Bun venit pe Forum animale - Animale.ro.

Prin navigarea pe acest site, iti exprimi acordul cu privire la politica de folosire cookies. Detalii

Pagina 1 din 4 123 ... UltimulUltimul
Rezultate 1 la 15 din 60

Subiect: Pareri OneVet

Clasa "Junior"
    Data inscrierii
    12 ian, 10
    Locație
    Bucuresti
    Varsta
    4
    Posturi
    227

Implicit Pareri OneVet

Ce stiti despre OneVet legat de competentele medicilor ? (in special sterilizari, chirurgie ortopedie, dar nu numai).
    As prefera parerile sa fie insotite de cateva detalii privind experienta/cazul respectiv si medicul implicat.

Clasa "Junior"
    Data inscrierii
    26 mai, 09
    Locație
    Bucuresti
    Posturi
    400

Implicit

Eu cumpar de la ei mancare pentru pisici si altele si am fost de cateva ori la urgenta cu animalutele la ei: Cu Lucky (caine metis 12 ani) caruia i se umflase botul intr-o parte, nu manca si era apatic, i-a facut tratament injectabil si apoi am luat tratament pt. acasa si pana a doua zi nu a mai avut nimic; cu Miti anul trecut cand am gasit-o dupa 1 luna cand a fost pierduta, (sambata si duminica) i-a facut perfuzii, vitamine si antibiotic, dupa care a inceput sa manance; luni am fost cu ea la facultate unde a vazut-o doctorita la care merg de regula, i-a facut analize si i-a facut acelasi tratament in continuare (nu stia ce tratament facuse la acel doctor); acum recent i-am facut analizele lui Miti tot la ei. De cele mai multe ori, am fost la dn. doctor Dragos Vladut, care mie mi s-a parut cel mai bun , dar am mai fost si la alte doctorite al caror nume nu il stiu. O vecina mi i-a recomandat pentru sterilizat pisicile; ea a sterilizat mai multe pisici comnitare la ei si nu a avut probleme; eu inca nu am curaj sa sterilzez pisicile a ei. Tot la ei, acum aproape 1 an o doctorita i-a facut algocalmin lui Lady (pisicuta care avea cam 5 luni atunci) si s-a simtit foarte rau pisica cateva ore dupa aceea (am aflat ulterior ca nu se face la pisici). Acea docorita nu cred ca mai lucreaza acolo, nu am mai vazut-o, In rest pot sa-ti spun ca au tot timpul clienti (chiar clienti vechi ), nu se asteapta ca la facultate, sunt bine dotati, au ecograf, laserterapie, fac analize si au posibilitate de cazare (post operatoriu sau pentru tratament). Din cate am inteles fac si reduceri pentru animale comunitare. Oamenii de acolo se poarta frumos atat cu animalele cat si cu stapanii. Mai multe imi pare rau nu stiu, chiar as vrea si eu sa aflu; cabinetul este foarte aproape de mine si as prefera sa merg la ei mereu decat sa pierd zile intregi la facultate.

Clasa "Junior"
    Data inscrierii
    12 ian, 10
    Locație
    Bucuresti
    Varsta
    4
    Posturi
    227

Implicit

@c_stanciu24, multam de postare.
    Si mie mi-a zis cineva ca la dr Dragos Vladut a castrat niste caini comunitari si a fost ok.

Altcineva, alte experiente ?

Clasa "Junior"
    Data inscrierii
    02 sep, 10
    Posturi
    248

Smile Cabinet bun

E un cabinet unde lucreaza oameni competenti .
    Stiu situatii grave rezolvate la ei si nu pe bani multi.

Clasa "Baby"
    Data inscrierii
    30 nov, 10
    Varsta
    25
    Posturi
    44

Implicit

unde mai exact se afla aceasta clinica?
    mi s-a recomandat de catre un medic veterinar de la Maxi-Pet sa-i fac o ecografie (sa vedem ficatul cum este) si un EKG. nu prea m-as arunca sa fac un RMN, pentru ca stiu ca-i periculos si la oameni, dar si la animale. astea se fac in cazuri de urgenta, din cate am inteles.

Clasa "Junior"
    Data inscrierii
    02 sep, 10
    Posturi
    248

Implicit

Citat Postat de cherry Vezi post
    unde mai exact se afla aceasta clinica?
    mi s-a recomandat de catre un medic veterinar de la Maxi-Pet sa-i fac o ecografie (sa vedem ficatul cum este) si un EKG. nu prea m-as arunca sa fac un RMN, pentru ca stiu ca-i periculos si la oameni, dar si la animale. astea se fac in cazuri de urgenta, din cate am inteles.
    In Militari , pe Uverturii. Dar nu pot sa-ti dau adresa exacta . Cauta pe net

Clasa "Baby"
    Data inscrierii
    30 nov, 10
    Varsta
    25
    Posturi
    44

Implicit

da, o sa caut.
    multumesc mult.

Clasa "Baby"
    Data inscrierii
    09 mai, 10
    Posturi
    15

Implicit

Citat Postat de cherry Vezi post
    nu prea m-as arunca sa fac un RMN, pentru ca stiu ca-i periculos si la oameni, dar si la animale. astea se fac in cazuri de urgenta, din cate am inteles.
    Din cate stiu RMN-ul nu este deloc periculos la oameni, cu exceptia cazurilor in care ai bucati de metal in organism.

Clasa "Baby"
    Data inscrierii
    03 feb, 11
    Posturi
    19

Implicit

Citat Postat de c_stanciu24 Vezi post
    Eu cumpar de la ei mancare pentru pisici si altele si am fost de cateva ori la urgenta cu animalutele la ei: Cu Lucky (caine metis 12 ani) caruia i se umflase botul intr-o parte, nu manca si era apatic, i-a facut tratament injectabil si apoi am luat tratament pt. acasa si pana a doua zi nu a mai avut nimic; cu Miti anul trecut cand am gasit-o dupa 1 luna cand a fost pierduta, (sambata si duminica) i-a facut perfuzii, vitamine si antibiotic, dupa care a inceput sa manance; luni am fost cu ea la facultate unde a vazut-o doctorita la care merg de regula, i-a facut analize si i-a facut acelasi tratament in continuare (nu stia ce tratament facuse la acel doctor); acum recent i-am facut analizele lui Miti tot la ei. De cele mai multe ori, am fost la dn. doctor Dragos Vladut, care mie mi s-a parut cel mai bun , dar am mai fost si la alte doctorite al caror nume nu il stiu. O vecina mi i-a recomandat pentru sterilizat pisicile; ea a sterilizat mai multe pisici comnitare la ei si nu a avut probleme; eu inca nu am curaj sa sterilzez pisicile a ei. Tot la ei, acum aproape 1 an o doctorita i-a facut algocalmin lui Lady (pisicuta care avea cam 5 luni atunci) si s-a simtit foarte rau pisica cateva ore dupa aceea (am aflat ulterior ca nu se face la pisici). Acea docorita nu cred ca mai lucreaza acolo, nu am mai vazut-o, In rest pot sa-ti spun ca au tot timpul clienti (chiar clienti vechi ), nu se asteapta ca la facultate, sunt bine dotati, au ecograf, laserterapie, fac analize si au posibilitate de cazare (post operatoriu sau pentru tratament). Din cate am inteles fac si reduceri pentru animale comunitare. Oamenii de acolo se poarta frumos atat cu animalele cat si cu stapanii. Mai multe imi pare rau nu stiu, chiar as vrea si eu sa aflu; cabinetul este foarte aproape de mine si as prefera sa merg la ei mereu decat sa pierd zile intregi la facultate.
    Cei de la facultate au vre-un har in castrarea animalelor?Ma intebam si eu deoarece o castrare o poate face cu succes orice student de an mai mare atata timp cat e o interventie ce implica manualitate si tehnica nu neaparat un mare bagaj stiintific....Sunt sigur ca medicii de la cabinetul la care mergi iti pot castra animalele cu o pricepere si atentie mult mai mare decat cei de la facultate care privesc operatia de sterilizare ca obanalitate!Plus ca la un cabinet esti intr-un mediu privat iar la facultate....ca la stat!

Clasa "Baby"
    Data inscrierii
    03 feb, 11
    Posturi
    19

Exclamation

Citat Postat de lymphor Vezi post
    Din cate stiu RMN-ul nu este deloc periculos la oameni, cu exceptia cazurilor in care ai bucati de metal in organism.
    RMN??????pentru ce????in primul rand animalul tb anesteziat pt aceasta procedura...si in al doilea rand ....ai epuizat toate mijloacele de diagnostic ?plus pretul CAM 800LEI +anestezia!!!!

Clasa "Baby"
    Data inscrierii
    30 nov, 11
    Posturi
    1

Implicit

Cabinet bun? OneVet ar trebui inchis pt ce i-au facut cainelui meu o simpla operatie de castrare de acum 4 ani mi-a omorat azi catelusa.Cum? in urma operatiei facuta cu fire care NU s-au absorbit in 4 ani a facut o infectie posibil nu de curand....timp de 3 ani a avut otita infectioasa eruptii pe toata suprafata corpului ii cadea parul se scarpina s.a..m.d am mers cu ea de fiecare data dadeam o groaza de bani pe 2 3 4 injectii si NIMIC NU SE REZOLVA n-au facut nimic pt ea....cand in sf am gasit un medic BUN care sa o opereze pt ca operatia de castrare supura la propriu nu s-a mai putut face nimic..acest medic BUN care NU era de la ONEVET a scos din ea efectiv carne putrezita cu firele de la prima operatie...si la 24 de ore de la operatie a murit prin hemoragie interna determinata de o peritonita...cainele meu a fost mancat pe dinautru de infectia pe care nimeni de la ONEVET nu a observat-o desi noi tot ziceam ca ceva nu e in regula...si acum a murit si e vorba de o catelusa basset hound in caz ca cineva de la cabinet va citii vreodata ce au facut...

Clasa "Baby"
    Data inscrierii
    22 nov, 11
    Locație
    Bucuresti
    Posturi
    2

Implicit

Feriti-va de cab vet Onevet,doctori incompetenti,la fel si la cab Tetravet.

Clasa "Baby"
    Data inscrierii
    21 apr, 12
    Posturi
    1

Implicit

iar noi medicii veterinari trebuie si noi la randul nostru sa ne ferim de asemenea clienti plimbareti.si stiti dna marilen la ce ma refer .dar din pacate imi este mila de animale ca sa refuz astfel de clienti.asta e multumirea ca v am salvat cainele anul trecut de babesioza si de asemenea si anul acesta.daca aveti nelamuriri va astept la cabinet sau va rog sa ma sunati la numarul de telefon la care m ati sunat disperata cand cainele se simtea rau.

Clasa "Junior"
    Data inscrierii
    10 dec, 10
    Posturi
    209

Implicit

Nu Onvet.
    Ieri o doamna a luat un catelus din parcul Moghioros si l-a dus la cabinetul Onevet. Tipa nu este romanca. Este venita de putin timp din Canada si vorbeste foarte putin romaneste. Catelusul avea demodecie si zilele acestea vroiam sa-i incep tratamentul injectabil. Aceasta doamna nu a stiut ca urma sa inceapa un tratament asa ca l-a dus la ONEVET. Un doctor incompetent de la acest cabinet l-a consultat si a spus ca are demodecie. Cainele avea demodecie pe cap si pe partea interioara a gatului. In afara acestui fapt era bine . Manca, se juca, era fff bine ca si greutate. Acel incompetent i-a spus doamnei ca are demodecie, aceasta boala fiind foarte grava si a eutanasiat cainele "spre binele lui". Saraca doamna acuma este in stare de soc cand a aflat ca se puteau incerca tratamente pentru aceasta boala. Este foarte adevarat ca aceasta boala in cele mai multe cazuri poate recidiva, dar incompetentul nu a tinut cont ca poate avea o sansa, ca poate el reactiona la tratament si ca boala in cazul lui nu recidiva L-a eutanasiat si gata.
    Acesti incompetenti care nu dau nicio sansa animalului nu au voie sa mai profeseze. Criminalul... Sper sa plateasca pentru asta.
    Ultima modificare făcută de bunflei; 29/08/2012 la 16:21.

Pagina 1 din 4 123 ... UltimulUltimul

Informații subiect

Utilizatori care navighează

Momentan sunt 1 utilizatori care navighează

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •  
Back to top
/* ]]> */