitere sexuala la caini, este probabil la fel de inutil sa iti spunem ca , nestiind parintii catelului tau si probabil nici ai femelei nu sunt cunoscuti, nu prea stii ce pot mostenii puii lor. Probabil ca nu te intereseaza soarta puilor ce se vor naste, pe principiul " daca nu va fi masculul meu, va fi masculul altuia"...

Asa cum spun multi...e cainele tau, faci cam ce vrei cu el...Atata timp cat vor exista stapani ce vor dori sa monteze catelele , in mod sigur vor gasi si stapani de masculi dornici de acelasi lucru.

Si nici de clienti la pui nu se duce lipsa.

clasa "Campioni"
    Data inscrierii
    12 iun, 08
    Posturi
    1,541

Implicit

e plina tara de bisonei si toti ....frumosi foc....
    pedigree...nu domle nu mananca pedigree....
    etc etc etc....

User exclus
    Data inscrierii
    06 mar, 02
    Locație
    Bucuresti
    Posturi
    3,227

Implicit

Am vazut ca unii caini ramin legati mult timp unul de altul. Ce se poate face in situatia asta?
    Nu e de facut nimic in situatia asta ! Absolut nimic ! Asa e normal la catei !

Du-te la un veterinar sa iti explice cum e cu monta la catei.

(Si subscriu la parerile celor de mai sus: daca nu are drept de monta NU-L imperechea ! Sunt si asa suficienti caini fara acte.)

Banned
    Data inscrierii
    26 aug, 07
    Locație
    TIMISOARA
    Posturi
    2,743

Implicit

Drept de monta?
    Subscriu
    Costumatie caaat mai sumara......chiar deloc daca subiectii nu sunt rusinosi
    Acum la locatie......in parc de fata cu toata lumea pentru prima oara........nu cred ca ii convine ei,.......acasa la el..........nu e frumos de prima oara............acasa la ea............nu se simte baiatul in elementul lui Cel mai bine e ...........la un hotel de 5 stele,cu roomservice si tot tacamul........cu conditia sa plateasca baiatul (macar prima oara).
    La pozitii nu ma bag ca mi rusine.............si mai intra si minori pe forum

Lasand gluma la o parte..................ma bucur ca macar te-ai interesat inainte si ti-ai pus si problema diferitelor probleme medicale,dar totusi ar trebui sa NU il imperechezi CI sa il castrezi.
    Cainele meu nu a fost imperecheat niciodata si e castrat deja de 1 an si ceva si crede-ma pe cuvant.................nu are nici cea mai mica problema..........nu s-a schimbat ABSOUL DELOC.................adica s-a schimbat.............POA' SA STEA CATEAUA LANGA EL IN TOATE POZITIILE POSIBILE...............LUI NU II PASA..................SI CE BINE EEEEE
    Daca nu l-as fi castrat ,mai mult ca sigur ar fi facut cancer testicular sau alte chestii hororr............dar Doamne Ajuta..........e sanatos TUN si pliin de energie si buna dispozitie

Banned
    Data inscrierii
    22 dec, 05
    Locație
    Craiova
    Posturi
    2,731

Implicit

Ati luat omul in ras, nu ati vazut ca acolo e o chestiune vitala. Parerea mea e ca un decat sa-i recomandati hoteluri si apartamente, mai bine facem cheta si trimitem cateii in luna de miere.Acum serios:
    In mod normal la bichoni nu prea trebuie facut nimic, decat se ia catelusa se duce la catel se tine impreuna in perioada optima, iar el isi face treaba. In ceea ce priveste faza cu legatul cateilor, e o chestie anatomica specifica cainilor, care nu se intimpla cateodata, ci MEREU, e ceva normal, si nu trebuie facut nimic pentru a evita acest lucru. Insa dak cateii nu au pedigree, puteti spune ca veti imperechea doi catei care seamana cu bichonii, caci nimeni nu poate stii dak in spate 2-3 generatii nu a fost si vreun tomberonar, pe la vreo catelusa frumoasa foc. Subscriu la parerea celorlalti, castrarea e mai nimerita. Cand cereti parerile celor de pe forum nu inseaman tot timpul ca veti auzi ceea ce va place..............

Clasa "Veterani"
    Data inscrierii
    18 dec, 07
    Locație
    Bucuresti
    Varsta
    30
    Posturi
    6,679

Implicit

Citat Postat de Leonard Vezi post
    Cand cereti parerile celor de pe forum nu inseaman tot timpul ca veti auzi ceea ce va place..............
    Si as mai adauga ca pe acest forum nu va primi NICIODATA incurajari si sfaturi legate de imperecherea unor metisi.
    "Some people are alive simply because it's against the law to kill them"

Clasa "Deschisa"
    Data inscrierii
    06 apr, 08
    Locație
    Brasov
    Posturi
    675

Implicit

Citat Postat de andre22 Vezi post
    Daca nu l-as fi castrat ,mai mult ca sigur ar fi facut cancer testicular sau alte chestii hororr
    Haha!
    Nu toti masculii monteaza cum nici toate femelele nu sunt montate.Asta nu inseamna ca cei exclusi din planul de crestere sau de la inmultire mor de nu stiu ce chestii hororr.Haha!

Clasa "Deschisa"
    Data inscrierii
    06 apr, 08
    Locație
    Brasov
    Posturi
    675

Implicit

Si as mai adauga ca pe acest forum nu va primi NICIODATA incurajari si sfaturi legate de imperecherea unor metisi.
    La semnatura ar trebui mentionat "cainii de rasa."

Clasa "Veterani"
    Data inscrierii
    18 dec, 07
    Locație
    Bucuresti
    Varsta
    30
    Posturi
    6,679

Implicit

Citat Postat de drmud Vezi post