Bun venit pe Forum animale - Animale.ro.
Pagina 2 din 4 PrimulPrimul 1234 UltimulUltimul
Rezultate 16 la 30 din 58
    clasa "Campioni"
    Data inscrierii
    09 aug, 06
    Locație
    bucuresti
    Posturi
    2,109

Implicit

Citat Postat de TurocK Vezi post
    Pe data de 8 septembrie anul curent au fost ridicati 3 caini din curtea unitatii de unde lucrez din sectorul 2. Hingherii au fost chemati de Directorul inteprinderii si problema este ca eu in ziua respectiva am fost schimbul 3 si nu am fost de fata.
    Intrebari:Unde ii duce pe acei caini? exista doar hingherii de la ASCSB? daca vreau sa ma duc sa-i aduc inapoi de unde sa-i iau? de la Theodor Pallady 262? Pot sa-i iau pe toti 3 inapoi ( vaccinati, sterilizati de ei etc)? Ca am inteles ca numai un caine poate fi luat inapoi.
    Programul de la Theodor Pallady am inteles ca este de la 8 la 18 de luni pana vineri. Si-am inteles ca ma prezint direct la strada respectiva doar cu buletinul si o copie de la buletin si atat. Confirma cineva?
    Si ce-a mai mare problema este cat timp ii tine in adapost pana ii pot lua inapoi(ca sa nu zic pana ii omoara)? Si daca exista numai un singur centru unde sunt adusi acesti cainii.
    Va rog sa-mi raspundeti ca maine dimineata s-ar putea sa plec si sa fiu informat cum trebuie
    Multumesc anticipat
    daca i a luat pe 8 , inca nu au firele scoase ... da telefon maine acolo si spune ca o sa ii identifici si o sa ii iei sau o sa ti i intoarca ei , dar tot va trebui sa mergi pt a semna o hartie , numai ca suna intai si vezi daca au fost castrati si cand sunt gata de luat ...pt ca daca ii iei cu firele nescoase dupa aceea va tb sa le duci undeva pt scos firele ...
    "nu te certa niciodata cu un prost !
    te va aduce la nivelul lui si te va bate cu experienta !"

Clasa "Deschisa"
    Data inscrierii
    04 mar, 09
    Posturi
    697

Implicit

Citat Postat de TurocK Vezi post
    Pe data de 8 septembrie anul curent au fost ridicati 3 caini din curtea unitatii de unde lucrez din sectorul 2. Hingherii au fost chemati de Directorul inteprinderii si problema este ca eu in ziua respectiva am fost schimbul 3 si nu am fost de fata.
    Intrebari:Unde ii duce pe acei caini? exista doar hingherii de la ASCSB? daca vreau sa ma duc sa-i aduc inapoi de unde sa-i iau? de la Theodor Pallady 262? Pot sa-i iau pe toti 3 inapoi ( vaccinati, sterilizati de ei etc)? Ca am inteles ca numai un caine poate fi luat inapoi.
    Programul de la Theodor Pallady am inteles ca este de la 8 la 18 de luni pana vineri. Si-am inteles ca ma prezint direct la strada respectiva doar cu buletinul si o copie de la buletin si atat. Confirma cineva?
    Si ce-a mai mare problema este cat timp ii tine in adapost pana ii pot lua inapoi(ca sa nu zic pana ii omoara)? Si daca exista numai un singur centru unde sunt adusi acesti cainii.
    Va rog sa-mi raspundeti ca maine dimineata s-ar putea sa plec si sa fiu informat cum trebuie
    Multumesc anticipat
    daca au fost ridicati din sectorul 2 trebuie sa fie in adapostul din PALLADY .
    cel mai bine e sa dati maine dimineata dupa ora 8 un tel la pallady sa vedeti daca au fost ridicati de catre ASCSB (din sectorul 2 mai ridica si CTV).PROGRAMUL CU PUBLICUL ESTE INTRE ORELE 9-15.PUTETI ADOPTA CATI CAINI DORITI .II LUATI STERILIZATI ,VACCINATI SE MARCATI .DACA AU FOST RIDICATI DIN CURTEA FIRMEI INSEAMNA CA EXISTA UN CONTRACT SI DIRECTORUL POATE NU II MAI VREA INAPOI ...CAZ IN CARE TREBUIE SA-I DUCETI IN ALTA PARTE .TEL DE LA PALLADY ESTE 0213452740.

Clasa "Deschisa"
    Data inscrierii
    24 ian, 07
    Posturi
    964

Implicit corsar, ai un mp!

corsar, te rog, am nevoie urgenta de sfatul tau!

Clasa "Deschisa"
    Data inscrierii
    04 mar, 09
    Posturi
    697

Implicit

29.09.2009
    In Bucuresti, Administratia pentru Supravegherea Cainilor fara Stapan-ASCSB, ofera in mod special sprijin animalelor strazii prin STERILIZARE GRATUITA PE LOC, in ziua de 10 si 11 octombrie (sambata si duminica)! O masina ASCSB vine la caine, il ia la sterilizare si il aduce in aceeasi zi inapoi, sterilizat! (Daca tinem cont ca procedurile clasice presupun programare cu o luna inainte sau ca iubitorul de animale trebuie sa-l transporte cu o masina personala, in aceasta zi speciala problemele de timp si transport dispar!) Sarcina iubitorilor de animale este doar sa faca programare, sa fie extrem de seriosi, in ziua fixata sa stea acasa si sa dea in mana lucratorilor ASCSB cainii spre sterilizare, iar seara sa-i ia in grija (eventual in casa, cine are conditii).

Va rugam sa va programati la:
    - tel. 021/312.95.55 ASCSB www.asa-bucuresti.ro
    -la tel. 0726/157.498 Asociatia "Cutu, cutu".

Va rugam sa dati mai departe si sa postati pe forumuri si grupuri.

Clasa "Deschisa"
    Data inscrierii
    24 ian, 07
    Posturi
    964

Implicit

corsar, poti sa-mi spui, te rog, de ce a trebuit sa platesc pt doi caini pe care i-am revendicat de la Odai, suma de 150 lei? Mi se pare enorm, in conditiile in care am inteles ca acum nu se mai plateste... Multumesc

Clasa "Deschisa"
    Data inscrierii
    04 mar, 09
    Posturi
    697

Implicit

Citat Postat de micutza Vezi post
    corsar, poti sa-mi spui, te rog, de ce a trebuit sa platesc pt doi caini pe care i-am revendicat de la Odai, suma de 150 lei? Mi se pare enorm, in conditiile in care am inteles ca acum nu se mai plateste... Multumesc
    nu stiu cum functioneaza POLITIA ANIMALELOR ...la ODAI este politia animalelor care apartine de primaria secorului 1.stiu doar ca la ASCSB nu se mai percepe nici o taxa ,ASCSB are 2 adaposturi 1 in TH PALLADYiar al doilea in MIHAILESTI ...ASCSB apartine de primaria municipiului BUCURESTI .

Clasa "Junior"
    Data inscrierii
    18 mai, 08
    Varsta
    27
    Posturi
    478

Implicit

As vrea sa ma ajuti Corsar sa inteleg de ce trebuie sa vina pallady in urma CTV sector 2, a lui Vierf Pfoten sau mai stiu altora, gen Family Vet, toate care sterilizeaza si pun crotalii, si sa ridice a doua oara acesti caini, sa ii traumatizeze punandu-le al doilea crotaliu.

Parca erau bazele super aglomerate. Acum au inceput sa ia caini cu crotal, din sectorul 2???? De ce mai vin cei de la CTV 2 sa isi consume timpul ,benzina si banii pt castrare, daca oricum lui Pallady nu ii pasa de asta? Chiar nu inteleg caile misterioase...

Ce se intampla cu cateii pe care ii stii bine mersi cu crotal, pe care ii ridica pallady.. cine ii returneaza? O face Pallady din proprie initiativa? Tot asa cum i-a luat? Sau e tot placa veche ..."daca nu ii revendica nimeni"....

Clasa "Junior"
    Data inscrierii
    07 dec, 08
    Varsta
    38
    Posturi
    269

Implicit

Si in sectorul 3 au fost ridicati cainii cu crotal, imediat dupa anul nou, in data de 4 ianuarie. Unii din ei fusesera sterilizati la diverse cabinete de catre persoane particulare. Au luat chiar si un catel sterilizat in baza Pallady, in septembrie anul trecut, care evident avea crotal din acela galben pe care scrie ASCSB.
    Din ce am inteles eu, nu conteaza daca au sau nu crotal, ei sunt obligati sa ridice toti cainii daca s-au facut reclamatii.
    Acesti catei nu mai sunt eliberati in teritoriu, trebuie mers la baza Pallady si semnat pt. ei, altfel raman acolo pana sunt revendicati.
    Din pacate asa se procedeaza de ceva timp, si asta din cauza numeroaselor reclamatii primite de la persoane care nu suporta cateii....sunt unii care suna de 3 - 4 ori pe zi si fac presiuni, ameninta in tot felul.
    Asa ca....nu conteaza cine, cum si cu cate eforturi sterilizeaza cateii de pe strada, daca se primesc reclamatii, cei de la ecarisaj ridica si cainii deja sterilizati.

Clasa "Baby"
    Data inscrierii
    27 oct, 08
    Locație
    Bucuresti
    Varsta
    57
    Posturi
    21

Implicit Se iau in Pallady si cainii sterilizati fara a se face reclamatii

Eu am dus o catelusa de 10 ani la o clinica pentru sterilizare. M-a costat foarte mult. In urma cu 2 luni cand am solicitat pe cei din Paladdy acestia nu au fost in stare sa o prinda pentru a o duce in Palady sa o steriizeze. Dar au prins-o dupa ce am cheltuit eu cu ea o garamada de bani. O doamna a fost de fata cand catelusa era intre doua masini si asa au prins-o intr-o strada mai departe decat sta ea de obicei, deci nu avea cum sa reclame cineva. Doamna a spus ca este sterilizata, ei au verificat si tot au luat-o. A trebuit sa semnez pentru ea ca sa o iau si nu mi-au dat nici masina. Am fost nevoita sa platesc tot eu taxi 40 Ron, taxi special pentru animale, pentru ca taxi normal nu te ia cu un caine comunitar de 26 de Kg. Acum lipseste iar catelusa de 2 zile . Probabil este iar acolo desi are crotal. Oricum sunt in teritoriu inca destui de multi caini nesterilizati. Este o lupta cu morile de vant. Iar viata cainilor este grea pe strazile Bucurestiului extrem de murdare ca si toate asa-zisele spatii verzi la fel de murdare.
    In Palady eu am avut trei caini comunitari care au stat 10 zile intr-o cusca de 1,5mX2m in total 9 caini din zone diferite , cu boli diferite probabil. Un caine din cei trei chiar a si murit dupa ce a fost adus in teritoriu. Nici nu cred ca trebuia sterilizat Era cam batran si nu cred ca mai trebuia sterilizat ori a luat o boala de acolo. Asa ca m-am lamurit de beneficiilea cestui adapost Pallady.

Clasa "Baby"
    Data inscrierii
    27 oct, 08
    Locație
    Bucuresti
    Varsta
    57
    Posturi
    21

Implicit Se iau in Pallady si cainii sterilizati fara a se face reclamatii

Eu am dus o catelusa de 10 ani la o clinica pentru sterilizare. M-a costat foarte mult. In urma cu 3 luni cand am solicitat pe cei din Paladdy acestia nu au fost in stare sa o prinda pentru a o duce in Palady sa o sterilizeze. Dar au prins-o dupa ce am cheltuit eu cu ea o garamada de bani. O doamna a fost de fata cand catelusa era intre doua masini si asa au prins-o intr-o strada mai departe decat sta ea de obicei, deci nu avea cum sa reclame cineva. Doamna a spus ca este sterilizata, ei au verificat si tot au luat-o. A trebuit sa semnez pentru ea ca sa o iau si nu mi-au dat nici masina. Am fost nevoita sa platesc tot eu taxi 40 Ron, taxi special pentru animale, pentru ca taxi normal nu te ia cu un caine comunitar de 26 de Kg. Acum lipseste iar catelusa de 2 zile. Probabil este iar acolo desi are crotal. Oricum sunt in teritoriu inca destui de multi caini nesterilizati. Este o lupta cu morile de vant. Iar viata cainilor este grea pe strazile Bucurestiului extrem de murdare ca si toate asa-zisele spatii verzi la fel de murdare.
    In Pallady eu am avut trei caini comunitari care au stat 10 zile intr-o cusca de 1,5mX2m in total 9 caini din zone diferite, cu boli diferite, probabil. Un caine din cei trei chiar a si murit dupa ce a fost adus in teritoriu. Nici nu cred ca trebuia sterilizat. Era cam batran si nu cred ca mai trebuia sterilizat, ori a luat o boala de acolo. Asa ca m-am lamurit de beneficiile acestui adapost Pallady. De fapt acest adapost nu respecta normele legale referitoare la un adapost de animale. In legislatie sunt date concrete referitoare la custi, dimensiunile custilor, nr. de caini in fiecare si chiar constructia lor, cu pereti despartitori grosi astfel incat cainii sa nu se vada si sa devina agresivi intre ei in timpul sederii lor acolo, s.a.m.d.

Clasa "Deschisa"
    Data inscrierii
    04 mar, 09
    Posturi
    697

Implicit

arata-mi mie un adapost in romania care sa fie ca la carte .se ridica cainii crotaliati de vp,ctv si altii deoarece nu exista nici un protocol incheiat intre ASCSB si aceste fundatii sau cabinete .daca ar fi un protocol ASCSB nu ar mai ridica acesti cani crotaliati deja de altii.ctv nu are o baza de date cu cainii sterilizati de ei .spun asta deoarece in urma cu aproximativ 2 ani am incercat sa gasesc stapanul unui caine sterilizat de ei .le-am dat si numar de tatuaj si degeaba .cainii crotaliati de ASCSB se ridica din parcuri si scoli .cel mai bine ar fi ca cei care sterilizeaza si marcheaza cainii fara stapan sa incheie un protocol cu ASCSB ca sa nu mai fie ridicati acesti catei .cateii se returneaza de ASCSB numai dupa ce vine cineva si semneaza pentru ei .

Clasa "Deschisa"
    Data inscrierii
    04 mar, 09
    Posturi
    697

Implicit

Citat Postat de ambra28 Vezi post
    As vrea sa ma ajuti Corsar sa inteleg de ce trebuie sa vina pallady in urma CTV sector 2, a lui Vierf Pfoten sau mai stiu altora, gen Family Vet, toate care sterilizeaza si pun crotalii, si sa ridice a doua oara acesti caini, sa ii traumatizeze punandu-le al doilea crotaliu.

Parca erau bazele super aglomerate. Acum au inceput sa ia caini cu crotal, din sectorul 2???? De ce mai vin cei de la CTV 2 sa isi consume timpul ,benzina si banii pt castrare, daca oricum lui Pallady nu ii pasa de asta? Chiar nu inteleg caile misterioase...

Ce se intampla cu cateii pe care ii stii bine mersi cu crotal, pe care ii ridica pallady.. cine ii returneaza? O face Pallady din proprie initiativa? Tot asa cum i-a luat? Sau e tot placa veche ..."daca nu ii revendica nimeni"....
    bazele sunt aglomerate si acum .am vazut caini ridicati din zona verdi in luna octombrie .dar daca nimeni nu a venit dupa ei .reclamatii se fac intr-o veselie .am inteles ca sunt persoane care suna zilnic.

Clasa "Junior"
    Data inscrierii
    18 mai, 08
    Varsta
    27
    Posturi
    478

Implicit

da... au ridicat de la un ciclop de pe barbu vacarescu ultima data, au ridicat si o catelusa batrana de 10 ani, se vedea ca e castrata dupa greutatea impresionanta pe 4 ianuarie de pe str. Chopin, dar nu stiu cum de scapa din vedere taman cainii fara crotal, necastrati, femelele gestante. Banuiesc ca trebuie sa arate comunitatii ca fac ceva, ca se "lupta" cu "problema", dar de fapt esentialul nu este rezolvat. Si ce e cu chestia asta vino dupa ei, ca noi ii luam, dar uitam sa ii aducem? De ce nu face si CTV sector 2 la fel? De ce la ei se poate? Un caine sta la CTV o singura zi dupa castrare. Si totul functioneaza al naibii de bine... mai putin, desigur, partea cu comunicarea cu pallady, care au mot in frunte, care s-au gandit abia acum ca ar fi bine sa ii ia din nou la rand, ca sa ii microcipeze, ca daca n-au murit in cele 3-4 luni cat i-au lasat in pace, atunci mor sigur acum de jigodie sau mai stiu eu ce in bazele Pallady... pentru ca acum desigur.. au uitat calea returnarii in teritoriu cum fuse pana acum ceva timp... acum trebuie sa te duci dupa ei...
    nu mai zic nimic de micile atentii pe care le primeau regulat hingherii de la oamenii care aveau grija de catei, culmea, cu crotal sau fara, dar sterilizati... nu mai zic nimic de asta...

Clasa "Junior"
    Data inscrierii
    21 iul, 09
    Locație
    Bucuresti, Dna Ghica
    Varsta
    29
    Posturi
    482

Implicit Puiuti disparuti

Am si eu o intrebare: in acest weekend au disparut din 2 locuri deloc apropiate, chiar in sectoare diferite, cate 4 puiuti de 2 luni din fiecare loc. E posibil sa fie si ei la Pallady? Eu stiam ca nu iau pui si nu ii duc in adapost.
    Insa mi se pare foarte ciudat ca au disparut in acelasi weekend si din sect 1 si din 2.
    S-a mai intamplat in acest weekend sa dispara si din alte locuri puiuti? Stiti ceva?

Clasa "Junior"
    Data inscrierii
    21 iul, 09
    Locație
    Bucuresti, Dna Ghica
    Varsta
    29
    Posturi
    482

Implicit Numar de telefon

Vreau si eu un numar de telefon de la CTv sect 2 va rog daca il stiti.
    Mersi!

Pagina 2 din 4 PrimulPrimul 1234 UltimulUltimul

Informații subiect

Utilizatori care navighează

Momentan sunt 1 utilizatori care navighează

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •  
Back to top