Bun venit pe Forum animale - Animale.ro.

Prin navigarea pe acest site, iti exprimi acordul cu privire la politica de folosire cookies. Detalii

Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul
Rezultate 1 la 15 din 28
    clasa "Campioni"
    Data inscrierii
    22 dec, 05
    Posturi
    3,664

Implicit Seminar dresaj si ZTP

Dobermann Club Romania impreuna cu Complexul Canin Gini House :
    organizeaza in perioada 15-19 aprilie in Baia Mare (mai exact Lapusel aproape de Motel Doua Veverite) un seminar de dresaj avand ca lector invitat pe Dl. Rud Killmaier din Germania, arbitru ZTP, arbitru DV, dresor, avand date peste 150 de examene IPO cu caini din diferite rase.
    Tema seminarului :
    -pregatirea cainilor tineri pentru partea de paza
    -pregatire pentru examene IPO si ZTP
    -subordonare
    -aport
    -pregatirea pentru testul de temperament din examenele ZTP
    -pregatire atentatori

Avem locuri de cazare pentru aproximativ 28 de persoane in casute tip camping la locul seminarului, la pret foarte acceptabil (10 Ron/persoana/zi), sau la motel "Doua Veverite" la distanta de 500 metri de terenul de antrenament si locul de desfasurare a seminarului, pretul camerei 80 Ron/ noapte, camere doua paturi conditii excelente.
    Posibilitati de cazare pentru caini, restaurant la locul de desfasurare a seminarului, sala de conferinta.
    Pret pentru participare intre 50-100 Euro pentru toata durata seminarului de 4 zile, in functie de numarul de persoane participante.
    Se accepta unul sau maxim doi caini cu fiecare participant pentru a lua parte la partea practica a seminarului

Cei interesati se pot inscrie la telefon 0262-220940 ,orele 12-16 zilnic
    sau prin email pe adresa dobi@dobermann-club.ro . Va rog treceti la subiect : seminar dresaj

Clasa "Junior"
    Data inscrierii
    03 nov, 09
    Locație
    Sfantu Gheorghe, Covasna
    Varsta
    44
    Posturi
    234

Implicit

Care este varsta minima pentru cainii tineri?

clasa "Campioni"
    Data inscrierii
    22 dec, 05
    Posturi
    3,664

Implicit

Dresajul pentru poate IPO incepe de la varste mici, partea de urma si subordonare de exemplu, dar pentru partea de paza este bine sa aiba peste un an, insa formarea muscaturii incepe mai devreme. Asa ca depinde care parte din seminar va intereseaza cel mai mult pentru cainele dvs.
    Nu am impus limita de varsta pentru cainii care pot veni, la fiecare varsta si faza de pregatire a cainelui este ceva de invatat la acest seminar. Seminarul nu este dedicat numai cainilor cu o anumita limita varsta sau un anumit nivel de pregatire.

Clasa "Deschisa"
    Data inscrierii
    06 dec, 05
    Locație
    Arad
    Varsta
    53
    Posturi
    842

Implicit

Felicitari pentru initiativa si succes in organizarea seminarului.
    Clubul de Dresaj Canin Romania, membru AChR.
    Chinologia este o pasiune si nu o obligatie. La fel si CDC.

Clasa "Deschisa"
    Data inscrierii
    06 dec, 05
    Locație
    Arad
    Varsta
    53
    Posturi
    842

Implicit

Regret ca nu voi putea fi prezent, avand certitudinea ca va fi un seminar reusit.
    In aceeasi perioada are loc Campionatul Mondial IPO FH FCI la Grosuplje in Slovenia.

clasa "Campioni"
    Data inscrierii
    22 dec, 05
    Posturi
    3,664

Implicit

Citat Postat de Willi Landt Vezi post
    Regret ca nu voi putea fi prezent, avand certitudinea ca va fi un seminar reusit.
    In aceeasi perioada are loc Campionatul Mondial IPO FH FCI la Grosuplje in Slovenia.
    Sper ca in curand sa avem o echipa a Romaniei ca participant la aceste concursuri mondiale.

Clasa "Deschisa"
    Data inscrierii
    06 dec, 05
    Locație
    Arad
    Varsta
    53
    Posturi
    842

Implicit

Citat Postat de csaba Vezi post
    Sper ca in curand sa avem o echipa a Romaniei ca participant la aceste concursuri mondiale.
    Echipa e mult.
    In acest an Romania va fi prezenta cu un caine pentru prima data la un Campionat IPO FH.

Deasemenea in 20101 romania va fi reprezentata de echipe nationale de dresaj canin la campionatele mondiale FMBB (IPO si Mondioring), IRO- Caini de Salvare (RH F, RH FL), Utility IPO FCI (IPO), IMCA (Agility si Paragility) si GTIM (Mondioring).

clasa "Campioni"
    Data inscrierii
    22 dec, 05
    Posturi
    3,664

Implicit

Poze cu facilitatile complexului Gini House unde se va desfasura seminarul :

poza cu intrarea in "Complexul canin Gini House "

teren dresaj :

casute tip camping pentru cazare :

pensiunea unde pot fi cazati cainii pe timpul seminarului :

Bar-restaurant in cadrul complexului pentru servirea mic dejun, pranz, cina :

Va reamintim ca cei care doresc sa participe pot sa se inscrie doar pana in data 10 aprilie pe adresa dobi@dobermann-club.ro

clasa "Campioni"
    Data inscrierii
    22 dec, 05
    Posturi
    3,664

Implicit

Pe cei care vin cu caini la seminarul de dresaj ii rugam sa aduca cu ei carnetul de sanatate a cainilor cu care vin. Vaccinurile si deparazitarile trebuie sa fie in termenul de valabilitate.

Clasa "Baby"
    Data inscrierii
    22 dec, 08
    Varsta
    34
    Posturi
    12

Implicit

Astept cu nerabdare seminarul acesta, sunt convins ca avem multe de invatat de la Dl. Rud Killmaier. Sper ca numarul celor prezenti la seminar sa fie cat mai mare, e o ocazie buna sa mai acumulam informatie in domeniul dresajului, mai ales ca acest om este si dresor si arbitru.
    Felicitari domnului Csaba Majoros pt. ca l-a invitat. E invitat pentru noi, pentru cei care isi doresc performanta.

Clasa "Junior"
    Data inscrierii
    12 dec, 05
    Posturi
    216

Implicit

Citat Postat de CIPRI CORDOS Vezi post
    Astept cu nerabdare seminarul acesta, sunt convins ca avem multe de invatat de la Dl. Rud Killmaier. Sper ca numarul celor prezenti la seminar sa fie cat mai mare, e o ocazie buna sa mai acumulam informatie in domeniul dresajului, mai ales ca acest om este si dresor si arbitru.
    Felicitari domnului Csaba Majoros pt. ca l-a invitat. E invitat pentru noi, pentru cei care isi doresc performanta.
    cu siguanta avem ce invata de la el dar ce sunt eu curios?cati vor sa invete si cati vor performanta ca vad ca dresaj pe tastatura se face la greu...

Clasa "Junior"
    Data inscrierii
    12 dec, 05
    Posturi
    216

Implicit

scuze dar mi-am mai adus aminte de ceva si nu ma pot abtine sa nu spun...ptr multi e important cat costa seminarul nu ce se poate invata de la omul ala...

Clasa "Baby"
    Data inscrierii
    22 dec, 08
    Varsta
    34
    Posturi
    12

Angry

Citat Postat de rotti Vezi post
    scuze dar mi-am mai adus aminte de ceva si nu ma pot abtine sa nu spun...ptr multi e important cat costa seminarul nu ce se poate invata de la omul ala...
    din pacate aici ai dreptate, dar...cei care pun in primul rand problema costului si apoi ce posibilitate de a invata si duce acasa cunostintele acumulate la un seminar, sunt acele persoane care ar veni doar gratisdaca se poate, mai precis sunt cei care nu vor sa investeasca nimic dar sa li se ofere tot.
    Ultima modificare făcută de CIPRI CORDOS; 12/04/2010 la 23:01.

Clasa "Baby"
    Data inscrierii
    22 dec, 08
    Varsta
    34
    Posturi
    12

Implicit

Citat Postat de rotti Vezi post
    din pacate aici ai dreptate, dar...cei care pun in primul rand problema costului si apoi posibilitate de a invata si duce acasa si sa foloseasca cunostintele acumulate la un seminar, sunt acele persoane care ar veni doar gratis daca se poate, mai precis sunt cei care nu vor sa investeasca nimic dar sa li se ofere tot.

Clasa "Junior"
    Data inscrierii
    03 nov, 09
    Locație
    Sfantu Gheorghe, Covasna
    Varsta
    44
    Posturi
    234

Implicit

Ma scuzati ca intervin si eu. Fara nici o suparare, nu asteapta nimeni pomeni, dar costurile sunt destul de piperate, mai ales pentru cei care nu traiesc din dresaj, ci vor sa invete pur si simplu pentru propria largire a orizontului despre dresaj.
    Chiar am avut de gand sa vin si eu la acest seminar si chiar cred ca aveam ce invata de la Dl. Rud Killmaier, dar nu prea-mi permit asemenea costuri.
    In primul rand Baia Mare nu este o locatie tocmai la indemana oricui, apoi costul (100 euro) nu este unul prea scazut, etc. Daca calculez costul a trei zile de seminar, chiar si in conditiile ieftine de cazare, tot ajung la un total de 220-250 euro, (aici intra drumul dus-intors, cazarea, mancarea...), ceea ce este destul de mult pentru trei zile.

Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul

Informații subiect

Utilizatori care navighează

Momentan sunt 1 utilizatori care navighează

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •  
Back to top
/* ]]> */