Bun venit pe Forum animale - Animale.ro.

Prin navigarea pe acest site, iti exprimi acordul cu privire la politica de folosire cookies. Detalii

Rezultate 1 la 5 din 5

Subiect: rana pisica

Clasa "Baby"
    Data inscrierii
    13 mai, 09
    Locație
    baia mare
    Posturi
    3

Implicit rana pisica

a aparut pisicii mele in zona mustatilor, pe partea superioara a botului o rana. In jurul ei , circa 3 mm patrati nu mai are par , iar in mijlocul ranii o "gaura".La atingere , de asemenea este mai tare zona. Se lasa atinsa , dar nu prea mult. Aceasta a aparut acum 10 zile cand am dus-o la tara si am cam lasat-o libera.
    VA rog sa-mi dati un sfat , cam ce poate fi.

multumesc mult

Clasa "Veterani"
    Data inscrierii
    28 apr, 06
    Locație
    Bucuresti
    Posturi
    8,613

Implicit

Citat Postat de dalinec Vezi post
    a aparut pisicii mele in zona mustatilor, pe partea superioara a botului o rana. In jurul ei , circa 3 mm patrati nu mai are par , iar in mijlocul ranii o "gaura".La atingere , de asemenea este mai tare zona. Se lasa atinsa , dar nu prea mult. Aceasta a aparut acum 10 zile cand am dus-o la tara si am cam lasat-o libera.
    VA rog sa-mi dati un sfat , cam ce poate fi.

multumesc mult
    "Gaura" e sangeranda, cumva? Ca ma gandesc sa nu fie vreun abces (urmare a unui conflict cu vreo surata, cand a "luat", poate o gheara peste bot), care sa fi colectat si apoi s-a "spart"...

Clasa "Baby"
    Data inscrierii
    13 mai, 09
    Locație
    baia mare
    Posturi
    3

Implicit

Citat Postat de Neguta Vezi post
    "Gaura" e sangeranda, cumva? Ca ma gandesc sa nu fie vreun abces (urmare a unui conflict cu vreo surata, cand a "luat", poate o gheara peste bot), care sa fi colectat si apoi s-a "spart"...
    nu...

Clasa "Baby"
    Data inscrierii
    13 mai, 09
    Locație
    baia mare
    Posturi
    3

Implicit

nu este nici umflat. I-am spalat rana cu tinctura de iod.

Clasa "Veterani"
    Data inscrierii
    02 feb, 07
    Locație
    Bucureºti
    Posturi
    5,640

Implicit

Poate doar s-a intzepat in ceva si s-a infectat. Pisica mea a avut ceva asemanator pe burta (probabil de la o aschie) si vet-ul ia dat Triderm (crema 3-4ori/zi si cca 10-15 minute sa nu se curetze (stai si pazaste-l!)) Daca vezi ca dupa 3-4 zile nu se vindeca du-l la vet, poate fi inceputul vreunei micoze sau cine stie ce.
    Raton

Informații subiect

Utilizatori care navighează

Momentan sunt 1 utilizatori care navighează

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •  
Back to top
/* ]]> */