Bun venit pe Forum animale - Animale.ro.

Prin navigarea pe acest site, iti exprimi acordul cu privire la politica de folosire cookies. Detalii

Rezultate 1 la 7 din 7

Subiect: Bubite Pe Corp

Clasa "Baby"
    Data inscrierii
    19 iul, 09
    Posturi
    5

Unhappy Bubite Pe Corp

De cand l am dus la veterinar si i a pus Frontline pentru capuse i au aparut niste bubite pe piele, putin tuguiate, ca niste intepaturi.
    Mi a zis cineva ca poate fi de la intepaturile capuselor..dar nu sunt sigura.
    Mi s a zis sa l dau cu putina tinctura de iod, voi ce ziceti? Mi e frica sa nu i faca mai rau.

Clasa "Baby"
    Data inscrierii
    02 iul, 09
    Posturi
    24

Implicit

Citat Postat de pikyta Vezi post
    De cand l am dus la veterinar si i a pus Frontline pentru capuse i au aparut niste bubite pe piele, putin tuguiate, ca niste intepaturi.
    Mi a zis cineva ca poate fi de la intepaturile capuselor..dar nu sunt sigura.
    Mi s a zis sa l dau cu putina tinctura de iod, voi ce ziceti? Mi e frica sa nu i faca mai rau.

Ar fi bine sa il duci la veterinar sa il consulte si eventual sa ii faca niste analize dermatologice. Poate sa fie o alergie la Frontline chiar (se mai intampla). Oricum, nu e indicat sa ii faci tratamente dupa ureche sau dupa ce spune „vecina de la parter” (vorba aia „toti romani se pricep la medicina si la fotbal”). Poti sa ii faci mai mult rau decat bine pentru ca bolile de piele sunt foarte dificile si greu de tratat si daca nu incepi din prima cu tratamentul adecvat e foarte mult de munca.

Clasa "Baby"
    Data inscrierii
    19 iul, 09
    Posturi
    5

Implicit :(

Citat Postat de karmentudorache Vezi post
    Ar fi bine sa il duci la veterinar sa il consulte si eventual sa ii faca niste analize dermatologice. Poate sa fie o alergie la Frontline chiar (se mai intampla). Oricum, nu e indicat sa ii faci tratamente dupa ureche sau dupa ce spune „vecina de la parter” (vorba aia „toti romani se pricep la medicina si la fotbal”). Poti sa ii faci mai mult rau decat bine pentru ca bolile de piele sunt foarte dificile si greu de tratat si daca nu incepi din prima cu tratamentul adecvat e foarte mult de munca.
    Trebui sa l duc la veterinar chiar daca abia am fost. Marti plec cu el din tara, sper sa fie bine sa nu mi zica ca este ceva grav.

Clasa "Baby"
    Data inscrierii
    27 iul, 09
    Varsta
    24
    Posturi
    1

Implicit ma ajuta si pe mine cineva..pls

am un rottweiler si de cateva zile a inceput sa ii cada parul pe spate si pe coada..si nu stiu ce sa fac..trebuie sa ma duc la veterinar??:S

Clasa "Baby"
    Data inscrierii
    08 iun, 09
    Locație
    craiova
    Varsta
    31
    Posturi
    86

Implicit

da catalin 194 du-te cu el la vet....am si eu o catea care face la fel in fiecare vara....face o alergie la purici....si ii pica parul de la coada spre cap pe spate....eu o dau cu o solutie pt ca face alergie la muscatura de purici dar poate catelul tau are altceva.....mergi cu el la vet....sanatate multa catelusului tau....

Clasa "Baby"
    Data inscrierii
    02 iul, 09
    Posturi
    24

Implicit

Citat Postat de catalin194 Vezi post
    am un rottweiler si de cateva zile a inceput sa ii cada parul pe spate si pe coada..si nu stiu ce sa fac..trebuie sa ma duc la veterinar??:S

Neaparat du-te cu el la veterinar!!!

Clasa "Baby"
    Data inscrierii
    16 sep, 09
    Posturi
    1

Unhappy

am un bichon maltes in varsta de 6 luni,luna trecuta am vazut k langa nas are o bubita la inceput nu i.am dat importanta dar cand am vazut k se tot scarpina am sp k nu e de bine..am fost la veterinar si mi s.a sp k nu e nimik grav si k s.a lovit dar ii trece,mi.a dat un unguent si atat!am mai stat cam 2 saptamani si am vazut ca ii mai trecuse dar ia cazut si parul.Am fost iar la veterinar si tot la fel mi.a dat alt unguent pe baza de aloe vera ca cik ii creste parul!acum nu stiu v.ati mai intalinit cu un asfel de caz?eu tot nu pot sa inteleg din ce cauza a cazut parul!

Informații subiect

Utilizatori care navighează

Momentan sunt 1 utilizatori care navighează

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •  
Back to top
/* ]]> */