Bun venit pe Forum animale - Animale.ro.

Prin navigarea pe acest site, iti exprimi acordul cu privire la politica de folosire cookies. Detalii

Pagina 1 din 6 123 ... UltimulUltimul
Rezultate 1 la 15 din 76
    Clasa "Baby"
    Data inscrierii
    21 iul, 09
    Posturi
    1

Implicit Veverita siberiana cu dungi

Este cineva care tine veverita siberiana?Va invit la discutii,schimb de experienta.
    Imagini atașate Imagini atașate

clasa "Campioni"
    Data inscrierii
    23 oct, 06
    Locație
    INDISPONIBIL
    Posturi
    1,409

Implicit

Vai, cat e de frumoasa
    poate ne dai chiar tu mai multe informatii despre ea , pe mine ma intereseaza ce comportament are ce mananca ea ... Nu planuiesc in viitorul apropiat achizitionarea unui nou animalut, dar e bine de stiut despre ea.

Clasa "Deschisa"
    Data inscrierii
    05 oct, 06
    Locație
    bucuresti
    Posturi
    731

Implicit

ne poti da niste detalii despre ea?eu am vazut astfel de exemplare decat maro cu dungi albe..

Clasa "Baby"
    Data inscrierii
    15 aug, 09
    Posturi
    1

Implicit Super veverita!

Si eu caut o veverita siberiana pentru fetita mea. Din pacate m-am trezit destul de tarziu, ca a sosit deja Sf. Maria, dar chiar si cu cateva zile intarziere ar fi binevenit cadoul. Stii cumva de unde as putea procura asa o veverita, care sa fie cu siguranta sanatoasa?
    Si cam cat ar costa. Sunt greu de intretinut? Fetita mea face peste o sapt 4 ani si 6 luni. Oare ar fi potrivita ca animal de companie?

Clasa "Baby"
    Data inscrierii
    09 nov, 09
    Posturi
    4

Implicit

Am o veverita siberiana dungata, achizitionata de curand de la un magazin de animale din Bucuresti. Foarte de treaba vanzatoarea dar din cate observ din comportamentul veveritei si din cat am dat pe ea ca e prinsa din salbaticie si, ce pot sa va spun decat ca am doar aventuri cu ea. Initial mi-a trecut prin cap sa ii dau drumul dar nu cred ca s-ar adapta la clima noastra plus ca a fost pui si daca n-a avut si ea o Doamna Mama sa ii zica cum sa puna aluna in buzunar si sa o puna apoi in scorbura nu are prea mari sanse prin boschetii si pungile de pufuleti de pe potecile din Bucegi. Asa ca are cinvea vreo idee cum as putea sa o imblanzesc? Am hotarat o perioada sa ii vorbesc cate putin si sa nu o mai ating. Daca o iau in mana face cachitza pa ea de frica si isi pune coada pe ochi, simpatica rau dar mi se rupe sufletu ca eu vreau sa port conversatii cu ea. Lasand totusi gluma la o parte nu prea mai vreau sa o chinui dar nici sa o las sa stea salbatica si sa moara de inima de cate ori ii fac curat, orice sfat legat imblanzire este apreciat. Mersi
    Ultima modificare făcută de romihete; 09/11/2009 la 11:21.

Clasa "Junior"
    Data inscrierii
    26 oct, 08
    Locație
    bucuresti
    Varsta
    21
    Posturi
    375

Implicit

lasa si un id si ai grija...poate fi foarte agresiva...stiu din experienta..:|
    Animalele ne fac un singur rau in viata...atunci cand mor...</3

Stropi de apa-n blana ta,urme de limbute pe fata mea,vara trecuta iti spuneam ca esti valul pe care-l asteptam...si noua,noua,noua vieti de as avea le-as da pe toate..pe cea in care ai fost a mea...

Am gasit-o pe Carla!

Clasa "Baby"
    Data inscrierii
    09 nov, 09
    Posturi
    4

Implicit id

Citat Postat de crazy_elisa_no1 Vezi post
    lasa si un id si ai grija...poate fi foarte agresiva...stiu din experienta..:|
    id-ul e "romihus"

Clasa "Baby"
    Data inscrierii
    09 nov, 09
    Posturi
    4

Implicit Cadou Maria

Citat Postat de betina Vezi post
    Si eu caut o veverita siberiana pentru fetita mea. Din pacate m-am trezit destul de tarziu, ca a sosit deja Sf. Maria, dar chiar si cu cateva zile intarziere ar fi binevenit cadoul. Stii cumva de unde as putea procura asa o veverita, care sa fie cu siguranta sanatoasa?
    Si cam cat ar costa. Sunt greu de intretinut? Fetita mea face peste o sapt 4 ani si 6 luni. Oare ar fi potrivita ca animal de companie?
    In primul rand sa va traiasca fetita.
    Eu am cumparat de curand o veverita canadiana, a mea e maro cu dungi dar seamana foarte mult cu aceasta. Eu am avut ghinionul sa cumpar una prinsa din mediul ei natural si e un pic cam salbatica dar din cate m-am documentat se imblanzesc greu si se acomodeaza cu mediul nou la fel de greu chiar si cele din crescatorii. Trebuie luate pas cu pas, acomodate timp de o saptamana cu noua locatie, apoi dupa o spatamana, infometate usor si apoi servite din mana, si in final prezentata copilului care nu ar trebui sa o sperie. Mare grija, mai sunt unele care musca. Recomand de la crescatorie, este o persoana in Brasov care vinde, am observat in sectiunea de vanzari ale forumului (nu am legatura si nu fac reclama, doar o sugestie ). Cele luate din PetShop-uri sunt putin stresate de toate persoanele care trec prin magazin si bat in cusca cu degetu, eu asa am patit.
    Multa bafta si Multi ani inainte Mariei.
    Ultima modificare făcută de romihete; 11/11/2009 la 09:13.

Clasa "Baby"
    Data inscrierii
    03 dec, 09
    Posturi
    93

Implicit vand veverite siberiene ( canadiene )

am eu veverite siberiene daca v-ar interesa la super pret. 150 ron/bucata , mult sub pretul pietei.

pentru detalii ma puteti contacta la tel : 0722.226.991

Clasa "Baby"
    Data inscrierii
    09 dec, 09
    Posturi
    1

Unhappy

Buna!Cu 2 luni in urma mi-am cumparat si eu o veverita siberiana..ma lasa sa pun mana pe ea,sa o mangai dar nu mai mult.Am vazut ca unele persoane le lasa si afara din cusca si am incercat si eu asta si a inceput sa fuga..abia am mai prins-o .Cum sa fac sa o obisnuiesc si afara din cusa?sa o las prin camera etc?astept sugestii!va multumesc.

Clasa "Baby"
    Data inscrierii
    29 dec, 09
    Posturi
    3

Implicit sfaturi

Citat Postat de romihete Vezi post
    Am o veverita siberiana dungata, achizitionata de curand de la un magazin de animale din Bucuresti. Foarte de treaba vanzatoarea dar din cate observ din comportamentul veveritei si din cat am dat pe ea ca e prinsa din salbaticie si, ce pot sa va spun decat ca am doar aventuri cu ea. Initial mi-a trecut prin cap sa ii dau drumul dar nu cred ca s-ar adapta la clima noastra plus ca a fost pui si daca n-a avut si ea o Doamna Mama sa ii zica cum sa puna aluna in buzunar si sa o puna apoi in scorbura nu are prea mari sanse prin boschetii si pungile de pufuleti de pe potecile din Bucegi. Asa ca are cinvea vreo idee cum as putea sa o imblanzesc? Am hotarat o perioada sa ii vorbesc cate putin si sa nu o mai ating. Daca o iau in mana face cachitza pa ea de frica si isi pune coada pe ochi, simpatica rau dar mi se rupe sufletu ca eu vreau sa port conversatii cu ea. Lasand totusi gluma la o parte nu prea mai vreau sa o chinui dar nici sa o las sa stea salbatica si sa moara de inima de cate ori ii fac curat, orice sfat legat imblanzire este apreciat. Mersi
    si eu am 2 veverite siberiene Iki si Rita El este dresat, ea este mai sfioasa. Probabil este fetita a ta. Ia-o cu blandete si vorbeste-i, mangai-o. Se imblanzesc. Al nostru este vedeta: umbla prin toata casa, face nazdravanii, este super destept. Rita este mai sfioasa.

Clasa "Baby"
    Data inscrierii
    30 dec, 09
    Posturi
    3

Implicit

Citat Postat de Rosamunda Vezi post
    si eu am 2 veverite siberiene Iki si Rita El este dresat, ea este mai sfioasa. Probabil este fetita a ta. Ia-o cu blandete si vorbeste-i, mangai-o. Se imblanzesc. Al nostru este vedeta: umbla prin toata casa, face nazdravanii, este super destept. Rita este mai sfioasa.
    Buna . am si eu o veverita siberiana foarte draguta dar nu ma lasa nici sa ma apropii de ea. o am de o saptamana dar cum ma vede fuge in casutza ei din care nu mai iese decat cand e singura in camera. nu ma lasa nici sa pun mana pe ea si doarme foarte mult . este normal? cum as putea sa o fac sa se obisnuiasca cu mne si sa ne jucam ? astept raspuns . multumesc.

Clasa "Baby"
    Data inscrierii
    29 dec, 09
    Posturi
    3

Implicit Imblanzire

Citat Postat de winterflower Vezi post
    Buna!Cu 2 luni in urma mi-am cumparat si eu o veverita siberiana..ma lasa sa pun mana pe ea,sa o mangai dar nu mai mult.Am vazut ca unele persoane le lasa si afara din cusca si am incercat si eu asta si a inceput sa fuga..abia am mai prins-o .Cum sa fac sa o obisnuiesc si afara din cusa?sa o las prin camera etc?astept sugestii!va multumesc.
    Eu am 2 baiatul umbla prin camera se joaca isi aduna provizii peste tot si-a facut culcus intr-un dulap dar avem mare grija cand il scoatem sa nu-l calcam. Tinem usile inchise si noaptea il bagam in casa lui Se dreseaza usor cu rabdare multa afectiune si blandete Ea este mai sfioasa. Asa sunt fetele orice zgomot o sperie Le place sa-i mangai sa-i pupi SunT ca niste copiiCand nu le convine sa iasa se ascund de obicei cand sunt bolnavi si stiu ca mergem la doctor Sunt foarte isteti El ne cauta ne asteapta

Clasa "Baby"
    Data inscrierii
    29 dec, 09
    Posturi
    3

Implicit Hiberneaza

E NORMAL SA DOARMA ELE HIBERNEAZA IARNA VEZI SA NU STRANUTE SA NU FIE BOLNAVA TREBUIE MERS LA DOCTOR
    eLE SE ATASEAZA DE STAPAN DACA LE HRANESTI LE VORBESTI LE MANGAI INCETUL CU INCETUL TOTUSI FETELE SUNT MAI SFIOASE SI SE SPERIE LA ORICE ZGOMOT SAU GEST bAIETII SUNT CURAJOSI, ISTETI DAT SI MAI AGRESIVI. CAND NU LE CONVINE MUSCA, MAI ALES DACA LE UMBLI LA PROVIZII SAU AU IMPRESIA CA II ATACI. tOTUSI SUNT MAI ISTETI. Al nostru este ca un caine, stie tot. STA SA FIE MANGAIT CA O PISICA PESTE TOT, DAR DOAR DE BAIAT. FATA MA ACCEPTA DOAR PE MINE. AU INCREDERE IN ANUMITE PERSOANE CRED DE ACELASI SEX. SUNT SI FOARTE GELOSI. EL, DACA NE VEDE CU EA, NE ATACA SI PE EA O INCAIERA, O MUSCA. MUSCATURILE NU SUNT PERICULOASE.TREBUIE SA-I ARATI VEVERITOIULUI CA TU ESTI SEFUL, CA LA UN CAINE SIMTE FRICA.

Clasa "Baby"
    Data inscrierii
    11 feb, 10
    Locație
    Austria
    Varsta
    30
    Posturi
    52

Implicit veveritele mele

Buna! Vad ca nu ati mai scris de ceva timp. Eu de o saptamana am 2 sufletele de veverite siberiene tare scumpe si prietenoase. Cum sunt veveritele voastre dupa ce s-au obisnuit cu voi? Ador sa stau sa le privesc. Pun si o poza ,din pacate nu reusesc sa le pozez pe amandoua deodata! Mai vreau sa citesc povesti despre veveritele voastre.

Pagina 1 din 6 123 ... UltimulUltimul

Informații subiect

Utilizatori care navighează

Momentan sunt 2 utilizatori care navighează

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •  
Back to top
/* ]]> */