Bun venit pe Forum animale - Animale.ro.

Prin navigarea pe acest site, iti exprimi acordul cu privire la politica de folosire cookies. Detalii

Rezultate 1 la 3 din 3
    Clasa "Baby"
    Data inscrierii
    26 mai, 10
    Locație
    Bucuresti
    Posturi
    21

Implicit Stari de greata, vomitat, nu are pofta de mancare

Daca s-a mai discutat imi cer scuze, rog redirectionare catre subiect si inchiderea acestui topic.

De o saptamana catelusul meu (Terranova, 14 ani) nu mai are pofta de mancare, nu se apropie deloc de ea, bea numai apa pe care o vomita in maxim o ora... Am observat si ca face caca de culoare neagra si are si coitele umflate.
    Maica-mea i-a dat pastile si de greata, si pentru dureri, dar tot nu i-a trecut stare asta.

Problema cea mai mare este ca m-am mutat la 30 de km de Bucuresti, unde nu exista nici un medic veterinar, iar de adus cu masina este destul de complicat, fiind un catel batran si cu probleme locomotorii...

Va rog daca se poate sa-mi dati niste idei, ce-as putea sa-i fac sa-i fie mai bine; de curand, acum 2 saptamani ne-a murit si un pechinez in varsta de 19 ani, si nu am mai suporta inca o pierdere in familie...

Clasa "Veterani"
    Data inscrierii
    11 mai, 07
    Locație
    bucuresti
    Posturi
    5,989

Implicit

Avand in vedere varsta cainelui si persistenta simptomelor singurul sfat corect este sa aduci urgent cainele in Bucuresti si sa i faci analize de sange si alte investigatii pe care ti le va recomanda medicul curant.

I STEP BACK AND REMEMBER MY PURPOSE AND MY PRIORITIES.I ALWAYS REMIND MYSELF WHY I AM HERE AND WHY I PRACTICE VETERINARY MEDICINE...

Clasa "Veterani"
    Data inscrierii
    26 mar, 09
    Posturi
    5,221

Implicit

La oameni scaunul de culoare inchisa se numeste melena si ar putea fi semn de hemoragie gastrica. Cred ca ar trebui sa duci cainele urgent la veterinar daca nu vrei sa-l pierzi.

Informații subiect

Utilizatori care navighează

Momentan sunt 1 utilizatori care navighează

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •  
Back to top
/* ]]> */