Bun venit pe Forum animale - Animale.ro.

Prin navigarea pe acest site, iti exprimi acordul cu privire la politica de folosire cookies. Detalii

Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul
Rezultate 1 la 15 din 24
    Clasa "Junior"
    Data inscrierii
    11 aug, 04
    Locație
    Frumusani
    Posturi
    315

Implicit Adapost Fundulea - Fundatia Romana pentru Cainii Strazii

Deoarece d-na G. Vaduva nu este membra a acestui forum, postez acest anunt la rugamintea dansei. Pentru orice alta informatie, va rog sa luati legatura cu dansa la nr. de tel din anunt.

" Fundatia Romana pentru Cainii Strazii care adaposteste in comuna Fundulea 250 de catei comunitari are nevoie de ajutorul vostru.

Duminica 31.05.2009 unul din grajdurile care urma sa adaposteasca alti 250 de catei, a ars aproape in intregime, datorita neglijentei unor persoane.

Valoarea totala a pagubei este de 22.000 ron si avem termen de o luna de zile de a reamenaja acest grajd. Avem nevoie de bani si scandura pentru a reface acoperisul (700 mp), structura geamurilor si usitele padocurilor care au ars in totalitate.

Facem apel la oamenii care doresc sa ajute acesti catei aflati in dificultate, sa isi gaseasca un camin al lor. Sunt catei batrani , bolnavi , cu diverse handicapuri, pe care nimeni nu-i mai doreste.

Nu trece nepasator pe langa suferinta lor si intinde-le o mana de ajutor !

http://videonews.ro/action/viewvideo...i-la-Fundulea/

Puteti dona in contul :
    Fundatia Romana pentru Cainii Strazii
    RO25 RNCB 0073 0496 8417 0001 BCR – Suc. Sector 2

Sau pentru contracte de sponsorizare si donatii , va rugam sa luati legatura cu d-na Georgiana Vaduva, tel : 0721.512.645 "

clasa "Campioni"
    Data inscrierii
    09 aug, 06
    Locație
    bucuresti
    Posturi
    2,109

Implicit

Citat Postat de donna Vezi post
    Deoarece d-na G. Vaduva nu este membra a acestui forum, postez acest anunt la rugamintea dansei. Pentru orice alta informatie, va rog sa luati legatura cu dansa la nr. de tel din anunt.

" Fundatia Romana pentru Cainii Strazii care adaposteste in comuna Fundulea 250 de catei comunitari are nevoie de ajutorul vostru.

Duminica 31.05.2009 unul din grajdurile care urma sa adaposteasca alti 250 de catei, a ars aproape in intregime, datorita neglijentei unor persoane.

Valoarea totala a pagubei este de 22.000 ron si avem termen de o luna de zile de a reamenaja acest grajd. Avem nevoie de bani si scandura pentru a reface acoperisul (700 mp), structura geamurilor si usitele padocurilor care au ars in totalitate.

Facem apel la oamenii care doresc sa ajute acesti catei aflati in dificultate, sa isi gaseasca un camin al lor. Sunt catei batrani , bolnavi , cu diverse handicapuri, pe care nimeni nu-i mai doreste.

Puteti dona in contul :

Sau pentru contracte de sponsorizare si donatii , va rugam sa luati legatura cu d-na Georgiana Vaduva, tel : 0721.512.645 "

pai nu inteleg ,
    nu e vorba de grajdul care urma sa adaposteasca cateii de la LAILA si GLINA ?
    "nu te certa niciodata cu un prost !
    te va aduce la nivelul lui si te va bate cu experienta !"

clasa "Campioni"
    Data inscrierii
    16 feb, 07
    Posturi
    2,045

Implicit

Citat Postat de tami Vezi post
    pai nu inteleg ,
    Grajdul a fost subanchirait de la dna Vaduva... de catre cei ce se ocupa de Laila si Glina... presupun ca reconstructia grajdului revine celui ce a inchiriat... nu chiriasului... zic si eu...
    "Te uiti în ochii lui: te întelege si tu nu cauti sa-l întelegi. Inima lui ti-e daruita fara conditii si peste împrejurari: câinele-i o prelungire a fiintei tale sufletesti si tu îl chinuiesti, îl bati, îl prinzi cu latul si-l ucizi.(...)”Tudor Arghezi

Clasa "Puppy"
    Data inscrierii
    16 ian, 08
    Posturi
    100

Implicit

Grajdul care a ars este unul dintre cele 2 grajduri pe care Asociatia Pentru Protectia Animalelor "A Doua Sansa" le subinchiriaza in aceea locatie,pentru care deja a si platit garantia de 53 de milioane de lei, din cite stim din postarile de pe forumuri si de pe site-ul lor.
    Si intradevar reparatia lui va reveni in intregime Asociatiei care are nevoie de el,adica Asociatia Pentru Protectia Animalelor "A Doua Sansa", pt a muta acolo cainii din Glina si din Laila.
    Din cite am vazut,fetele au si postat pe alt forum acest anunt,cu privire la acoperisul care a ars, au pus si poze.
    Si au pus si anuntul de ajutorare;una din actiuni se desfasoara duminica,cind cei care vor sa dea o mina de ajutor la degajarea resturilor sint asteptati la ora 10 in fata adapostului Laila,de unde se va pleca catre Fundulea.

clasa "Campioni"
    Data inscrierii
    12 iun, 06
    Locație
    de la tara
    Posturi
    1,280

Implicit

Citat Postat de tami Vezi post
    pai nu inteleg ,
    Asociatia A Doua Sansa organizeaza duminica voluntariat la Fundulea;sa incepem sa curatam grajdul ars;am fost azi acolo si am mai facut ceva poze;e mizerie mare,dar se poate strange;peretii de beton au ramas intacti;si usile;speram sa rezolvam cat mai curand curatenia fiindca trebuie sa incepem sa construim padocurile cateilor;sa ii putem muta ;cat mai curand pe cei din Laila;termenul a trecut,proprietarul e nerabdator sa ii luam de acolo.
    VIATA PENTRU NECUVANTATOARE SI IN ROMANIA

clasa "Campioni"
    Data inscrierii
    09 aug, 06
    Locație
    bucuresti
    Posturi
    2,109

Implicit

hai ca nu mai intelegem nimic ....

pai daca s a platit asemenea suma uriasa deja unei alte entitati , suma care se numeste garantie , de fapt ce reprezinta aceasta garantie , e chiria pe mai multe luni sau cum ?
    un avans care sa asigure faptul ca fundatia X va functiona ca chirias la fundatia Y ?

deci daca s a platit o suma de bani deja desi cainii nu sunt mutati inseamna ca timpul se scurge iar acesti bani sunt dati in van ? sau contractul de inchiriere demareaza odata cu mutarea cainilor ?

sumele astea mie imi par imense ? de fapt cat va fi chiria pe luna pt acesti caini ? cum se va plati chiria in viitor pt acesti caini ? de unde banii ?

parerea mea e ca tb sa repare acoperisul cei vinovati de accidentul in sine ....

clasa "Campioni"
    Data inscrierii
    11 mar, 06
    Locație
    perast, montenegro
    Varsta
    5
    Posturi
    4,735

Implicit

nici eu nu inteleg de ce sunt doua asociatii care cer ajutor pt reparatia acelui acoperis...ori il repara Fundatia pt cainii strazii , ori il repara Asoc A Doua Sansa...adica nu pot fi doi care cer bani pt acelasi lucru

am inteles ca garantia este de 80 mil, adica chiria pe 2 luni...nu stiu sigur daca am inteles bine

pe de alta parte, grajdurile acestea sunt proprietatea Fundatiei pt cainii strazii ? ca atunci nu inteleg de ce se precizeaza ca au termen de o luna sa-l repare..termen impus de cine?
    if things go wrong, don't go with them

Clasa "Baby"
    Data inscrierii
    13 mar, 09
    Posturi
    62

Implicit de unde atita prietenie

Citat Postat de donna Vezi post

Puteti dona in contul :

nu te mai baga ,lasa adoua sansa sa se ocupe , nu faci de cit sa incurci mai tare lucrurile ,stiu ca ,ciinii lui vaduva nu au nevoie de ajutor, cel putin asa spune ea ca sint ok
    Ultima modificare făcută de Mota; 07/06/2009 la 20:11.

Clasa "Baby"
    Data inscrierii
    13 mar, 09
    Posturi
    62

Angry bulibaseala totala aici

Citat Postat de lola73 Vezi post
    Grajdul care a ars este unul dintre cele 2 grajduri pe care Asociatia Pentru Protectia Animalelor "A Doua Sansa" le subinchiriaza in aceea locatie,pentru care deja a si platit garantia de 53 de milioane de lei, din cite stim din postarile de pe forumuri si de pe site-ul lor.
    Si intradevar reparatia lui va reveni in intregime Asociatiei care are nevoie de el,adica Asociatia Pentru Protectia Animalelor "A Doua Sansa", pt a muta acolo cainii din Glina si din Laila.
    Din cite am vazut,fetele au si postat pe alt forum acest anunt,cu privire la acoperisul care a ars, au pus si poze.
    Si au pus si anuntul de ajutorare;una din actiuni se desfasoara duminica,cind cei care vor sa dea o mina de ajutor la degajarea resturilor sint asteptati la ora 10 in fata adapostului Laila,de unde se va pleca catre Fundulea.
    daca se ocupa de reparatiea acoperisului a doua sansa , anuntul lui dona ce cauta acolo, din cite stiu vaduva are un alt grajd ,in care sia mutat deja ciinii si zice ea ca e occidental atunci ce rost are anuntul lui dona ma intreb si eu
    ,si de unde vaduva si dona care altadata erau la cutite

clasa "Campioni"
    Data inscrierii
    09 aug, 06
    Locație
    bucuresti
    Posturi
    2,109

Implicit

"nu te mai baga ,lasa adoua sansa sa se ocupe , nu faci de cit sa incurci mai tare lucrurile ,stiu ca ,ciinii lui vaduva nu au nevoie de ajutor, cel putin asa spune ea ca sint ok"

hai ca asta e culmea ....

eu zic ca atunci cand se cere un ajutor financiar chiar daca e in scop caritabil , cel care cere acest ajutor , tb sa puna la dispozitie date reale despre destinatia fondurilor si sa afiseze o deschidere totala .... aceste chestii nu pot fi decat benefice pt a obtine rezultatul dorit ,,, respectiv obtinerea de fonduri ....

atata timp cat eu de ex , ca sponsor ipotetic am informatii corecte si cred in ele , e clar ca pot sa dau bani fara sa am senzatia ca banii mei se duc in vant , ci ca banii mei ajuta niste fiinte in nevoie ..

Clasa "Junior"
    Data inscrierii
    11 aug, 04
    Locație
    Frumusani
    Posturi
    315

Implicit

Citat Postat de Mota Vezi post
    daca se ocupa de reparatiea acoperisului a doua sansa , anuntul lui dona ce cauta acolo, din cite stiu vaduva are un alt grajd ,in care sia mutat deja ciinii si zice ea ca e occidental atunci ce rost are anuntul lui dona ma intreb si eu
    ,si de unde vaduva si dona care altadata erau la cutite
    Mai, da ce bine ma cunosti tu pe mine !!!! Am fost la cutite cu Vaduva sau ea cu mine ? Nu-mi aduc aminte sa ma fi certat cu ea ! Faptul ca mi-am luat cainii de la ea acum 4 ani nu inseamna ca m-am certat cu ea.
    Occidental nu este nici un adapost din Romania, dar fff. putine au autorizatie de functionare. Si tot f. putine au conditiile pe care le are ea acolo.

"nu te mai baga ,lasa adoua sansa sa se ocupe , nu faci de cit sa incurci mai tare lucrurile ,stiu ca ,ciinii lui vaduva nu au nevoie de ajutor, cel putin asa spune ea ca sint ok"

In ce fel m-am bagat ? Am vazut pe acest forum zeci de solicitari de ajutor postate de membrii in numele altor persoane care nu sunt logate. De ce nu-i dai un tel s-o intrebi in ce fel are nevoie de ajutor ?

" hai ca asta e culmea ....

eu zic ca atunci cand se cere un ajutor financiar chiar daca e in scop caritabil , cel care cere acest ajutor , tb sa puna la dispozitie date reale despre destinatia fondurilor si sa afiseze o deschidere totala .... aceste chestii nu pot fi decat benefice pt a obtine rezultatul dorit ,,, respectiv obtinerea de fonduri ....

atata timp cat eu de ex , ca sponsor ipotetic am informatii corecte si cred in ele , e clar ca pot sa dau bani fara sa am senzatia ca banii mei se duc in vant , ci ca banii mei ajuta niste fiinte in nevoie "

Corect Tami ! De aceea am postat in deschiderea anuntului "Deoarece d-na G. Vaduva nu este membra a acestui forum, postez acest anunt la rugamintea dansei. Pentru orice alta informatie, va rog sa luati legatura cu dansa la nr. de tel din anunt."
    Tel ei este 0721.512.645 si orice sponsor ipotetic sau nu, poate pune intrebari despre ce il intereseaza.

Clasa "Baby"
    Data inscrierii
    13 mar, 09
    Posturi
    62

Talking ptr. dona

daca o sa cereti toti bani pentru grajdul ala no sa mai primiti nimic ,deja lumea care ar vrea sa ajute nu mai intelege nimic, cit despre al treilea grajd chiar d Vaduva a spus ca e occidental a spus cu urmeaza sa cheme si o tv.sa i faca reclama de bine deci cei 250 de catei ai ei nu au nevoie de acest anunt,asa ca iesi de acolo cu anuntul ala si lasa fetele alea sa si faca treaba
    Ultima modificare făcută de Mota; 08/06/2009 la 08:30.

clasa "Campioni"
    Data inscrierii
    12 iun, 06
    Locație
    de la tara
    Posturi
    1,280

Implicit

Citat Postat de kale Vezi post
    nici eu nu inteleg de ce sunt doua asociatii care cer ajutor pt reparatia acelui acoperis...ori il repara Fundatia pt cainii strazii , ori il repara Asoc A Doua Sansa...adica nu pot fi doi care cer bani pt acelasi lucru

am inteles ca garantia este de 80 mil, adica chiria pe 2 luni...nu stiu sigur daca am inteles bine

pe de alta parte, grajdurile acestea sunt proprietatea Fundatiei pt cainii strazii ? ca atunci nu inteleg de ce se precizeaza ca au termen de o luna sa-l repare..termen impus de cine?
    Garantia pentru cele doua grajduri este de 8000 ron;chiria pentru aceste doua grajduri va fi de 655 euro /luna;asociatia "A Doua Sansa",a platit 5300 ron;garantia pentru primul grajd;aceasta garantie a fost platita doamnei Vaduva;dansa are in chirie acele grajduri;noi vom subinchiria de la domnia sa;saptamana aceasta vom semna contratul de subinchiriere;pentru unul din grajduri;acela care a ars;pentru ca trebuie reparat si mutati cateii de urgenta;de atunci va curge si chiria pentru primul grajd;nu stiu inca nimic de vreun termen impus,stiu doar ca ne va trebui si acoperis la catei;doamna Vaduva a facut acel apel cu dorinta de a ne ajuta sa reparam acoperisul;am vorbit cu dansa si mi-a confirmat acest lucru.
    Off topic:
    Daca aveti alte intrebari va stau la dispozitie la sectiunea urgente,unde am cerut bani pentru acesti catei;si unde voi posta si chitantele care atesta plata garantiei;si acordul cu doamna Vaduva;voi cei care ne ajutati ne-ati cerut transparenta si o aveti;sunt 700 de suflete pe care le ingrijim si hranim zi de zi;nu este usor;trebuie sa reusim sa ii luam din cele doua locatii;altceva nu mai conteaza acum;suntem contra cronometru.
    VIATA PENTRU NECUVANTATOARE SI IN ROMANIA

clasa "Campioni"
    Data inscrierii
    09 aug, 06
    Locație
    bucuresti
    Posturi
    2,109

Implicit

undeva pe aci scria ca chiria e de 4000 ron/luna , suma care mi se pare uriasa ....

daca e 655 eur , inseamna vreo 2700 ron/luna ...pt ambele grajduri ?

si garantia ce inseamna de fapt , plata in avans a chiriei pe cateva luni ?

Clasa "Veterani"
    Data inscrierii
    28 iun, 01
    Locație
    teritoriile arabile ocupate - organizatia natiunilor uimite
    Varsta
    96
    Posturi
    6,826

Implicit

Citat Postat de tami
    daca e 655 eur , inseamna vreo 2700 ron/luna ...pt ambele grajduri ?
    Citat Postat de anael
    aceasta garantie a fost platita doamnei Vaduva;dansa are in chirie acele grajduri;noi vom subinchiria de la domnia sa;saptamana aceasta vom semna contratul de subinchiriere;pentru unul din grajduri;acela care a ars
    mi se pare ca e vorba de un singur grajd ar fi interesant sa aflam cat plateste doamna vaduva chiria pentru cele 2 grajduri.
    Infrant nu esti atunci cand sangeri,
    Nici ochii cand in lacrimi ti-s.
    Adevaratele infrangeri
    Sunt renuntarile la vis.
    Radu Gyr

Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul

Informații subiect

Utilizatori care navighează

Momentan sunt 1 utilizatori care navighează

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte