Bun venit pe Forum animale - Animale.ro.

Prin navigarea pe acest site, iti exprimi acordul cu privire la politica de folosire cookies. Detalii

Pagina 1 din 3 123 UltimulUltimul
Rezultate 1 la 15 din 41

Subiect: Bichon maltez

Clasa "Baby"
    Data inscrierii
    05 dec, 09
    Posturi
    12

Talking Bichon maltez

Mi-as dori foarte mult un pui de bichon maltez sau frise [preferabil alb]. Am cautat pe net,insa preturile sar de 8 milioane,ceea ce mie mi se pare cam mult. Parintii imi dau voie sa dau pe el cel mult 30 de euro,si as putea da si broscuta mea testoasa. [cu acvariu si incalzitor]
    Dac-ati fi din zona Moldovei,ar fi ideal. Multumesc anticipat.

LE: Nr. de telefon: 0748461598

Clasa "Deschisa"
    Data inscrierii
    13 mai, 08
    Locație
    Constanta
    Posturi
    594

Implicit

bai,daca gasesti bichon cu 1000 lei noi sa te bucuri ca astia se vand mai scump,iar daca iti activezi mesageria privata iti dau niste site-uri unde gasesti caniche,shih-tzu sau metisi asa cum vrei tu pufosi,albi..la un pret mai bun
    Ultima modificare făcută de PuffyRO; 03/01/2010 la 22:56.

Clasa "Veterani"
    Data inscrierii
    05 nov, 03
    Locație
    Monte Carlo
    Posturi
    16,696

Implicit

Citat Postat de PuffyRO Vezi post
    bai,daca gasesti bichon cu 1000 lei noi sa te bucuri ca astia se vand mai scump,iar daca iti activezi mesageria privata iti dau niste site-uri unde gasesti caniche,shih-tzu sau metisi asa cum vrei tu pufosi,albi..la un pret mai bun
    Da, de la inmultitori si samsari, care impuiaza catelele pentru bani...bun sfat....Si daca ia un pui care moare sau e bolnav ii dai tu banii de tratamente? sau daca nu seamana cu rasa si se trezeste cu un caine de 10 kile alb si pufos...ii dai tu banii dati pe caine?

clasa "Campioni"
    Data inscrierii
    15 apr, 08
    Locație
    brasov
    Varsta
    36
    Posturi
    1,559

Implicit

Citat Postat de alexandra6 Vezi post
    Mi-as dori foarte mult un pui de bichon maltez sau frise [preferabil alb]. Am cautat pe net,insa preturile sar de 8 milioane,ceea ce mie mi se pare cam mult. Parintii imi dau voie sa dau pe el cel mult 30 de euro,si as putea da si broscuta mea testoasa. [cu acvariu si incalzitor]
    Dac-ati fi din zona Moldovei,ar fi ideal. Multumesc anticipat.

LE: Nr. de telefon: 0748461598
    bichonul maltese cat si cel frise numai alb poate sa fie, nu exista alta culoare la aceste rase. daca este o alta culoare nu este maltese sau frise. la acesta suma nu vei putea sa iti cumperi nici un catel de rasa, de oricare ar fi rasa. si mai trebuie sa stii ca numai primele vaccinuri care va trebui sa i le faci vor fi mai scumpe de cei 30 euro pe care tu ii ai, iar la acestea se mai adauga multe alte cheltuieli, asa ca gandeste bine.

iar solutia pe care ai gasit-o tu de a da un alt animalut de al tau pe un catel, nu este un lucru frumos. chiar daca par rea, dar te intreb ce vei face cand iti vei dori altceva? vei da o suma de bani si catelul ?
    Chips+Lisa=zgaibe

Clasa "Veterani"
    Data inscrierii
    20 oct, 07
    Locație
    Arad
    Varsta
    27
    Posturi
    7,477

Implicit

eu cred ca ar fi bine sa ramai deocamdata la broscuta.
    nu iti permiti un catel,inca.

daca parintii iti dau doar 30 de euro ca sa-l cumperi,nici nu vreau sa-mi inchipui ce va manca,cine va achita vaccinurile si multe altele.

asteapta sa mai cresti,sa-ti castigi tu banii,si apoi ia-ti un catel
    A dog is for life,not just for Christmas

Clasa "Baby"
    Data inscrierii
    21 mar, 08
    Locație
    Cluj Romania
    Varsta
    31
    Posturi
    72

Implicit Caut Bichon

Caut pui de bichon alb -fetita. Cine stie o sursa buna, nu "fabrici", va rog sa-mi spuneti! Prietena mea vrea bichon-alb, fetita, si ce am gasit sunt majoritatea comercianti. Preferam sa dam aceeasi bani cuiva care are catelusa sau macar ii iubesc chiar daca e canisa.

Multumesc!

clasa "Campioni"
    Data inscrierii
    15 apr, 08
    Locație
    brasov
    Varsta
    36
    Posturi
    1,559

Implicit

Citat Postat de Sclipici Vezi post
    Caut pui de bichon alb -fetita. Cine stie o sursa buna, nu "fabrici", va rog sa-mi spuneti! Prietena mea vrea bichon-alb, fetita, si ce am gasit sunt majoritatea comercianti. Preferam sa dam aceeasi bani cuiva care are catelusa sau macar ii iubesc chiar daca e canisa.

Multumesc!
    imi primul rand ce fel de bichon vrea? frise, bolognese, maltese sunt toti albi.

Citat Postat de Sclipici Vezi post
    .... Preferam sa dam aceeasi bani cuiva care are catelusa sau macar ii iubesc chiar daca e canisa.
    nu prea am inteles ce vrei sa spui
    Chips+Lisa=zgaibe

Clasa "Baby"
    Data inscrierii
    05 dec, 09
    Posturi
    12

Implicit

Bun...am reusit de mi-am luat bichon,de 5 saptamani,cu vreo suta de euro,si fara sa dau broscuta.
    Cel de la care l-am cumparat spune ca este rasa pura,insa nu cred ca are vreun document care sa ateste asta. Avea si la 50 de euro,corcitura.
    Imi pot da seama,in vreun fel,daca este sau nu vrajeala?
    Astept raspuns,mersi.

Clasa "Veterani"
    Data inscrierii
    05 nov, 03
    Locație
    Monte Carlo
    Posturi
    16,696

Implicit

La 100 euro...5 saptamani, asta este clar teapa...sper din suflet pentru catelul ala ca parintii si tu sa fiti dispusi sa faceti tot ceea ce trebuie pentru acest pui, plecat muuult prea rapid de langa mama...
    Incep din ce in ce sa ii admir pe inmultitori, pentru puterea lor de convingere.....

Clasa "Veterani"
    Data inscrierii
    02 ian, 04
    Locație
    Bucuresti
    Posturi
    6,640

Implicit

eu nu inteleg altceva:cum de unii nu se informeaza inainte asupra rasei,asupra a ce inseamna anima de rasa si asupra surselor din care poti lua animal de rasa sanatos.
    Si asupra varstei corecte la care se dau puii de caine,si asupra faptului ca asa cum noaptea toate pisicile sunt negre,la 5 saptamani habar nu ai ce iei macar ca previziune a evolutiei animalului din punct de vedere al aspectului.
    Ultima modificare făcută de ocean; 06/01/2010 la 18:01.
    Daca vrei sa cunosti un om,da-i putere de decizie asupra altora...

Clasa "Baby"
    Data inscrierii
    05 dec, 09
    Posturi
    12

Implicit

La 100 euro...5 saptamani, asta este clar teapa
    Acum am aflat ca cei cu 50 de euro erau din alta parte [m-am mai linistit )],si ca parintii puiutului meu sunt ambii bichoni:mama e bichon maltez,iar tatal,frise. Puiul a iesit maltez,de o culoare alba,ca a mamei dar si putin maronie,ca cea a tatalui. [m-am uitat pe net si la puiuti frise,si nu e asa]. Asta-nseamna ca-i rasa pura,nu?
    Nu-nteleg...de ce e clar teapa? Ca-i asa ieftin? Nu are niciun vaccin facut [care am inteles ca,costa destul] si cel de la care l-am luat nu e unu' d'ala care sa-i imperecheze "la greu",de aia stiu ca cer preturi exagerate.

clasa "Campioni"
    Data inscrierii
    26 nov, 06
    Locație
    cluj-napoca
    Varsta
    34
    Posturi
    1,867

Implicit

alexandra, ai platit o caruta de bani. numai pentru faptul ca au corcit un maltez cu un frise cum le zici tu, puiul e si mai corcitura decat is parintii. mai studiaza putin daca tot esti asa "interesata" de corcituri, etc. oricum e prea tarziu acum...

Canisa Bolognese Uilaki’s White Beauty®
    www.bichonbolognese.eu

Clasa "Veterani"
    Data inscrierii
    02 ian, 04
    Locație
    Bucuresti
    Posturi
    6,640

Implicit

sa iti traiasca acum ca l-ai luat,ai grija de el,vaccineaza-l si nu mai fii preocupata de rasa la un caine fara pedigree.Nici 1000 de cuvinte de asigurare ca e de rasa din partea celui care ti l-a vandut,nici toate certificatele scoase din piatra seaca nu atesta rasa in afara de pedigree.

Clasa "Veterani"
    Data inscrierii
    02 ian, 04
    Locație
    Bucuresti
    Posturi
    6,640

Implicit

Iar impercherea "la greu"(daca prin asta intelegi opusul a ce ai cumparat tu) este cea corecta,intre genitori de rasa (evident cu pedigree) si arbitrati,arbitrajul confirmand ca nu au defecte ce ar contraveni dreptului de monta,intre genitori testati de boli cu incidenta mai mare la rasa respectiva,puii crescandu-se la standarde inalte,vaccinati si dati "la patru ace" ,la o varsta corecta,conform regulilor de reproductie si crestere respectate de cei ce practica un breeding planificat si corect .

Clasa "Veterani"
    Data inscrierii
    05 nov, 03
    Locație
    Monte Carlo
    Posturi
    16,696

Implicit

Citat Postat de alexandra6 Vezi post
    Acum am aflat ca cei cu 50 de euro erau din alta parte [m-am mai linistit )],si ca parintii puiutului meu sunt ambii bichoni:mama e bichon maltez,iar tatal,frise. Puiul a iesit maltez,de o culoare alba,ca a mamei dar si putin maronie,ca cea a tatalui. [m-am uitat pe net si la puiuti frise,si nu e asa]. Asta-nseamna ca-i rasa pura,nu?
    Nu-nteleg...de ce e clar teapa? Ca-i asa ieftin? Nu are niciun vaccin facut [care am inteles ca,costa destul] si cel de la care l-am luat nu e unu' d'ala care sa-i imperecheze "la greu",de aia stiu ca cer preturi exagerate.
    E teapa ca la 5 luni puiul ala este prea mic, predispus si sensibil la o gramada de boli. Sa dai bani pe un metis...pentru ca puiul tau este un metis...din parinti de rase diferite nu prea are cum sa iasa un caine de rasa pura.....
    Un pui se ia la minim 8 saptamani cu minim un vaccin si doua deparazitari...
    Imperechere la greu este ceea ce fac unii cupland caini din rase diferite si vanzand metisii ca fiind de rasa pura.....

Pagina 1 din 3 123 UltimulUltimul

Informații subiect

Utilizatori care navighează

Momentan sunt 1 utilizatori care navighează

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •  
Back to top
/* ]]> */