Bun venit pe Forum animale - Animale.ro.

Prin navigarea pe acest site, iti exprimi acordul cu privire la politica de folosire cookies. Detalii

Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul
Rezultate 1 la 15 din 16
    Clasa "Baby"
    Data inscrierii
    06 iul, 10
    Locație
    Bucuresti
    Varsta
    23
    Posturi
    19

Implicit Frizerie Canina Bucuresti - Westie

Buna ziua,

Sunt posesoarea unui Westie care trebuie tuns. De fire, el este foarte iubaret, dar cam nu are stare. Mai mult chiar, cand l-am luat noi, era mic, iar pana sa ajunga la o varsta buna pentru tuns, deja venise frigul si ploaia.

Ne-ati putea recomanda, va rog frumos, o frizerie care sa nu mi-l faca sa arate ca un Bichon sau mai stiu eu ce? Am auzit de cazuri si chiar vreau pe cineva care sa il tunda asa cum cere rasa lui.

Multumesc anticipat.

clasa "Campioni"
    Data inscrierii
    21 aug, 09
    Locație
    Bucuresti
    Posturi
    2,127

Implicit

Citat Postat de Arya Vezi post
    Buna ziua,

Sunt posesoarea unui Westie care trebuie tuns. De fire, el este foarte iubaret, dar cam nu are stare. Mai mult chiar, cand l-am luat noi, era mic, iar pana sa ajunga la o varsta buna pentru tuns, deja venise frigul si ploaia.

Ne-ati putea recomanda, va rog frumos, o frizerie care sa nu mi-l faca sa arate ca un Bichon sau mai stiu eu ce? Am auzit de cazuri si chiar vreau pe cineva care sa il tunda asa cum cere rasa lui.

Multumesc anticipat.

Daca tu spui, intr-o alta postare a ta, ca te-ai uitat pe un site anume ....si nu ti-a convenit, ca situl arata bine dar ca....in fine, cauti altceva (cred ca stii la ce ma refer) uite, ieri dupa masa imi spunea cineva ca ar exista in zona Natiunile Unite un salon/frizerie unde se toaleteaza westie asa cum trebuie, ca la carte. Aceasta persoana chiar a stat 2-3 ore acolo si a vazut rezultatul: un westie facut ca la expo - cu capusorul "crizantema". Toaletat prin smuls, nu prin tuns. Nu stiu exact adresa, dar cat de multe pot fi in acea zona?! Daca ai timp, daca ai dispozitie si daca poti sa treci pe acolo, sa vezi exact locul unde e....asta in caz ca nu apare aici pe topic alta informatie, sau poate chiar o oferta.
    Bafta !

Clasa "Baby"
    Data inscrierii
    06 iul, 10
    Locație
    Bucuresti
    Varsta
    23
    Posturi
    19

Implicit

Buna ziua!

Multumesc frumos pentru raspuns! Am sa Google-esc si chiar am sa dau aici un raspuns, daca gasesc ceva, pentru ca alti posesori de Westie sa stie ce si cum!

Clasa "Baby"
    Data inscrierii
    06 iul, 10
    Locație
    Bucuresti
    Varsta
    23
    Posturi
    19

Implicit

Imi cer scuze pentru dublu post. Am cautat pe Google, dar nu imi da nimic concret. Iar Natiunile Unite - vorbim despre o zona mare. Stiti cumva daca ar avea o adresa mai concreta, sau un numar de telefon, daca s-ar putea? Multumesc frumos anticipat.

clasa "Campioni"
    Data inscrierii
    21 aug, 09
    Locație
    Bucuresti
    Posturi
    2,127

Implicit

Buna ziua!

Multumesc frumos pentru raspuns! Am sa Google-esc si chiar am sa dau aici un raspuns, daca gasesc ceva, pentru ca alti posesori de Westie sa stie ce si cum!

Nu ti-am dat lamuriri prea exacte, poate acolo e vre-o strada ceva, asta cu "Natiunile Unite" a fost ca un reper doar.
    Sper sa gasesti ceva sa te multumeasca !

clasa "Campioni"
    Data inscrierii
    21 aug, 09
    Locație
    Bucuresti
    Posturi
    2,127

Implicit

Imi cer scuze pentru dublu post. Am cautat pe Google, dar nu imi da nimic concret. Iar Natiunile Unite - vorbim despre o zona mare. Stiti cumva daca ar avea o adresa mai concreta, sau un numar de telefon, daca s-ar putea? Multumesc frumos anticipat.

Deocamdata nu am ceva mai concret, imi pare rau, o sa incerc sa aflu mai multe. Cum am date complete, iti spun.

Clasa "Baby"
    Data inscrierii
    27 ian, 11
    Posturi
    1

Implicit

buna ziua, va pot ajuta eu, dar sunt din Pitesti, am trei Westie cu care particip la expozitii

Clasa "Baby"
    Data inscrierii
    22 nov, 10
    Posturi
    9

Implicit

Buna ziua, puteti incerca pe www.yorkiesland.ro- pagina de infrumusetare canina.

Clasa "Baby"
    Data inscrierii
    11 sep, 12
    Posturi
    1

Implicit tundem caini la domiciliu in dube utilate-NOU

images (3).jpg-aici gasiti sfaturi pentru rasa pe care o detineti in sectiunea Afectiunile cainilor.
    Tundem caini la domiciliul Dvs. in dube complet utilate ca si saloane de cosmetica animala. Produsele si aparatele folosite sunt performante iar profesionalismul stilistior si medicilor nostrii veterinari intregesc calitatea serviciilor oferite. Va oferim o gama completa de servicii la domiciliu: Tuns, spalat, vidat glande, curatat urechi, taiat unghii, tratamente, vaccinari, hrana la domiciliu la preturi acceptabile.

Acum, cateva informatii despre cainele Dvs.:

West Highland White Terriers sau pur şi simplu Westie e o rasă de câini de talie mică, remarcându-se prin blăniţa albă. Sunt câini originari din Scoţia. Iniţial au fost folosiţi pentru a căuta în viziunele vulpilor şi ale bursucilor. De-a lungul timpului au devenit simbolul whiskyului scoţian şi mascote pentru anumite branduri de mâncare pentru câini.

Blana de la suprafaţă, aspră, e relativ uşor de periat. Năpârlesc puţin şi dacă sunt pieptănaţi periodic, aproape că nu se observă. Periatul se realizează cu un pieptene cu peri rari de metal. În privinţa îmbăierii, ar trebui să-i faceţi baie doar când e absolut necesar şi trebuie clătit bine cu apă, în caz contrar va apărea mătreaţa şi alte afecţiuni la nivelul pielii.

Blăniţa se tunde odată la 4 luni sau tuns complet de 2 ori pe an.

Reclama se poate face in sectiunea Publicitate, nu aici !!
    Imagini atașate Imagini atașate
    Ultima modificare făcută de Moderator2; 11/09/2012 la 15:00. Motiv: greseala

Clasa "Veterani"
    Data inscrierii
    05 nov, 03
    Locație
    Monte Carlo
    Posturi
    16,696

Implicit

Citat Postat de petirivet Vezi post

Blana de la suprafaţă, aspră, e relativ uşor de periat. Năpârlesc puţin şi dacă sunt pieptănaţi periodic, aproape că nu se observă. Periatul se realizează cu un pieptene cu peri rari de metal. În privinţa îmbăierii, ar trebui să-i faceţi baie doar când e absolut necesar şi trebuie clătit bine cu apă, în caz contrar va apărea mătreaţa şi alte afecţiuni la nivelul pielii.

Nu stiu de unde ati luat aceste minunate sfaturi, dar trebuie sa va mai informati....Asta daca doriti sa treceti peste statutul de amatori sau pe acela de "chelit cainele din cap in coada"

clasa "Campioni"
    Data inscrierii
    23 aug, 06
    Locație
    timisoara
    Posturi
    1,923

Implicit

Citat Postat de petirivet Vezi post
    images (3).jpguntitled2(1).JPGwww.petirivet.ro -aici gasiti sfaturi pentru rasa pe care o detineti in sectiunea Afectiunile cainilor.
    Tundem caini la domiciliul Dvs. in dube complet utilate ca si saloane de cosmetica animala. Produsele si aparatele folosite sunt performante iar profesionalismul stilistior si medicilor nostrii veterinari intregesc calitatea serviciilor oferite. Va oferim o gama completa de servicii la domiciliu: Tuns, spalat, vidat glande, curatat urechi, taiat unghii, tratamente, vaccinari, hrana la domiciliu la preturi acceptabile.

Acum, cateva informatii despre cainele Dvs.:

West Highland White Terriers sau pur şi simplu Westie e o rasă de câini de talie mică, remarcându-se prin blăniţa albă. Sunt câini originari din Scoţia. Iniţial au fost folosiţi pentru a căuta în viziunele vulpilor şi ale bursucilor. De-a lungul timpului au devenit simbolul whiskyului scoţian şi mascote pentru anumite branduri de mâncare pentru câini.

din cite stiu eu si banuiesc ca nici Bucurestiul nu face exceptie majoritatea westie sint cu par moale.Nu pt ca nu au fost trimati ci ca asa le.a dat mama-natura parul sau ma rog..din grija inmultitorilor de caini care nu tin cont de asa ceva.Si daca avem un Westie cu blana de bishon nu trebuie spalat mai des?de ce se tunde complet de 2 ori pe an ca nu inteleg...

Clasa "Baby"
    Data inscrierii
    18 mai, 12
    Posturi
    12

Implicit

nvm, my bad

Clasa "Deschisa"
    Data inscrierii
    22 ian, 08
    Varsta
    29
    Posturi
    894

Implicit

... si totusi unde imi pot aranja frumos puiul de Westie in Bucuresti? Am urmarit indicatiile de pe forum, de la topicul de Westie privind striparea, dar nu cred ca ma pricep, asa ca am nevoie de ajutor profesionist! Multumesc mult!
    Putem trăi fără un câine, dar nu merită efortul.” (Heinz Rühmann)
    Nu există psihiatru mai bun pe lume decât un cățeluș care te linge pe față.” ( Woodrow Wilson )

Clasa "Baby"
    Data inscrierii
    19 feb, 13
    Posturi
    1

Implicit

Buna seara, vreau si eu sa ma linisteasca cineva. Am un westie de 9 luni, a fost trimat pana acum de 2 ori, iar azi m-am dus din nou sa il trimez. Doar ca de data asta am nimerit la un salon unde domnisoara l-a trimat putin de tot si pe urma a dat cu masina de tuns, spunand ca asa se face. Precizez ca la primele 2 trimari l-am trimat in Germania, pentru ca acolo locuiam si doamna de la salon nu m-a lasat sa stau cu el in timp ce il trimeaza pentru a nu-l stresa si mai tare. De aceea nu stiam exact cum a procedat. Insa se vede clar diferenta intre masina de tuns si datile anterioare cand i-a fost smuls parul. Acum este foarte moale si stiu ca nici nu e bine pentru piele sa fie tuns. Imi venea sa plang cand am iesit de la salon, plus ca nici fata nu i-a facut=o ca la un westieVreau sa va intreb daca se va mai putea trima odata ce a fost tuns cu masina? si daca da cam peste cat timp?multumesc

clasa "Campioni"
    Data inscrierii
    23 aug, 06
    Locație
    timisoara
    Posturi
    1,923

Implicit

depinde cit este de scurt .Dar in principiu in maxim 2.5 luni poti merge la trimat si sigur ca da se poate face asa cum trebuie doar ca va fi mai mult de lucru pentru cel care o face.Ia legatura cu userul Bulina ea te poate ajuta cu un toaletaj corect

Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul

Informații subiect

Utilizatori care navighează

Momentan sunt 1 utilizatori care navighează

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •  
Back to top
/* ]]> */