Bun venit pe Forum animale - Animale.ro.
Rezultate 1 la 2 din 2
    Clasa "Baby"
    Data inscrierii
    07 iul, 09
    Varsta
    15
    Posturi
    3

Implicit de ce vomita cainele dupa ce mananca,aproape nedigerat?

Buna din nou,

Cainele meu mananca de obicei noaptea.Desi toata ziua are bolul plin,il vad gol dimineata si daca ii pun alta mancare abia noaptea se atinge de ea.M-am gandit ca e din cauza caldurii. Zilele trecute fiind un pic mai racoare noaptea ca pana acum,a mancat pe bune tot din bol.Dimineata am vazut ca vomitase bobite aproape intregi,doar topite un pic. Sa fie din cauza ca a facut exces?

In seara asta a repetat experienta,s-a trezit,a mancat tot,a baut apa in timpul mesei de vreo 3ori,multa apa. Si acu se tot plimba leshinat prin casa si ii vine mancarea inapoi des,doar ca inca n-a vomitat.
    Are vreo problema? Psihica poate?)
    De fapt,ce ma intereseaza pe mine : il poate afecta in vreun fel daca umfla burta asa numai noaptea,in timp?ma refer la probleme cu stomacul sau cu greutatea

clasa "Campioni"
    Data inscrierii
    15 aug, 08
    Locație
    Bucuresti
    Varsta
    28
    Posturi
    1,093

Implicit

El nu are nici o problema. Nu este normal sa il lasi sa manance noaptea. Nu este indicat sa ii lasi mancarea la dispozitie. Un catel ar trebui sa aiba 2-3 mese pe zi la ore fixe. In rest mancarea nu sta la dispozitie, nu manaca atunci cand vrea el si cat vrea el.

Da-i dimineata si seara de mancare o cantitate corespunzatoare greutatii si varstei lui. Ii lasi castronul jumate de ora si daca nu mananca, il ridici si nu ii mai dai pana la urmatoarea masa. Daca prima zi o sa faca greva foamei, pe urma se obisnuieste.

Informații subiect

Utilizatori care navighează

Momentan sunt 1 utilizatori care navighează

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •  
Back to top
/* ]]> */