Bun venit pe Forum animale - Animale.ro.

Prin navigarea pe acest site, iti exprimi acordul cu privire la politica de folosire cookies. Detalii

Rezultate 1 la 5 din 5
    MODERATOR
    Data inscrierii
    05 nov, 07
    Locație
    Arad
    Varsta
    27
    Posturi
    5,191

Implicit Discutii despre Subventii!

.....

Banned
    Data inscrierii
    05 aug, 09
    Varsta
    29
    Posturi
    72

Implicit subventii

Eu am fost foarte dezamagita de mitingul pe care l-au facut la Bucuresti asa zisii agricultori.

Plus ca nu inteleg de ce sa iau un imprumut de la banca pentru banii la care am dreptul. Impozitele si taxele trebuie sa ni le platim la timp, altfel avem parte de penalizari. De ce nu ne compenseaza impozitele si taxele cu subventia?

Voi ce parere aveti?

Clasa "Deschisa"
    Data inscrierii
    08 dec, 08
    Varsta
    42
    Posturi
    612

Implicit

Citat Postat de toaletare.catei Vezi post
    Eu am fost foarte dezamagita de mitingul pe care l-au facut la Bucuresti asa zisii agricultori.

Plus ca nu inteleg de ce sa iau un imprumut de la banca pentru banii la care am dreptul. Impozitele si taxele trebuie sa ni le platim la timp, altfel avem parte de penalizari. De ce nu ne compenseaza impozitele si taxele cu subventia?

Voi ce parere aveti?
    Te grabesti si te si pripesti.Plata subventiilor se face conform acordurilor incheiate cu UE si pana acum s-au facut la timp.Asa se fac in mod normal platile,pe transe,una in anul in curs si una la inceputul anului urmator.Pana aici au fost in grafic.Referitor la creditul de care puteau beneficia fermierii,treaba sta cam asa.Presedintele s-a implicat si a facilitat un credit garantat de APIA,ca si masura extrema pentru a putea trece iarna cu bine.Asta nu inseamna ca toti fermierii trebuie sa acceseze acel credit,ci doar cei care chiar erau in impas,si crede-ma ca acesta a venit ca o gura de oxigen pentru multi.Tot la fel de bine au fost si fermieri care nu au avut nevoie de bani urgent si nici nu au fost de acorrd sa plateasca comisioanele si dobanzile bancilor si nu au facut cerere,urmand sa isi primeasca diferenta de bani normal,incepand cu 08.02.2010.

Clasa "Baby"
    Data inscrierii
    15 oct, 10
    Posturi
    42

Implicit

aveti idee cand se primesc banii pentru subventia ovine si bovine?pentru anul 2009

Clasa "Junior"
    Data inscrierii
    19 iun, 08
    Locație
    b-n
    Varsta
    32
    Posturi
    405

Implicit

Citat Postat de lorybalan Vezi post
    aveti idee cand se primesc banii pentru subventia ovine si bovine?pentru anul 2009
    Am inteles ca prin ianuarie.
    Fara caini se poate trai, dar nu merita.

Informații subiect

Utilizatori care navighează

Momentan sunt 1 utilizatori care navighează

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •  
Back to top
/* ]]> */