Bun venit pe Forum animale - Animale.ro.

Prin navigarea pe acest site, iti exprimi acordul cu privire la politica de folosire cookies. Detalii

Rezultate 1 la 7 din 7
    Clasa "Baby"
    Data inscrierii
    09 iun, 10
    Posturi
    1

Implicit Vreau pareri, va rog !

Am un caniche, e femela, are 12 ani si de aproximativ 3 - 4 ani ii apar nste punctulete alte pe iele, ca niste cosuri. vara trecuta am incercat sa storc unul, dar nu am reusit, nu a iesit nimic din el. In noiembrie - decembrie a inceput sa se faca maro - negru si sa creasca. La inceput era mic , dar acum s-a facut cat un bob de mazare mai mic. am fost i ianuarie laveterinar si mi-a sus ca acele punctulete sunt papilomi si i-a facut o injectie cu TERANECRON casa nu mai creasca, dar parca a inceput sa creasca si mai mult. acum vrea sa ii faca analize la sange ca sa vada daca este cancer sau nu si apoi sa i-l scoata cu electrocauterul.
    Imi mai propuse-se prin martie sa ii faca o biopsie, dar mi-a spus si ca daca il deranjaza ar putea sa faca metstaza, asa ca am refuzat biopsia. tot prin martie s-a spart a iesit ce ea in interior si a raas mult mai mica, dar acum a crescut la loc.
    A mai inalnit cineva asa ceva? Ce parere aveti?

PS: am atasat niste imagini cu respectivul punct.
    Imagini atașate Imagini atașate
    • Tip fișier: jpg 1.jpg (39.6 KB, 80 afișări)
    • Tip fișier: jpg 2.jpg (25.1 KB, 76 afișări)
    • Tip fișier: jpg 3.jpg (33.5 KB, 75 afișări)

Clasa "Junior"
    Data inscrierii
    07 dec, 08
    Varsta
    39
    Posturi
    269

Implicit

Cel mai probabil acele formatiuni sunt negi.
    Are si catelusa mea 3 asemenea negi, a mai avut unul care a fost extirpat.
    Atata timp cat nu sangereaza si nu cresc f mult, nu cred ca e bine sa se umble la ei.
    Catelusa mea si-a rupt unul din negi, acesta a inceput sa supureze, a crescut destul de mult......si a trebuit sa o operez. Nu e o procedura foarte complicata, se face cu anestezie locala. A trecut aproape un an de atunci si nu s-a refacut acea formatiune.

Clasa "Junior"
    Data inscrierii
    30 sep, 07
    Varsta
    36
    Posturi
    227

Implicit

Am avut si eu un caniche care avea asa ceva, ii aparusera mai spre batranete(13 ani). Nu am umblat la aceste excrescente, nu l-am operat. Unele au disparut de la sine, altele s-au marit (nu foarte mult), dar cum nu il incomodau, nu ii provocau mancarimi sau vre-un disconfort le-am lasat asa.
    Acum am o catelusa fox terrier de 9 ani si are si ea vre-o 2. Veterinarul mi-a spus si la ea sa le lasam asa daca nu ii provoaca neplaceri.

Clasa "Baby"
    Data inscrierii
    27 oct, 06
    Posturi
    7

Implicit ``cosuri``

in nici un caz o puntie nu i-ar fi provocat metastaze. daca esti din bucuresti sau din alata localitate un care exista facultate de medicina veterinara mergi la disciplina de morfopatologie sau oncologie. acolo sigur vei gasi un raspuns

Clasa "Baby"
    Data inscrierii
    25 feb, 12
    Posturi
    12

Implicit

Concluzia la care ai ajuns este foarte buna , da mai trebuie o parere dar ... o parere de la un alt medic nu o parere de pe un forum

Clasa "Baby"
    Data inscrierii
    30 mar, 12
    Locație
    Bucuresti, Romania
    Varsta
    27
    Posturi
    2

Implicit

Sper ca ai reusit sa rezolvi pana acum, daca nu. Parerea mea este sa te duci la Facultatea de Medicina Veterinara la Oncologie. Decat sa risti sa gasesti pe cineva care nu stie despre ce vorbeste, mai bine te duci direct la Dr Cringanu, care este profesor acoo. Eu ii sunt foarte recunoscatoare. Bafta multa!

clasa "Campioni"
    Data inscrierii
    05 iun, 06
    Locație
    Bucuresti
    Varsta
    45
    Posturi
    1,530

Implicit

Citat Postat de SimonaKitty Vezi post
    Sper ca ai reusit sa rezolvi pana acum, daca nu. Parerea mea este sa te duci la Facultatea de Medicina Veterinara la Oncologie. Decat sa risti sa gasesti pe cineva care nu stie despre ce vorbeste, mai bine te duci direct la Dr Cringanu, care este profesor acoo. Eu ii sunt foarte recunoscatoare. Bafta multa!
    Buna
    Poti sa povestesti mai multe despre experienta ta cu dr Cranganu ? Am auzit diverse pareri, de aceea intreb. Multumesc
    https://www.facebook.com/pages/Ulei-...95291017288036

Vand caine: mananca orice si ii plac foarte mult copiii

Informații subiect

Utilizatori care navighează

Momentan sunt 1 utilizatori care navighează

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •  
Back to top