Bun venit pe Forum animale - Animale.ro.

Prin navigarea pe acest site, iti exprimi acordul cu privire la politica de folosire cookies. Detalii

Pagina 1 din 57 12311 ... UltimulUltimul
Rezultate 1 la 15 din 848

Subiect: Canisa Premium

Clasa "Baby"
    Data inscrierii
    18 mai, 11
    Posturi
    27

Implicit Canisa Premium

M-am hotarat sa cumpar un pui de catel de la Canisa Premium. Din ce am vazut pe internet pare o societate de incredere, totusi nu ar strica o parere avizata, cineva care ii cunoaste cat de cat si poate sa-mi confirme ca sunt seriosi.
    Au cateva site-uri pe internet care le apartin si mi-au raspuns foarte promt la email-uri indiferent ce i-am intrebat.

Clasa "Puppy"
    Data inscrierii
    17 aug, 10
    Locație
    Timisoara
    Posturi
    117

Implicit

Mi se par foarte bine documentati, cel putin la rasa care o cresc eu au punctat foarte bine minusurile si e un lucru bun, ce nu e bun insa e faptul ca nu vad niciunde nimic legat de pedigree la catei, in cel mai bun caz pot sa minciuneasca cu un pedigree la cerere, pe care nu il va vrea nimeni din cazua pretului exagerat...pozele de pe site nu sunt reale, nu stii de unde provine catelul si neavand pedigree nu se poate cerftifica rasa..in concluzie vei da un car de bani pe un metis care aduce spre rasa care o vrei tu, sa nu mai spun de problemele de sanatate care pot interveni, ce rasa te intereseaza? te sfatuiesc sa te indrepti spre un crescator, nu o societate

Clasa "Deschisa"
    Data inscrierii
    17 ian, 09
    Locație
    Buzau/Vaslui
    Varsta
    24
    Posturi
    773

Implicit

Daca te-ai hotarat, de ce mai intrebi? Raspunsul meu e asta: NU, NU si NU!!! Ai tu certitudinea de unde vin cateii aia? Stii in ce conditii sunt tinute mamele lor? Ok, iti dau acte pentru pui si carnet de sanatate bla bla bla. Dar poate mama lui abia a implinit un an si e la a doua serie de pui. De ce? Pentru ca anumiti oameni sa faca bani, ce conteaza daca femela aia nici macar nu e matura, sau n-a avut si ea o pauza? Ganditi-va inainte, oameni buni, daca voi comandati un catel, ei sigur vor imperechea femela non stop. NU, NU, NU!!!

”Dalmatian de vanzare, caini livrati la varsta de 2 luni (varsta optima de socializare)”

Cateii trebuie sa stea minimum-minimorum 8-10 saptamani cu mama si fratii lor. Nu e varsta optima de socializare. Sunt mici.
    Ultima modificare făcută de blackbutterfly; 18/05/2011 la 08:34.

Champions don`t do different things. They do things differently.

Clasa "Baby"
    Data inscrierii
    18 mai, 11
    Posturi
    27

Implicit

Mi-au trimis imagini cu puiutii deja nascuti de aproximativ 1 luna din care sa-mi aleg eu pe care il vreau si imagini cu parintii. Mi-au spus ca nu il pot trimite inainte de a avea primele 2 vaccinuri facute + 1 saptamana asteptare sa vedem cum raspunde la ultimul vaccin. Daca ma hotarasc, o sa primesc puiul in jurul varstei de 9-10 saptamani.

Cred totusi ca azi am sa rezerv unul dintre pui, am vorbit azi foarte mult cu ei la telefon si zilele trecute prin mail si mi-au inspirat multa incredere.

Nu ma indoiesc ca va fi de rasa si nu metis. De altfel garanteaza pentru asta.

Citez:
    "Calitatea este ireprosabila atat genetic, cat si viral, si se raspunde contractual de acestea."

Ce mai ofera:
    "-contract de vanzare/cumparare
    -garantie post-vanzare pe boli virale si congenitale
    -pasaport de tip european
    -microcip pentru identificarea animalului de companie
    -brosura de informare elaborata de un medic veterinar
    -transport gratuit in orasele: Bucuresti, Iasi, Brasov, Galati, Constanta, Piatra Neamt, Bacau
    -consiliere ante si post-vanzare"

Clasa "Deschisa"
    Data inscrierii
    17 ian, 09
    Locație
    Buzau/Vaslui
    Varsta
    24
    Posturi
    773

Implicit

Pedigree-ul este singurul care iti poate garanta apartenenta la rasa, si de asemenea, cine sunt parintii si stramosii puiului. Ori altfel, ei ti-au trimis poze cu niste caini care ar fi parintii, dar tu nu ai de unde sa stii, din moment ce nu ai pedigree. Parintii pot fi oricare altii, poate nu si mama, dar tatal in mod sigur. Intreaba macar si de pedigree.

Clasa "Baby"
    Data inscrierii
    14 feb, 11
    Posturi
    59

Implicit

Citat Postat de Lagro Vezi post
    Mi-au trimis imagini cu puiutii deja nascuti de aproximativ 1 luna din care sa-mi aleg eu pe care il vreau si imagini cu parintii. Mi-au spus ca nu il pot trimite inainte de a avea primele 2 vaccinuri facute + 1 saptamana asteptare sa vedem cum raspunde la ultimul vaccin. Daca ma hotarasc, o sa primesc puiul in jurul varstei de 9-10 saptamani.

Cred totusi ca azi am sa rezerv unul dintre pui, am vorbit azi foarte mult cu ei la telefon si zilele trecute prin mail si mi-au inspirat multa incredere.

Nu ma indoiesc ca va fi de rasa si nu metis. De altfel garanteaza pentru asta.

Citez:
    "Calitatea este ireprosabila atat genetic, cat si viral, si se raspunde contractual de acestea."

Ce mai ofera:
    "-contract de vanzare/cumparare
    -garantie post-vanzare pe boli virale si congenitale
    -pasaport de tip european
    -microcip pentru identificarea animalului de companie
    -brosura de informare elaborata de un medic veterinar
    -transport gratuit in orasele: Bucuresti, Iasi, Brasov, Galati, Constanta, Piatra Neamt, Bacau
    -consiliere ante si post-vanzare"
    Uff Lagro, un catel nu se livreaza, trebuie sa te duci personal sa il iei, sa vezi unde a crescut, sa ii vezi parintii. Tu stii cum sunt transportati saracii puiuti (indiferent de ce scrie pe site)? Si stii cati oameni chiar daca si-au dat seama atunci cand au primit catelul ca nu era ce isi doreau l-au pastrat din mila? Un crescator care se respecta nu va avea niciodata 30-40 de rase. Este imposibil sa te ocupi de ei. Si imagineaza-ti si tu cum sa sa ai pui pe tot parcursul anului din atatea rase. Chiar crezi ca e posibil? Da, site-ul este prezentat frumos, informatiile la fel, dar mai citeste putin pe forum. De pedigree ai intrebat? E singurul act (daca nu este falsificat) prin care poti afla de unde provine catelul. Legat de garantii, pentru ce perioada sunt? Da totul este imbracat frumos, da incearca numai de curiozitate (chiar daca nu te intereseaza) sa le spui ca vrei sa vii sa vezi cateii si ca te intereseaza pedigree-ul si vezi ce iti raspund.

clasa "Campioni"
    Data inscrierii
    03 oct, 07
    Varsta
    38
    Posturi
    1,124

Implicit

m-a bufnit rasul cand am citit argumentele " pentru care brandul de piata Canisa Premium se indentifica prin calitate si profesionalism"
    e adevarat ca aceste argumente sunt prezentate pompos (pasaport european, microcip special ) dar cititi oameni buni cu atentie... aceleasi lucruri ti le poate oferi cineva la un targ de animale... nu va mai lasati asa usor pacaliti...oare nu sunt destule povesti triste pe acest forum cu tot felul de "rase" luate de la astfel de "canise"?! vorbiti cu un crescator... nu plecati ureche la zvonuri conform carora crescatorii va rup la bani....
    Lagro pot sa-ti argumentez de ce e mai bine sa iei de la un crescator... mai mult chiar , mergand doar pe cele "8 argumente" postate de acesti inmultitori , pot sa-ti demonstrez ca un crescator ofera mai mult decat ei... luam fiecare punct in parte si-o sa vezi... Pacat ca va grabiti si ca nu analizati tot ce e de analizat , pacat...

clasa "Campioni"
    Data inscrierii
    26 nov, 06
    Locație
    cluj-napoca
    Varsta
    34
    Posturi
    1,867

Implicit

Ma intreb, cu atatea informatii pe net legat de inmultitori si samsari, oare cum puteti avea incredere in ei? Absolut toate pozele sunt furate de la crescatori seriosi. In Romania canisele serioase nu sunt inregistrate ca si srl si nu au 100 de rase si 1000 pui disponibili tot timpul anului.

Canisa Bolognese Uilaki’s White Beauty®
    www.bichonbolognese.eu

Clasa "Deschisa"
    Data inscrierii
    17 ian, 09
    Locație
    Buzau/Vaslui
    Varsta
    24
    Posturi
    773

Implicit

Multumesc pentru sprijin. Asta incerc si eu sa il/o fac sa inteleaga.

Clasa "Veterani"
    Data inscrierii
    11 mai, 07
    Locație
    bucuresti
    Posturi
    5,989

Implicit

Citat Postat de iulia_400 Vezi post
    Ma intreb, cu atatea informatii pe net legat de inmultitori si samsari, oare cum puteti avea incredere in ei? Absolut toate pozele sunt furate de la crescatori seriosi. In Romania canisele serioase nu sunt inregistrate ca si srl si nu au 100 de rase si 1000 pui disponibili tot timpul anului.
    Pentru cockeri garantez ca pozele sunt furate.Site ul arata foarte bine dar sunt numai minciuni.As suna sa l intreb ce parinti cu pedigree au puii de cockeri...Dar asa,de curiozitate,ce rasa vrei?Si de ce nu poti merge sa vezi parintii in carne si oase si sa ti iei puiul singur?Ia spune le ca vrei sa mergi acolo,sa vedem,sunt de acord?

I STEP BACK AND REMEMBER MY PURPOSE AND MY PRIORITIES.I ALWAYS REMIND MYSELF WHY I AM HERE AND WHY I PRACTICE VETERINARY MEDICINE...

Clasa "Puppy"
    Data inscrierii
    17 aug, 10
    Locație
    Timisoara
    Posturi
    117

Implicit

Daca tot ai deschis topicul cerand pareri ajuta'ne sa te ajutam spune macar ce rasa te intereseaza, eventual o limita de pret, poate putem sa iti oferim informatii despre cuiburi disponibile, la care nu gasesti reclama pe net, poate vazand si alti catei si discutand si cu un crescator iti schimbi parerea, e un catel pe care il alegi sa'ti fie tovaras 10-12 ani, eu zic ca nu merita sa i'ei o decizie pripita.

Clasa "Baby"
    Data inscrierii
    18 mai, 11
    Posturi
    27

Implicit

Mi-au spus ca certificatul de garantie pe boli genetice se extinde pe viata.

Cainele imi este adus de la un crescator bun din Ucraina, bineinteles ca nu au ei crescatorie pentru atatea rase de caini. Presupun ca sunt in colaborare si cu alti crescatori pentru alte rase.

Pe mine m-a interesat provenienta doar pentru ce mi-am ales eu adica un Malamut de Alaska.
    Se gaseste mai greu la crescatorii din Romania si trebuie sa astepti mai mult.

Am sa intreb si de un act de pedigree, dar eu stiu ca pedigree-urile nu ar fi de export nu ar fi recunoscute de Asociatie.

Clasa "Veterani"
    Data inscrierii
    05 nov, 03
    Locație
    Monte Carlo
    Posturi
    16,696

Implicit

Canisa premium este fosta canisa solidona, care a dat zeci, poate sute de tepe ..Multe au fost scrise si pe acest forum, daca vei iavea rabdare.
    Asta cu Ucraina e o noutate, dupa Ungaria, Austria, Polonia, acum s-au miscat iar.
    Puii probin din fabrici de pui, nicidecum de la crescatori straini cu renume sau mai stiu io ce minciuna.
    Nici un crescator serios nu isi vinde puiul asa, la samsari.
    Firmele de genul asta iau zeci de pui , nu conteaza cati mor, pretul este modic de cateva zeci de euro, apoi ii vand in romania la preturi foarte mari.
    Lafel minciuna este si faza cu doua luni, 2 vaccinuri. Majoritatea puiulor luati de la firmele astea vin deja bolnavi.

Interesati-va de unde provin acesti pui. Ce conditii au catele care fata de doua ori pe an, care nu vad vaccinuri sau lumina zilei macar. Ele sunt doar niste aducatoare de profit.

Evident ca marketigul acestor firme este unul excelent. Puii insa nu sunt ceea ce va vand ei. Veti avea poate surpriza cand va creste puiul sa fie doar un huski....sau un metis.

Pedigree poti avea la un pui luat de la un crescator serios, sunt convinsa ca exista in romania crescatori seriosi de malamut. Eu zic ca merita sa astepti cateva luni si sa iei un pui bun, decat sa iei de la un samsar un pui asemanator cu rasa...ca sa nu mai zic ca risti sa fie bolnav, sa moara....

Clasa "Baby"
    Data inscrierii
    14 feb, 11
    Posturi
    59

Implicit

Citat Postat de Lagro Vezi post
    Mi-au spus ca certificatul de garantie pe boli genetice se extinde pe viata.

Cainele imi este adus de la un crescator bun din Ucraina, bineinteles ca nu au ei crescatorie pentru atatea rase de caini. Presupun ca sunt in colaborare si cu alti crescatori pentru alte rase.

Pe mine m-a interesat provenienta doar pentru ce mi-am ales eu adica un Malamut de Alaska.
    Se gaseste mai greu la crescatorii din Romania si trebuie sa astepti mai mult.

Am sa intreb si de un act de pedigree, dar eu stiu ca pedigree-urile nu ar fi de export nu ar fi recunoscute de Asociatie.
    Orice crescator poate oferi pedigree de export, apoi in Romania trebuie nostrificat. Eu, de exemplu, imi voi lua un puiut de shar pei din Italia, bineinteles cu pedigree. Nici un crescator serios nu isi va da cateii catre o societate comerciala spre vanzare, dimpotriva va cauta stapani responsabili. Parerea mea este ca te grabesti, te inteleg ca vrei un puiut cat mai repede, dar ti-as recomanda sa ai rabdare. Si eu poate prima data cand m-am hotarat ca vreau un catel as fi facut o alegere asemanatoare din lipsa de informare. De atunci au trecut 3 ani si nu regret nici o clipa asteptarea (din diverse motive: spatiu, financiare etc.). Sper sa fie OK sa ofer acest link, tot de pe forum l-am gasit: http://malamutalaska.wordpress.com/d...au-un-malamut/ (un crescator care iti va raspunde la multe intrebari)
    Mai incearca sa citesti: http://www.animale.ro/forum/showthread.php?t=45453

Clasa "Puppy"
    Data inscrierii
    17 aug, 10
    Locație
    Timisoara
    Posturi
    117

Implicit

cansia Frozensoul are pui disponibili incepand cu 15.06.2011, poti vedea parintii, e vorba de o monta repetata, deci poti vedea chiar si cum au evoluat fratiorii dintr'un cuib anterior catei vor pleca cu pedigree si pasapoarte, pretul e foarte rezonabil, si transportul cu siguarnta nu va fi o problema, sunt din lugoj ...uite aici un numar de tel 0724953198 si un video cu fratiorii mai mari si parintii: http://www.youtube.com/watch?v=bG1aOtkg3as
    Ultima modificare făcută de anca16v; 18/05/2011 la 11:58.

Pagina 1 din 57 12311 ... UltimulUltimul

Informații subiect

Utilizatori care navighează

Momentan sunt 2 utilizatori care navighează

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •  
Back to top
/* ]]> */