Bun venit pe Forum animale - Animale.ro.
Pagina 4 din 4 PrimulPrimul ... 234
Rezultate 46 la 51 din 51
    Clasa "Baby"
    Data inscrierii
    16 mai, 13
    Locație
    Timisoara
    Varsta
    24
    Posturi
    1

Implicit

am si eu o problema la cane corso-ul meu exact cu cea de sus la ambele picioare din fata ...ca o batatura nu sunt mari,dar se vad cam urat ...nu am fost inca la un medic veterinat sa vad ce e ...dar mi-ar fi de folos sa stiu ce ar putea fi

Clasa "Baby"
    Data inscrierii
    10 ian, 12
    Posturi
    5

Implicit

Merci mult Ioana. Din pacate in iarna isi revenise cu blana cat de cat, dar de prin mai a inceput iar sa sa ii cada foarte tare, are locuri in care i se vede pielea printre cateva fire de par Anul trecut 6 luni de zile am stat prin veterinari, pana la urma m-am oprit la unul singur si i-am facut tot ce mi s-a zis....dar fara mari rezultate ....Merci pentru raspuns. P.S.: daca imi mai poti da detalii despre labradorul surorii tale ar fi super.

Clasa "Baby"
    Data inscrierii
    10 ian, 12
    Posturi
    5

Implicit

Citat Postat de I0anaaa Vezi post
    Maria, poate fi vorba de un parazit. Labradorul surorii mele a avut ceva asemanator si veterinarul a spus ca un parazit face asta. Din pacate nu stiu exact cum se numeste dar cred ca un veterinar bun ar trebui sa il descopere.
    Merci mult Ioana. Din pacate in iarna isi revenise cu blana cat de cat, dar de prin mai a inceput iar sa sa ii cada foarte tare, are locuri in care i se vede pielea printre cateva fire de par Anul trecut 6 luni de zile am stat prin veterinari, pana la urma m-am oprit la unul singur si i-am facut tot ce mi s-a zis....dar fara mari rezultate ....Merci pentru raspuns. P.S.: daca imi mai poti da detalii despre labradorul surorii tale ar fi super.

clasa "Campioni"
    Data inscrierii
    28 oct, 08
    Locație
    Bucuresti
    Posturi
    1,161

Implicit

Citat Postat de maria854 Vezi post
    Iti sugerez sa te duci sa ii mai faci o data raclaj in alt loc...este imposibil ca , cainele sa nu aiba "nimic" si sa nu aiba par pe el...clar este o eroare medicala. Poate fi vorba de vreo ciuperca...de multe,dar asta vei afla sigur doar in urma unor analize amanuntite facute la o clinica de incredere si serioasa.
    Life is short,talk fast

Clasa "Baby"
    Data inscrierii
    10 ian, 12
    Posturi
    5

Implicit

Citat Postat de Slashy Vezi post
    Iti sugerez sa te duci sa ii mai faci o data raclaj in alt loc...este imposibil ca , cainele sa nu aiba "nimic" si sa nu aiba par pe el...clar este o eroare medicala. Poate fi vorba de vreo ciuperca...de multe,dar asta vei afla sigur doar in urma unor analize amanuntite facute la o clinica de incredere si serioasa.
    Stiu ca este fff ciudat, asa mi s-a parut si mie. I-am luat raclaj din diferite parti ale corpului de unde e chel, si am fost la 3-4 doctori diferiti-clinici diferite, inclusiv la facultatea veterinara. Nu se dezvolta absolut nimic...Cica ar fi de la alimentatie. Eu nu cred, pentru ca l-am tinut 6 luni pe regim, pastile, injectii,bai cu sampoane speciale si scumpe,etc si nu au fost mari schimbari. Unde a cazut blana: la gat, dupa urechi si pe interiorul pulpelor nici ca a mai crescut.
    Am tot povestit la toti doctorii ca la varsta de 6 luni i-am pus o zgarda antipurici, nestiind ca este toxica pentru pui si ca la 2 saptamani dupa ce i-am dat jos zgarda, exact in locul ei a ramas fara blana, o zona rosie si clar iritata....dar toti zic ca nu e de la acea zgarda. Mi s-a parut ca de atunci au inceput problemele lui.

clasa "Campioni"
    Data inscrierii
    28 oct, 08
    Locație
    Bucuresti
    Posturi
    1,161

Implicit

Citat Postat de maria854 Vezi post
    Stiu ca este fff ciudat, asa mi s-a parut si mie. I-am luat raclaj din diferite parti ale corpului de unde e chel, si am fost la 3-4 doctori diferiti-clinici diferite, inclusiv la facultatea veterinara. Nu se dezvolta absolut nimic...Cica ar fi de la alimentatie. Eu nu cred, pentru ca l-am tinut 6 luni pe regim, pastile, injectii,bai cu sampoane speciale si scumpe,etc si nu au fost mari schimbari. Unde a cazut blana: la gat, dupa urechi si pe interiorul pulpelor nici ca a mai crescut.
    Am tot povestit la toti doctorii ca la varsta de 6 luni i-am pus o zgarda antipurici, nestiind ca este toxica pentru pui si ca la 2 saptamani dupa ce i-am dat jos zgarda, exact in locul ei a ramas fara blana, o zona rosie si clar iritata....dar toti zic ca nu e de la acea zgarda. Mi s-a parut ca de atunci au inceput problemele lui.
    fooooarte ciudat...esti din Bucuresti? Ti-as recomanda 2 locuri unde sa mergi,de incredere.
    Life is short,talk fast

Pagina 4 din 4 PrimulPrimul ... 234

Informații subiect

Utilizatori care navighează

Momentan sunt 1 utilizatori care navighează

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •  
Back to top