Bun venit pe Forum animale - Animale.ro.

Prin navigarea pe acest site, iti exprimi acordul cu privire la politica de folosire cookies. Detalii

Rezultate 1 la 14 din 14
    Clasa "Baby"
    Data inscrierii
    31 aug, 10
    Posturi
    22

Exclamation Displazie sold la boxer

Am mai gasit ceva pe forum dar nu prea dezvoltat subiectul sau nu era special pentru boxeri.
    Cum am mai scris intr-un topic am gasit o boxerita pe strada pe data de 11 februarie.
    Acum trei sapt,dupa ce se trezea schiopata un picut....cateva secunde....am zis ca e amortita de somn.
    Acum doua sapt a inceput sa schiopate din ce in ce mai rau. Am fost la vet si mi-a zis ca e posibila o febra musculara,explozie de crestere.mi-a dat petphos ,una pe zi, si sa vedem cum evolueaza. Ieri m-am gandit ca trebuia sa vad o schimbare in bine si nimic.Am inceput sa caut aici pe forum si pe google tot ce am putut gasi despre displazie si mi-am dat seama ca si boxerita mea are asa ceva si urgent trebuie sa ii fac o radiografie.
    Am fost azi la facultatea veterinara din Iasi si ....are displazie...gradul 2 la un piciorus si 3 la celalalt.Profesorul care a mi-a citit radiografia mi-a zis ca trebuie operata. Mi-a dat si numele unui vet din iasi care face asemenea operatii si cica e singurul din zona.
    Acum...poate ma ajuta cineva ....operatia costa...enorm....nu-i nici asta o prb...ca imi vand si un rinichi numai sa o stiu bine....pana reusesc eu sa strang suma de bani necesara...ma gandeam sa ii fac un tratament intensiv. Si am citit pe aici ceva cu ulei de somon salbatic si nu stiu ce vitamine . Daca stie cineva ce tratament sa-i fac va implor sa ma ajutati,nu pe mine ci un sufletel nevinovat.
    Numele vet care face astfel de operatii este Dragos Boghean sau ceva de genu..posibil Boghian...daca stie cineva informatii sau un doctor bun in Iasi...sau Bucuresti...va rog mult sa-mi spuneti.
    Multumesc mult si sanatate.

clasa "Campioni"
    Data inscrierii
    03 oct, 07
    Varsta
    38
    Posturi
    1,124

Implicit

Citat Postat de Adina_BlaBla Vezi post
    Am mai gasit ceva pe forum dar nu prea dezvoltat subiectul sau nu era special pentru boxeri.
    Cum am mai scris intr-un topic am gasit o boxerita pe strada pe data de 11 februarie.
    Acum trei sapt,dupa ce se trezea schiopata un picut....cateva secunde....am zis ca e amortita de somn.
    Acum doua sapt a inceput sa schiopate din ce in ce mai rau. Am fost la vet si mi-a zis ca e posibila o febra musculara,explozie de crestere.mi-a dat petphos ,una pe zi, si sa vedem cum evolueaza. Ieri m-am gandit ca trebuia sa vad o schimbare in bine si nimic.Am inceput sa caut aici pe forum si pe google tot ce am putut gasi despre displazie si mi-am dat seama ca si boxerita mea are asa ceva si urgent trebuie sa ii fac o radiografie.
    Am fost azi la facultatea veterinara din Iasi si ....are displazie...gradul 2 la un piciorus si 3 la celalalt.Profesorul care a mi-a citit radiografia mi-a zis ca trebuie operata. Mi-a dat si numele unui vet din iasi care face asemenea operatii si cica e singurul din zona.
    Acum...poate ma ajuta cineva ....operatia costa...enorm....nu-i nici asta o prb...ca imi vand si un rinichi numai sa o stiu bine....pana reusesc eu sa strang suma de bani necesara...ma gandeam sa ii fac un tratament intensiv. Si am citit pe aici ceva cu ulei de somon salbatic si nu stiu ce vitamine . Daca stie cineva ce tratament sa-i fac va implor sa ma ajutati,nu pe mine ci un sufletel nevinovat.
    Numele vet care face astfel de operatii este Dragos Boghean sau ceva de genu..posibil Boghian...daca stie cineva informatii sau un doctor bun in Iasi...sau Bucuresti...va rog mult sa-mi spuneti.
    Multumesc mult si sanatate.
    ia legatura cu Adi Diplan... el a avut un boxer peste care a dat masina ... destul de nasol lovit catelul... l-a operat in Bucuresti din cate stiu... intreaba-l de doctor...

Clasa "Junior"
    Data inscrierii
    23 iun, 09
    Varsta
    35
    Posturi
    377

Implicit

Sa inteleg ca esti din Iasi... Singurul medic de acolo care este atestat pentru a face examen de displazie de sold este doctorul Stecyk , are cabinetul pe strada Garii in Iasi . Restul se dau cu parerea. Intra si pe site-ul achr.ro si ai sa vezi ca este presedintele comisiei care citeste filmele de displazie de sold.
    Nu orice displazie se opereaza, exista multe tratamente pentru ameliorare.
    Nu fa prostia si opera boxerul pana nu te duci la Stecyk sa iti faca si el un film la sold, asa vei avea parte de un diagnostic de la un om specializat in astfel de probleme.
    Lasa-mi un numar de telefon, te rog!

clasa "Campioni"
    Data inscrierii
    12 iun, 08
    Posturi
    1,541

Implicit

are dreptate ginger...problema ta ,cel putin teoretic,se poate rezolva in iasi...
    iar uleiul de somon salbatic este un supliment nutritiv de buna calitate dar nu face minuni si in nici un caz atat cat este de mediatizat.

Clasa "Baby"
    Data inscrierii
    31 aug, 10
    Posturi
    22

Implicit

Citat Postat de Ginger Vezi post
    Sa inteleg ca esti din Iasi... Singurul medic de acolo care este atestat pentru a face examen de displazie de sold este doctorul Stecyk , are cabinetul pe strada Garii in Iasi . Restul se dau cu parerea. Intra si pe site-ul achr.ro si ai sa vezi ca este presedintele comisiei care citeste filmele de displazie de sold.
    Nu orice displazie se opereaza, exista multe tratamente pentru ameliorare.
    Nu fa prostia si opera boxerul pana nu te duci la Stecyk sa iti faca si el un film la sold, asa vei avea parte de un diagnostic de la un om specializat in astfel de probleme.
    Lasa-mi un numar de telefon, te rog!
    Nu vreau sa-l operez imediat,ci doar in cazul in care nu exista alta solutie...plus ca am nevoie de cel putin doua luni sa strang banii pentru operatie....am inteles ca e cam scumpa.
    Stiu doctorul despre care vorbosti...are spitalul veterinar Salvanim. Am mai fost acolo cu un pisoi. Plus ca am avut o prb cu acel spital cand mi-am lasat cealalta catelusa la ei la pensiune.
    In fine....o sa se duca logodnicul meu cu radiografia la acel doctor recomandat de profesorul de la facultatea veterinara si vedem ce zice...daca e nevoie ma duc si la doc Stecyk....plus ca eu nu am nevoie de un atestat oficial....ca nu particip la concursuri si nici nu vreau sa o dau la monta...vreau doar sa se faca bine ,sa aibe o viata fericita si sa se poata juca in voie. Am inceput sa ii dau vitamine si omega 3 si vreau sa vad daca se amelioreaza,si cel mai probabil am sa-i mai fac o radiografie mai incolo.
    Va multumesc pentru sfaturi.Legat de numarul de tel....exista o optiune unde sa-l pot lasa fara sa-l vada toata lumea?
    Multumesc

Clasa "Baby"
    Data inscrierii
    31 aug, 10
    Posturi
    22

Implicit

Citat Postat de justice Vezi post
    ia legatura cu Adi Diplan... el a avut un boxer peste care a dat masina ... destul de nasol lovit catelul... l-a operat in Bucuresti din cate stiu... intreaba-l de doctor...
    Multumesc.

Clasa "Baby"
    Data inscrierii
    31 aug, 10
    Posturi
    22

Implicit

Citat Postat de adrian diplan Vezi post
    are dreptate ginger...problema ta ,cel putin teoretic,se poate rezolva in iasi...
    iar uleiul de somon salbatic este un supliment nutritiv de buna calitate dar nu face minuni si in nici un caz atat cat este de mediatizat.
    Spunea cineva mai sus ca ati avut un accident cu un catelus,imi pare rau si sper ca toate sunt bine acum.
    Mda...stiu ca teoretic se poate rezolva in iasi,mai ales ca e si facultate veterinara aici))
    Nu am gasit inca ulei de somon salbatic si i-am luat de la plafar ulei de somon omega 3
    plus ca ii dau si artro stop. Acum sa vedem daca se amelioreaza. Daca stiti si alte medicamente,sau daca e cineva care stie mai multe va rog mult sa-mi spuneti...si o parere si tot ajuta.
    Va multumesc

Clasa "Junior"
    Data inscrierii
    23 iun, 09
    Varsta
    35
    Posturi
    377

Implicit boxer

Atestatul medicului nu are nimic de-a face cu concursurile, spuneam doar ca e specializat in tot ce tine de displazie .El iti va spune daca este sau nu nevoie de operatie.
    Succes!
    Imi poti lasa numarul de telefon pe pop.raluca1@yahoo.com

Clasa "Baby"
    Data inscrierii
    31 aug, 10
    Posturi
    22

Implicit

Nu am mai postat de ceva vreme,lipsa de timp.
    Am fost la Boghian si ne-a zis scurt pe doi ca tre sa-i facem rezectie de cap femural.
    Bun...aflam ca ne costa ceva mai putin...stabilim o data cand sa ne ducem la operatie.
    La control ne spune ca dupa rezectie o sa facem recuperare intre 2-4 luni si ca femurul o sa se atasaze la loc cumva in tesuturi moi.
    De cand am fost la acest doctor nu facem altceva decat sa ne documentam in stanga si in dreapta. Si imi scriu oful aici poate mai ajut pe careva.
    Ne-am hotarat sa nu o operam. Cel putin nu pana ajunge la maturitate. Osul se mai dezolvolta la fel si cartilajul .
    Am citit topicul de nutritie si sfaturile domnului diplan sunt foarte folositoare legate de alimentatie...am inceput sa le dau carne cruda si iaurt si galbenus.
    Bagam vitamine si petphos si ulei de somon si miscare.
    Am gasit pe cateva forumuri din USA ca hidroterapia ajuta foarte mult.
    Stie cineva in Iasi vreun cabinet veterinar care se ocupa cu asa ceva?am cautat pe net dar nu am gasit nimic de hidroterapia si fizioterapia animalelor.
    Va rog daca aveti vreo informatie....

Clasa "Baby"
    Data inscrierii
    20 iul, 10
    Posturi
    88

Implicit

Citat Postat de Adina_BlaBla Vezi post
    Bagam vitamine si petphos si ulei de somon si miscare.
    ...
    Va rog daca aveti vreo informatie....
    Adina, imi pare tare rau pt problema de sanatate a boxeritei tale.
    Noi nu avem boxer, dar avem tot diagnostic de displazie la catelusa noastra. Inca n-am operat-o pt ca lucrurile sunt mai complicate pt ea, dar, conform sfaturilor primite de la medici, nu ii administram suplimente de calciu -e suficient ce primeste din mancarea de calitate [petphos are calciu, nu?], dar ii dam zilnic suport articular, corespondentul ArtroStop-ului, dar pt uz veterinar. Noi ii dam acum GlycoFlex, dar depinde ce gasesti in zona ta, pt ca sunt mai multe medicamente cu nume diferite, dar cam cu aceleasi ingrediente.
    Tin sa precizez ca nu am competente in domeniul veterinar, dar poate iti recomanda un medic ceva concret...
    Multa sanatate catelusei!

Clasa "Baby"
    Data inscrierii
    31 aug, 10
    Posturi
    22

Implicit

Citat Postat de _carmen Vezi post
    Adina, imi pare tare rau pt problema de sanatate a boxeritei tale.
    Noi nu avem boxer, dar avem tot diagnostic de displazie la catelusa noastra. Inca n-am operat-o pt ca lucrurile sunt mai complicate pt ea, dar, conform sfaturilor primite de la medici, nu ii administram suplimente de calciu -e suficient ce primeste din mancarea de calitate [petphos are calciu, nu?], dar ii dam zilnic suport articular, corespondentul ArtroStop-ului, dar pt uz veterinar. Noi ii dam acum GlycoFlex, dar depinde ce gasesti in zona ta, pt ca sunt mai multe medicamente cu nume diferite, dar cam cu aceleasi ingrediente.
    Tin sa precizez ca nu am competente in domeniul veterinar, dar poate iti recomanda un medic ceva concret...
    Multa sanatate catelusei!
    Si mie imi pare rau sa aud ca aveti asemenea prb cu catelusa. Va doresc din toata inima numai sanatate si topaiala
    Noi nu suntem de acord cu acest diagnostic.Luni ne vom duce la alt doctor. Multumita sfaturilor lui Ginger am inceput si noi sa ii dam Aplazyl si am scos petphosul.
    Intre timp am cautat inormatii in stanga si'n dreapta. E uimitor cum sunt cativa doctori la noi care nu vor altceva decat sa taie si sa scoata banu. Desi la boxerita noastra sunt multe simptome care duc cu diagnosticul la displazie,dar sunt si altele care ne fac sa credem ca este cu totul altceva.
    Pana aflam alte noutati,pentru cei care sunt din Iasi...Domnul Profesor Vulpe de la fac vet da trimiteri la Doc Boghian.De ce? nu e greu de ghicit.
    As vrea sa le multumesc tuturor de pe acest forum care au postat informatii,pareri si experiente personale. Ne-a ajutat foarte mult.

Clasa "Baby"
    Data inscrierii
    12 iul, 12
    Posturi
    2

Implicit

Doctorul veterinar Boghean Dragos , este avid de bani, am fost cu catelul meu care era muscat si am dat 370 ron , cica are datorii la banca ca a facut un cabinet de radiologie si nu stie cum sa faca rost de bani si atunci cand prinde un client , il arde la bani .
    Am gasit pe internet mai multe informatii care vb de rau acest doctor...altii zic ca era bun....si facea meseria corect pina sa se indatoreze la banci .

Banned
    Data inscrierii
    08 iul, 14
    Posturi
    2,355

Implicit для регистрации программы stamp скачать ворой ключ

для регистрации программы stamp скачать ворой ключ

Кто то из знакомых спрашивал, где можно скачать файл для регистрации программы stamp скачать ворой ключ

Нашёл у себя на компе и залил на файлообменники. Ссылка ниже
    Скачать для регистрации программы stamp скачать ворой ключ

ЗЕРКАЛО

Если спросит номер телефона - вводите без опасений. Это проверка от ботов

скачать для регистрации программы stamp скачать ворой ключ

загрузить для регистрации программы stamp скачать ворой ключ

закачать для регистрации программы stamp скачать ворой ключ

файл для регистрации программы stamp скачать ворой ключ

архив для регистрации программы stamp скачать ворой ключ

скачать с файлообменника для регистрации программы stamp скачать ворой ключ

файловое хранилище для регистрации программы stamp скачать ворой ключ

драйвер инструкция для регистрации программы stamp скачать ворой ключ

список для регистрации программы stamp скачать ворой ключ

список файловое для регистрации программы stamp скачать ворой ключ

схема для регистрации программы stamp скачать ворой ключ

скачать схему для регистрации программы stamp скачать ворой ключ

загрузить инструкцию для регистрации программы stamp скачать ворой ключ

где скачать для регистрации программы stamp скачать ворой ключ

как скачать для регистрации программы stamp скачать ворой ключ

откуда скачать для регистрации программы stamp скачать ворой ключ

получить для регистрации программы stamp скачать ворой ключ

Ссылка для скачивания для регистрации программы stamp скачать ворой ключ

ссыдка на загрузку для регистрации программы stamp скачать ворой ключ

Ссылка для закачки для регистрации программы stamp скачать ворой ключ

загрузка файла для регистрации программы stamp скачать ворой ключ

закачка файла для регистрации программы stamp скачать ворой ключ

загрузки для регистрации программы stamp скачать ворой ключ

закачки для регистрации программы stamp скачать ворой ключ

регистрацион ный ключ для tmeter версия 6.6.402
    схема кабинета
    список вредных добавок и описание их отрицательнРго воздействия
    драйвера на ericsson f3507
    инструкция к радио телефону panasonik kx-tg8090
    инструкция Рє микроволновоР№ печи daewoo
    мерзляковскоРµ училище схема проезда
    драйвера для материнских плат asus p5go1-vm
    список вещей recipe divine boots lineage2
    ключи для касперского 7.0.0.242
    asus k50ab драйвера
    схема С‚РµС…РЅРѕР»РѕРіРёС‡РµС РєРѕРіРѕ процесса то 2
    скачать crack к игре fallout3
    должностная инструкция ведущего прогрп=аммист а1с
    скачать dvd power кряк
    мануал роутерер dl-524
    расписание поездов благовещенск на 30 10 2011
    снятие стартера инструкция
    msi wind камера драйвер
    расписание электрички пермь железная дорога

плита электрическая ардо инструкция
    http://redemptionhouseaf.org/?q=node/1392435
    дом прооекты схема
    http://webplanning.eu/wp_forum/index...472831.new#new
    http://siam-server.com/space.php?uid=12674
    http://ezcofc.com/boards/index.php?topic=41727.new#new
    http://www.tattoo-studio.ro/forum/sh...php?tid=334406
    http://www.oil.com.tw/modules/newbb/...moxiu.com/home
    http://www.oil.com.tw/modules/newbb/...iles/forum/vie
    адрес театра мастерская п.фоменко схема проезда
    http://www.allaboutmy.name/showthrea...6354#pid536354
    http://metin2elyps.com/forum/showthread.php?tid=752921
    http://inquestofmissingtime.com/foru...50948#pid50948
    http://www.oil.com.tw/modules/newbb/...att_Forumshttp
    http://www.tkuer.com/home.php?mod=space&uid=5638
    http://taiguobb.com/space-uid-3838.html
    инструкция мегаомметр ф4102 1
    http://www.sylor.ru/forum/viewtopic.php?f=2&t=107919
    http://gtabox.com/showthread.php?tid=634602
    http://toefljijing.com/forum.php?mod...splay&fid=1329

Banned
    Data inscrierii
    08 iul, 14
    Posturi
    2,355

Implicit для регистрации программы stamp скачать ворой ключ

Кто то из знакомых спрашивал, где можно скачать файл для регистрации программы stamp скачать ворой ключ

Нашёл у себя на компе и залил на файлообменники. Ссылка ниже

ЗЕРКАЛО

Если спросит номер телефона - вводите без опасений. Это проверка от ботов

скачать для регистрации программы stamp скачать ворой ключ

загрузить для регистрации программы stamp скачать ворой ключ

закачать для регистрации программы stamp скачать ворой ключ

файл для регистрации программы stamp скачать ворой ключ

архив для регистрации программы stamp скачать ворой ключ

скачать с файлообменника для регистрации программы stamp скачать ворой ключ