Bun venit pe Forum animale - Animale.ro.
Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul
Rezultate 1 la 15 din 22
    Clasa "Baby"
    Data inscrierii
    08 mai, 12
    Posturi
    24

Implicit Cumpar Tibetan Spaniel

Doresc sa cumpar un pui de tibetan spaniel, mascul. tel> 0766430988, mail - geojorj@gmail.com.

clasa "Campioni"
    Data inscrierii
    26 mar, 09
    Posturi
    4,812

Implicit

Daca te referi la catelul din imaginea de mai jos, itirecomand sa urmaresti site-urile de adoptii. Sigur vei gasi in pechirom aproape identic. Cat despre spaniel tibetan cu pedigree, nu cred ca vei gasi in Romania. Poza e luata de pe dogbreedinfo
    Miniaturi atașate Miniaturi atașate Dă click pe imagine pentru versiunea extinsă.

Nume:	TibetanSpanielTara12Months.JPG 
Afișări:	17 
Mărime:	33.0 KB
ID:		151358  

Clasa "Baby"
    Data inscrierii
    08 mai, 12
    Posturi
    24

Implicit

am gasit pe un site insa nu imi inspira incredere. plus ca nu am posibilitatea de a vedea catelul. doar de a-l returna. am tot cautat pe la adoptii insa nu gasesc nimic asemenator. vreau aceasta rasa deoarece am avut 2 catei, care mi-au trait ambii cate 14, respectiv 12 ani, si este o rasa cu care am crescut si pe care o ador.

clasa "Campioni"
    Data inscrierii
    26 mar, 09
    Posturi
    4,812

Implicit

Eu cred ca cu putina perseverenta e imposibil sa nu gasesti. Eu am un vecin care are vreo 3-4 pitici d-astia, doar ca sunt pe fond alb cu pete maro. Daca vrei, il intreb de unde ii are sau daca va avea pui. Sunt niste scandalagii... nu poate trece nici un caine pe langa gardul lor fara sa scoale cartierul. Pune poze cu cateii pe care i-ai avut si poate te ajuta vreun coleg de forum. Denysa-denysa stiu ca are pechirom.
    Ultima modificare făcută de eunice; 23/10/2012 la 11:56. Motiv: completare

Clasa "Baby"
    Data inscrierii
    08 mai, 12
    Posturi
    24

Implicit

nici ai mei nu erau rasa pura, cel putin asa cred. pe primul l-am primit. chiar daca e metis, nu e problema. vreau sa semene si sa fie mascul si roscat. cam atat. multumesc pentru ajutor.

clasa "Campioni"
    Data inscrierii
    26 mar, 09
    Posturi
    4,812

Implicit

Cred ca ar trebui sa-ti reformulezi cererea adica sa spui ca vrei sa cumperi pechinez roscat si cu parul mare. Am vazut la doptii multi caini numiti pechinezi dar erau cu parul lins ceea ce e complet aiurea.Da o cautare pe google la pechinez si poate gasesti. Eu, la o cautare de o secunda am gasit pe Publi24 un pui de pechinez spre adoptie exact cum vrei tu adica roscat si blanos
    Ultima modificare făcută de eunice; 23/10/2012 la 12:09.

Clasa "Baby"
    Data inscrierii
    08 mai, 12
    Posturi
    24

Implicit

da, o sa mai caut . in constanta nu am gasit nimic care sa imi placa. mersi pentru sfaturi.

clasa "Campioni"
    Data inscrierii
    26 mar, 09
    Posturi
    4,812

Implicit

Intreaba si uita-te si la afisele de la cabinetele veterinare si la pet-shopul de pe Ion Ratiu. La Goofy si la Univet au un panou cu anunturi.

Clasa "Baby"
    Data inscrierii
    08 mai, 12
    Posturi
    24

Implicit

asa voi face. mersi frumos

clasa "Campioni"
    Data inscrierii
    20 apr, 11
    Locație
    Belgia
    Posturi
    1,248

Implicit

Uitate pe adoptiicaini.ro si sigur vei gasi un pechinez roscat. Cum a spus si eunice, nu vei gasii in Romania Tibetan Spaniel cu pedigree (rasa pura). Si decat sa dai cateva sute de euro pe un metis, mai bine adopti un pechinez .
    Invata sa ai mereu un zambet ascuns in inima.

Clasa "Baby"
    Data inscrierii
    08 mai, 12
    Posturi
    24

Implicit

am gasit pe un site aceasta rasa. am primit o oferta de pret: Pretul unui catel Tibetan Spaniel linie europeana clasica prin programul „un caine de rasa pentru toti“, cu livrare in 30 de zile este de 950 ron (210 euro), linie chineza de mai buna calitate, mai stabil din punct de vedere al sanatatii 1250 ron (270 euro). acum va intreb pe voi, pentru ca sigur stiti mai bine.se merita sa iau de la ei, oare este rasa pura? nu stiu daca am voie sa postez site-ul aici. multumesc anticipat

clasa "Campioni"
    Data inscrierii
    20 apr, 11
    Locație
    Belgia
    Posturi
    1,248

Implicit

Citat Postat de geojorj Vezi post
    am gasit pe un site aceasta rasa. am primit o oferta de pret: Pretul unui catel Tibetan Spaniel linie europeana clasica prin programul „un caine de rasa pentru toti“, cu livrare in 30 de zile este de 950 ron (210 euro), linie chineza de mai buna calitate, mai stabil din punct de vedere al sanatatii 1250 ron (270 euro). acum va intreb pe voi, pentru ca sigur stiti mai bine.se merita sa iau de la ei, oare este rasa pura? nu stiu daca am voie sa postez site-ul aici. multumesc anticipat
    Trimite-mi prim mesaj privat site-ul, ca sa imi fac o parere despre ei.

clasa "Campioni"
    Data inscrierii
    26 mar, 09
    Posturi
    4,812

Implicit

Daca au pedigree, sunt rasa pura dar eu nu stiu sa fie in Romania crescatori ai acestei rase iar ce se aduce din import e cu semnul intrebarii cand e vorba de samsari. Era un anunt ieri cu un pui care era exact ce iti dorei tu, acela de pe Publi 24, doar ca era in Gorj. Poate alti useri sunt mai in tema si iti vor da informatii mai detaliate. Stiu cum e sa-ti pierzi animalutzul adorat si sa nu gasesti aceeasi rasa, aceeasi culoare si acelasi sex. Eu in toata Romania nu am gasit decat un exemplar si acela era de alt sex decat adorata mea si era cu alte culori. Mai bine ai posta site-ul, au mai facut-o si altii si nu au fost probleme cu administratorii. Iti vor raspunde cei care au luat catei de la ei, si cei multumiti si cei nemultumiti asa ca iti vei putea face o idee.

Clasa "Baby"
    Data inscrierii
    08 mai, 12
    Posturi
    24

Implicit

vanzaricaini.com

clasa "Campioni"
    Data inscrierii
    20 apr, 11
    Locație
    Belgia
    Posturi
    1,248

Implicit

Eu nu am luat cateii de la ei, dar stiu cu ce avem deaface. Au acolo un concurs, cica, ”Casitga un catel de rasa!”, pai ce cainii se castiga?
    Sunt niste samsari care au N ”rase” de caini. Care pretind ca, cainii lor au pedigree, dar cand colo...n-au nimic. Ceea ce au ei acolo, sunt pechinezi (pechirom, pichinez etc..), numai Tibetan Spaniel nu. Si am impresia ca pozele sunt ”imprumutate” de pe net, de la canise din afara...
    Nu face prostia sa cumperi un caine de acolo, ca pe urma te trezesti ca se face de vreo 10 kg sau se imbolnaveste...Mai bine adopti unul care are chiar nevoie de un adapost...
    Pechinezi (sau metisii acestora) de adoptie in constanta.
    http://www.adoptiicaini.ro/picuta-piticuta/
    http://www.adoptiicaini.ro/4-catelusi-adorabili-2/
    http://www.adoptiicaini.ro/4-pekinezi-frumosi/
    http://www.constanta-constanta.aaz.r...catel#stayhere

Sau, cunosc personal pe cineva care se ”ocupa” cu pechinezii. Are 2 femele si 1 mascul. Dar este din Drobeta Turnu Severin. Totusi, poate se gaseste o cale de transport daca vrei (ori vii tu, ori ti-l aduce ea, ori are cineva dum Severin-Constanta).
    Date de contact pentru aceea doamna: mihaela_dobre@yahoo.com - Dobre Mihaela (se numeste).
    Doamna are masina, dar nu stiu daca doreste sa faca atata drum, acum ramane de vazut...

Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul

Informații subiect

Utilizatori care navighează

Momentan sunt 1 utilizatori care navighează

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •  
Back to top
/* ]]> */